fbpx

Bez kategorii > Ludzie > Historie biegaczy > Ludzie

Czy Donald Tusk zmierzy się z Mateuszem Morawieckim w maratonie?

23 kwietnia, w wieku 65 lat, Donald Tusk zadebiutował na dystansie maratońskim. Do jego wyniku nieco pogardliwie odniósł się sam prezes PiS – Jarosław Kaczyński. Zasugerował, że Mateusz Morawiecki zrobiłby to szybciej. Czy dojdzie do pojedynku?

Donald Tusk biega od dobrych kilkunastu lat. Dotychczas zdarzało mu się brać udział w zawodach. Dopiero w tym roku jednak zdecydował się na maratoński debiut. Dzień po swoich 65. urodzinach, polityk pokonał 42 km 195 m z czasem 5 godzin, 44 minuty i 6 sekund. „Chciałem pokazać sobie, światu, sceptykom i przyjaciołom, że wiek kłamie.” – powiedział Donald Tusk w „Biegowym Podcaście” portalu biegowe.pl.

Do wyniku odniósł się prezes PiS – Jarosław Kaczyński. Pogardliwie stwierdził, że tempo to jest nieco szybsze niż chód. Ale to nie wszystko. Prezes zasugerował także, iż premier Mateusz Morawiecki pokonałby ten dystans w 4 godziny i 30 minut. Co na to Donald Tusk?

„Ja naprawdę dobrze wiedziałem, że to (pokonanie dystansu maratońskiego – przyp. red.) zrobi wrażenie na prezesie Kaczyńskim, więc miałem taką chłopięcą, podwórkową radość w sobie, że nie będzie mógł spać po tym. Rzeczywiście nie myliłem się (…). Nie mam powodu, dokuczać komuś, kto nie uprawia sportu, bo to nie jest obowiązek. (…) Nie zamierzam wyzywać nikogo na biegi maratońskie, ani prezesa Kaczyńskiego, ani premiera Morawieckiego. Jednak jakby premier Morawiecki dał znak, że jest gotowy to we wrześniu mamy Maraton Warszawski. Moglibyśmy pobiec „.

Organizatorzy Maratonu Warszawskiego wypatrują nazwisk obu panów na liście startowej, zapraszając ich tym samym do uczestnictwa.

Nie wiemy jednak nic o tym, aby pan Premier podjął rękawicę, czy choćby trenował na krótszych dystansach. W przeciwieństwie do Donalda Tuska, który, jak wyznał podczas podcastu, biega co drugi dzień.

Cały podcast do obejrzenia na YouTube:

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

4 / 5. 3

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?