fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Biegi zagraniczne > Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

Dominika Stelmach z rekordem Polski na 50 km!

Dominika Stelmach pobiła rekord Polski w biegu na 50 km podczas rozgrywanego w RPA Nedbank Runified Ultra Marathon. Czas Polki czyli 3:10:26 daje tempo 3:48/km utrzymane przez 50 kilometrów!

Nedbank Runified Ultra Marathon już z samej idei był nastawiony na bicie rekordów i przesuwanie barier. Organizatorzy imprezy przeznaczyli specjalne nagrody finansowe nie tylko dla zwycięzców, ale także biegaczy, którzy ustanowią nowy rekord świata. Za poprawienie czasu 2:43:38 wśród mężczyzn i 3:07:20 wśród kobiet przewidziano bonus w wysokości 150 tys. randów. Jest to odpowiednik niespełna 40 tys. zł.

Bieg rzeczywiście okazał się bardzo szybki, gdyż zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet zwycięzcy osiągnęli lepsze czasy. Jako pierwsza metę przekroczyła Irvette Van Zyl – reprezentantka gospodarzy. Jej wynik to 3:04:23 (średnie tempo 3:41/km). Niedługo potem do mety dobiegł pierwszy z mężczyzn, czyli Etiopczyk Ketema Negasa. Jego czas 2:42:07 (średnie tempo 3:14/km) również okazał się najlepszym wynikiem w historii.

Dominika Stemlach przecięła metę jako 3. biegaczka. Jak sama żartobliwie stwierdziła po biegu, w tempie na rekord świata wytrzymała “tylko” 30 km: