fbpx

Dyrektor biegu Wizz Air Half Marathon: “To będzie zabawa na wysokim poziomie” [WYWIAD]

Autor: Redakcja • 15.05.2018

pnl-2017-142

Wizz Air Half Marathon w Katowicach już 10 czerwca 2018! Czego uczestnicy mogą się spodziewać tego dnia na trasie? O tym rozmawiamy z dyrektorem imprezy, Mateuszem Banasiem.

Co przyświecało Państwu planując zorganizowanie półmaratonu w Katowicach?

Dobra zabawa i satysfakcja z robienia czegoś dobrego dla ludzi. Brakowało w kalendarzu katowickich biegów  Półmaratonu na wysokim poziomie.

Trasa poprowadzi przez najciekawsze części miasta, główne arterie, ale też tereny zielone. Czym się Państwo kierowali tworząc ją?

Pokazaniem miasta z jak najszerszej perspektywy, a także możliwością uzyskania dobrych wyników przez uczestników. Atrakcje, jakie czekają na trasie na zawodników, to Start i Meta pod Spodkiem, Dolina 3 Stawów, Katowicki Park Leśny, główne ulice miasta, Rynek, szybki finisz na Alei Korfantego.

Czy biegacze muszą liczyć się z podbiegami?

Jedynym “groźnym” wzniesieniem jest to na Alei Korfantego, tuż przed długim finiszem z górki i metą.

Impreza ma także wymiar charytatywny. Komu biegacze mogą pomóc startując w zawodach?

Są to dwie dziewczynki z rzadką chorobą genetyczną – syndromem TAR, a także nasz stary przyjaciel Paweł Lewek, z organizowanego przez nas trzykrotnie biegu charyttatywnego “Postaw na Lewka”  zmagający się z chorobą Buergera.

Udało się Państwu podjąć współpracę z liniami lotniczymi Wizz Air. Co to znaczy dla samych uczestników biegu?

Dobrą zabawę na wysokim poziomie, a także dodatkowe upominki (voucher na 20 euro na loty) i atrakcje przygotowane przez sponsora.  Możliwość zetknięcia się z imprezą, która ma już swoje stałe miejsce w 6 innych krajach.

W Wizz Air Half marathon startuje m.in. Benjamin Kuciński (olimpijczyk) i znany nie tylko w świecie sportowym gen. Roman Polko. Kogo będzie można jeszcze zobaczyć na trasie?

Uśmiechniętych biegaczy. Nie jest naszym celem w pierwszej edycji, aby za wszelką cenę gościły u nas znane twarze. Być może pojawi się kilka znanych osób zarówno jeśli chodzi o świat sportu, jak i inne dziedziny, ale przede wszystkim skupiamy się na zapewnieniu doskonałych warunków “zwykłym śmiertelnikom”.

Wraz z półmaratonem, odbędzie się również szereg biegów towarzyszących (5 km, 10 km, biegi dla dzieci, a także Nordic Walking). Chyba postawiliście sobie za cel naprawdę rozbiegać Katowice? 

To prawda, dla każdego coś miłego. Chcemy dać mieszkańcom  (i przyjezdnym) wybór, tak aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Zarówno Ci bardziej zaawansowani, jak i początkujący. Od 3 lat do 103 🙂

Co Wizz Air Katowice Half Marathon ma do zaoferowania kibicom?

Przyjdźcie i sprawdźcie sami! 10 czerwca plac Sławika i Antalla!

Do imprezy niespełna miesiąc, emocje w zespole organizacyjnym zapewne sięgają teraz zenitu. Czego Państwu życzyć?

Dobrej pogody, dużo uśmiechu, rewelacyjnych czasów na mecie i aby wszyscy, zarówno biegacze jak i organizatorzy, ukończyli bieg w zdrowiu.

„CAŁA NAPRZÓD”– ORGANIZATOR Fundacja „Cała Naprzód” także jest zwolenniczką aktywnego spędzania czasu. Powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupęzawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka”. Doskonale wiedzą jak to się robi.

Więcej na stronie halfmarathonkce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger