fbpx

Elemental Tri Series 2016 – zapowiedź cyklu

Autor: admin • 05.05.2016

ets2015_białystok1

Fot. materiały organizatora

Już w przyszły weekend rusza znany i lubiany cykl imprez Elemental Triathlon Series. Emocje potrwają aż do końca sierpnia, kiedy wyłonieni zostaną zwycięzcy całej serii. Oprócz zmagań indywidualnych na dwóch dystansach do wyboru, organizatorzy przygotowali także start dla sztafet i najmłodszych zawodników.

Zawody organizowane przez Labosport Polska, znanych także z organizacji cyklu Garmin Iron Triathlon oraz Castle Triathlon Malbork, w tym roku odbędą się w następujących terminach:
15 maja – Olsztyn
12 czerwca – Augustów
1 lipca – Blachownia
21 sierpnia – Białystok

Podczas każdej z imprez zawodnicy będą rywalizować na dystansie sprinterskim z draftingiem (750m/20km/5km), olimpijskim bez draftingu (950m/40km/10km) oraz supersprinterskim (200m/8km/2.5km). Na najdłuższym z dostępnych dystansów wystartują także trzyosobowe sztafety. Przed wyścigami głównymi sportowej rywalizacji będą mogły zasmakować dzieci – zorganizowane zostaną biegi dla dzieci w wieku do 15 lat.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowany zostanie także Puchar Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim. Dla wyczynowców będzie to okazja do wyścigu o prestiż i nagrody finansowe, zaś dla zawodników grup wiekowych możliwość podpatrywania elity polskich zawodników.

Regulaminy, link do zapisów i najnowsze informacje dotyczące imprez można znaleźć na stronie organizatora oraz oficjalnym fanpage’u serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger