fbpx

Faris Al-Sultan kończy karierę

IRONMAN South Africa 2014

Faris Al-Sultan na mecie IRONMAN (Południowa Afryka, 2014 r.). Fot. Getty Images

Faris Al-Sultan to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych triathlonistów z długiego dystansu na świecie. 37-letni zawodnik po 18 latach startów na dystansie Ironman ogłosił właśnie zakończenie kariery sportowej.

Al-Sultan jest z pochodzenia pół-Niemcem, pół-Irakijczykiem, mieszkającym na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przebieg kariery tego zawodnika robi niemałe wrażenie, zwłaszcza że wyjątkowo wcześnie rozpoczął rywalizację na długich dystansach. Swój pierwszy maraton przebiegł w wieku 16 lat, a jako 19-latek ukończył Ironmana. Dwa lata później wystartował na Hawajach, gdzie zajął trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej.

Ten utytułowany triathlonista ma także na swoim koncie mistrzostwo świata zdobyte na wyspie Kona w 2005 roku oraz najwyższe trofeum z Mistrzostw Europy w Ironman rozegranych w 2011 roku we Frankfurcie. W sumie na najdłuższym dystansie triathlonu wystartował 35 razy, dziewięciokrotnie plasując się w pierwszej dziesiątce zawodników.

Faris Al-Sultan gościł także w Polsce, niestety nie w charakterze zawodnika, lecz jako gość specjalny ogólnopolskiej konferencji triathlonowej organizowanej przez Akademię Triathlonu w 2013 roku.

Wśród miłośników triathlonu Faris jest znany nie tylko ze względu na wybitne osiągnięcia sportowe i dostrzegalny brak słabych stron w triathlonie, lecz także ze względu na swój niecodzienny strój startowy. Często można było obejrzeć Al-Sultana startującego w slipkach Speedo i podkoszulku sięgającym do pępka (patrz zdjęcie wyżej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger