fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Festiwal Biegowy Krynica-Muszyna 6-9 września 2013

bieg-małopolski

Szybka Trójka, Bieg Przebierańców czy Krynicka Mila? A może Koral Maraton? Zdecydować się wcale nie będzie tak łatwo. Te i inne biegi wystartują w ramach IV Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju i Muszynie, który będzie trwał od 6 do 9 września.                   

Jest w czym wybierać

Festiwal Biegowy to impreza sportowa trwająca kilka dni, zorganizowana w malowniczo położonych miejscowościach na południu Polski – Krynicy-Zdroju i Muszynie. Odbywa się od 2010 roku, a każda kolejna edycja przygotowywana jest z coraz większym rozmachem. Cechą charakterystyczną Festiwalu jest to, że każdy może na nim znaleźć coś dla siebie. Różnorodność biegów do wyboru przygotowana przez organizatorów jest duża, bowiem obejmuje zawody na dystansach od 600 metrów na 100 kilometrów. Znajdzie się więc coś i dla zwykłych, przeciętnych amatorów, biegających raczej rekreacyjnie, jak i profesjonalnych zawodników, chcących rywalizować o czołowe lokaty i pieniądze.

Poniżej prezentujemy przegląd biegów wraz z ich krótką charakterystyką, w których można uczestniczyć w czasie IV Festiwalu Biegowego:

Bieg 7 Dolin

bieg7dolin4

Ultramaraton na dystansie 100 kilometrów – start 7 września punktualnie o godzinie 4:00. Limit czasu wynosi 16 godzin. Zwycięzcy biegów w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet otrzymają odpowiednio 15 000 i 6 000 złotych.

Bieg na 66 kilometrów – start 7 września o 4:10. Limit czasu – 10,5 godziny. Zwycięzcy kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymują 4 000 złotych.

Bieg na 36 kilometrów – start 7 września o 4:20. Limit czasu – 6,5 godziny. Zwycięzcy kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymują nagrody rzeczowe.

Uwaga!

Trasa biegów wymagająca i trudna, górzysta z licznymi podbiegami i zbiegami.

mapaFB

[Tutaj] znajdziecie wykres ultramaratonu.

29 Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Krynica 2013

Start 8 września. Zawodnicy będą rywalizować na górze Jaworzyna Krynicka, najwyższym szczycie południowej części masywu Beskidu Sądeckiego.

Mistrzostwa Świata odbywać się będą w Polsce po raz pierwszy (!) i zostaną rozegrane w stylu anglosaskim, czyli takim, który zakłada, że trasa biegu prowadzi raz w pod górę, raz w dół. Ta została wytyczona i przygotowana zgodnie z wymaganiami stawianymi imprezie tej rangi. Zawodnicy i zawodniczki będą musieli wbiec na szczyt mierzący 1114 m n.p.m., który jest najwyższym punktem we wschodniej części masywu Beskidu Sądeckiego. Dzięki temu, że kibice będą mieli ułatwiony dostęp do trasy biegu, biegacze i biegaczki z całego świata mogą liczyć na ich gorący doping, który na pewno się przyda.

Więcej informacji na temat Mistrzostw znajdziecie [TUTAJ]

Bieg Małopolski

Start 6 września od 14:00 do 16:00. JEST TO BIEG ZAMKNIĘTY, ORGANIZOWANY DLA UCZNIÓW I MŁODZIEŻY LOKALNEJ.

Bieg Przebierańców

Start 6 września o 17:00. Dystans – 600 metrów. Ważne: nagradzane są przebrania, a nie najszybsi przebierańcy!

Krynicka Mila

Start 6 września od godziny 17:30. Po cztery serie dla biegaczy do lat 35 i Masters. 20:45 – finał Krynickiej Mili. Do finału kwalifikuje się 30 najlepszych kobiet i 30 najlepszych mężczyzn według osiągniętych czasów w biegach eliminacyjnych.

Sztafeta Deptaka 4 x 1mila

Start 6 września od godziny 19:30 do 19:50.

Bieg Nocny

Start 6 września o 22:30. Dystans – 7 kilometrów. Trasa: asfalt 90%, kostka 10%. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody rzeczowe.

II Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking

Start 7 września o 8:00. Dystans 4 kilometry. Limit czasu – 1 godzina.

Bieg na Górę Parkową – II serie

Start 7 września. I seria o 9:15, druga 10:15. Limit czasu – 1 godzina. Przewyższenie – 741 metrów. Na trasie mogą wystawać korzenie i kamienie.

Bieg na Górę Parkową (w ramach Małopolskich Biegów Górskich)

Start: 10:35.

Bieg Kobiet – 6 serii

Strat 7 września o 10:40. Dystans – 600 metrów. Trasa nieatestowana. Trzy pierwsze zwyciężczynie otrzymają nagrody rzeczowe.

bieg-kobiet2

Życiowa Dziesiątka TAURONA

Start 7 września o 12:00. Dystans – 10 kilometrów. Trasa posiada atest PZLA. W ramach biegu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Masters  oraz Bieg Akademicki.  W Biegu Akademickim prawo startu mają wszyscy, którzy posiadają indeks lub stosowną legitymację potwierdzającą kontynuację nauki po ukończeniu szkoły średniej. Zwycięzcy w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe w wysokości 3 000 złotych.

Szybka Trójka – 6 serii

Start 7 września od 18:00 do 20:00. Bieg na dystansie 3 kilometrów (bez atestu). Limit czasu – 20 minut.

Koral Maraton

Start  8 września o 8:30. Dystans – 42 kilometry 195 metrów. Limit czasu 5,5 godziny. Trasa: asfalt 99%, kostka 1%, atest PZLA. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą Koral Maraton Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego rozlosowany zostanie samochód osobowy Fiat 500 o wartości ok. 50 tys. złotych.

Sztafeta Maratońska

Start 8 września o 8:40. Limit czasu – 5 godzin.

Biegi Deptaka dla dzieci

Start 8 września o 9:30. Dystans 300 i 600 metrów (odpowiednio dla dzieci w wieku 7/9 lat i 11/13 lat). Udział w Biegach Deptaka dla dzieci jest bezpłatny.

biegi-deptaka

Bieg na 1km

Start 8 września o 14:00. Dystans – 1 000 metrów (bez atestu). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji  kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody rzeczowe.

IRON RUN

IRON RUN  to biegowa etapówka  rozgrywana na zasadach biegu pościgowego, w której pula nagród wynosi 100 000 złotych, a główna nagroda  w dwóch kategoriach wiekowych panów – do 40 lat i powyżej 40 lat – 10 000 złotych.  W ciągu trzech dni biegacze wystartują w pięciu biegach o łącznej długości 60 kilometrów.

Iron Run For Women

Formuła etapowa, obejmujące trzy biegi. Począwszy od drugiego biegu wszystkie kolejne będą rozgrywane na zasadach biegu pościgowego – zawodniczki wybiegać będą na trasę z przewagą czasową uzyskaną we wcześniejszej rywalizacji. Nagroda finansowa za I miejsce – 3 000 złotych.

Warto choć raz przyjechać

Na Festiwal Biegowy warto jest się wybrać całą rodziną – dla każdego coś się znajdzie. Mogą w niej brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci. To z pewnością impreza, która powinna przypaść do gusty osobom lubiącym ponarzekać na ograniczone możliwości wyboru startu, np. na danym dystansie. W tym przypadku tak nie będzie, gdyż biegów o różnych długościach jest sporo. Większość z nich została przez organizatorów wkomponowana w piękne krajobrazy polskich gór, co ucieszy oko niejednego z uczestników. Podsumowując, na Festiwal Biegowy wypadałoby choć raz się wybrać i wystartować, żeby przekonać się, że można zorganizować dobrą imprezę sportową dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas.

Więcej informacji znajdziecie na festiwalbiegowy.pl

Zobaczcie też, jak było w ubiegłym roku:

 

 

 

 

 

mm
Paweł Kowalik

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jeszcze nie jest za późno, by rozpocząć treningi przed biegami wirtualnymi w ramach 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Szczególnie na tych najkrótszych dystansach. Poznaj rady dla początkujących biegaczy. PORADNIK WERONIKI Weronika Zielińska, trenerka lekkiej atletyki, […]

Pięć rad na „piątkę” – ostatni tydzień do startu na 5 kilometrów

Już w najbliższą sobotę uczestnicy pobiegną na kultowej trasie, na której narodziła się M LIGA (ex Mała Liga). Jesteśmy pewni, że tak jak dla kolarzy, również dla biegaczy ta trasa stanie się jedną z ich […]

M LIGA CROSS RUN po raz pierwszy na otwockim MERANIE!!!

Hard Dog Race Poland po raz czwarty w konkurencji Base, czyli na dystansie 6 km z 16 przeszkodami już za nami. Impreza, której hasłem jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” odbyła się w ostatnią […]

Hard Dog Race w konkurencji Base za nami!

Już niespełna 2 tygodnie pozostały do wyjątkowej edycji 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w biegu czy to po ulicach Warszawy czy wirtualnym, mamy specjalną transmisję z poradami naszych ekspertów. Jak […]

Transmisja live: “Ostatnie szlify przed startem”

Salomon to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek wśród fanów terenowego biegania. Takimi modelami, jak choćby doskonale wszystkim znany Speedcross, który stał się legendą pomimo, że niedawno wyszła dopiero jego piąta edycja, wzbudza zaufanie […]

Przebój wśród butów terenowych? Poznajcie Salomon Wildcross – test

Pomylenie trasy biegu może zupełnie odebrać ochotę do dalszej rywalizacji. Jednak nawet w sytuacjach pozornie beznadziejnych nie warto się poddawać. Świadczy o tym przykład Andrzeja Leończyka z rozegranego w niedzielę 37. Półmaratonu Szlakiem Walk nad […]

Przebiegł półmaraton mający 22,7 km, dobiegł jako 5. i stanął… na 2. miejscu podium!

Dzieciaki biegają. Fot. East News

Wśród biegaczy panuje powszechne przekonanie, że wczesna specjalizacja i rozpoczęcie treningów w młodym wieku zwiększa szanse zawodnika na sukces w kolejnych latach. Jak twierdzą autorzy badania opublikowanego w European Journal of Sports Science, jest… zupełnie […]

Trenujesz w młodym wieku? Możesz ograniczać swój potencjał!

Wraz z sezonem jesienno-zimowym powiększa się oferta Salomona w rodzinie “crossów”. Do sklepów właśnie trafia Wildcross wykorzystujący najnowsze materiały i technologie zapewniające pewność w błotnistym terenie. Tym samym klienci francuskiej marki będą mogli wybierać w […]

Przyczepność w każdym terenie. Wildcross dopełnia ofertę Salomona