fbpx

Helinox – aluminiowe kije w karbonowej wadze

helinox

Większość producentów swoje najlżejsze kije produkuje wykorzystując laminat włókna węglowego. Są jednak firmy takie jak Helinox, które do perfekcji mają opanowaną technikę wykonywania modeli ze stopów lekkich.

helinox-ps-fl120_collapsed-001

Helinox to marka w zasadzie nikomu nie znana, a tymczasem zajmuje się ona produkcją bardzo lekkich kijów aluminiowych. Tak naprawdę to zacząć by trzeba całą historię od firmy Dac, która tak samo nic nikomu nie mówi, ale to dzięki współpracy z nią Helinox mógł wypuścić do sprzedaży swoje produkty. Dac, to wiodący producent aluminiowych rurek do stelaży namiotów. Te elementy muszą być lekkie, ale zarazem niezwykle wytrzymałe, podobnie jak kije do biegania

Firma Dac współpracuje z takimi markami jak Black Diamond, MSR, Mont-bell, Mountain Hardwear, Jack Wolfskin, Fjall Raven, Hillberg, Eureka, Coleman, Berghaus, Bergans of Norway, The North Face, Snugpak, Vaude, Marmot. Lista może robić wrażenie, ale to świadczy o jakości. Właśnie używając rurek firmy Dac stworzonych ze specjalnego stopu aluminium, Helinox stworzył trzy bardzo lekkie modele kijów.

helinox-ps-tl130_collapsed-001

Najlżejsze Passport Featherlite Twist Lock 120 PAIR, to model skręcany, o regulowanej do 120 cm długości i wadze 296 g (para). Kolejne dwa modele, to już konstrukcje typu sonda lawinowa, czy jak kto woli właśnie rurki od stelaża namiotu, czyli jeden segment wsadzany jest w drugi i tak jak w przypadku namiotu całość blokowana jest przy pomocy sznurka poprowadzonego we wnętrzu.

Passport Tension Lock 130 Adjustable waży 380 g (para) i posiada regulację dzięki skręcanemu jednemu elementowi. Model Passport Tensin Lock waży 328 lub 312 gramów w zależności od długości i jest pozbawiony regulacji. Wszystkie modele są wykonane z aluminium DAC TH72M alloy i posiadają przedłużoną piankową rączkę. Dostępność tych kijów na rynku Europejskim jest niestety kiepska, na Europejskiej stronie nie widnieją, chociaż występują w katalogu, ale patrząc na ceny innych modeli sięgających nawe 200 Euro, można się spodziewać, że nie byłyby tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger