fbpx

Izabela Trzaskalska i Tomasz Grycko Mistrzami Polski!

Autor: Jakub Karasek • 28.08.2017

tomasz-grycko

Tomasz Grycko wbiega na ostatnią prostą biegu na 5 km w ramach Biegu Siedleckiego Jacka.

W ostatni weekend rozegrano w Polsce 2 imprezy rangi mistrzowskiej: Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km i Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn w biegu na 5 km. Złote medale powędrowały do Izabeli Trzaskalskiej i Tomasza Grycko.

Mistrzostwa Polski Kobiet na 10 km odbyły się w ramach 7. Biegu Fabrykanta w Łodzi. W gronie faworytek imprezy wymieniane były m.in. Izabela Trzaskalska, Monika Kaczmarek, Ewa Jagielska czy Katarzyna Rutkowska. Okazało się, że ostatnia z nich zrezygnowała ze startu. W wypowiedzi dla portalu biegowelowe.pl stwierdziła, że musiała zrezygnować z tego biegu, z powodu wyjazdu do pracy za granicę, ponieważ musi zapewnić sobie środki, które pozwolą jej sfinansować przygotowania do kolejnego sezonu. Takie właśnie są realia biegania w Polsce. A warto wspomnieć, że mówimy o obiecującej, młodej (23 lata) zawodniczce, która w tym roku zdobyła już 3 tytuły Mistrzyni Polski (w biegach przełajowych oraz na bieżni na 5000 m i 10 000 m).

Pod jej nieobecność, na główną faworytkę do złota wyrosła Izabela Trzaskalska. Podobnie jak Rutkowska, ma w tym roku bardzo dobry sezon – ustanowiła m.in. rekord życiowy w półmaratonie oraz zadebiutowała na międzynarodowej arenie, startując w Mistrzostwach Świata w Londynie w maratonie, gdzie z czasem 2:35:03 zajęła 23. lokatę. Reprezentantka AZS UMCS Lublin od początku biegła jako pierwsza kobieta i pomimo wolniejszej 2. połowy dystansu pewnie wygrała z czasem 34:31. O pozostałe miejsca na podium toczyła się zacięta walka. Ostatecznie srebro zdobyła Ewa Jagielska (34:45), a brąz wywalczyła Aleksandra Brzezińska (34:54) nieznacznie wyprzedzając (o 3 sekundy) Aleksandrę Lisowską. Na 5. pozycji zawody ukończyła biegnąca u siebie Monika Kaczmarek (35:28). W biegu na 10 km mężczyzn najlepszy był nasz olimpijczyk z Rio Artur Kozłowski (30:12).

Wyniki 7. Biegu Fabrykanta 

Mistrzostwa Polski Mężczyzn na 5 km zorganizowano w ramach PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka. Zawody miały formułę otwartą, co oznacza, że każdy startujący na tym dystansie obywatel Polski płci męskiej był jednocześnie uczestnikiem Mistrzostw. Spośród wszystkich zawodników bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Grycko, dobiegając z czasem 14:27. Mistrz Polski w przełajach na 10 km w pokonanym polu pozostawił m.in. utytułowanego Mateusza Demczyszaka, specjalistę od biegu na 3000 m z przeszkodami, który linię mety przekroczył 4 sekundy później. Na najniższym stopniu podium uplasował się Robert Głowala (14:41), a za nim dobiegli Emil Dobrowolski, Kamil Jastrzębski i Łukasz Oskierko. W rywalizacji pań na 5 km najlepsza była Aleksandra Lisowska (17:07). Przed biegiem na 5 km w Siedlcach rozegrano również półmaraton – wśród mężczyzn wygrał Andrzej Starżyński (1:09:37), a wśród kobiet tryumfowała Izabela Parszczyńska (1:21:43).

Wyniki PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger