fbpx

Kamery sportowe [test]

ricoh-wg-m2

W numerze kwietniowym BIEGANIA przetestowaliśmy 5 kamer sportowych, z dość różnych półek cenowych. Tu pokażę Wam, jak one w rzeczywistości nagrywają.

Większość nagrań promocyjnych jakie pokazują producenci kamer, to piękne krajobrazy i słoneczna pogoda. Nie powinno to dziwić, w końcu przy znakomitym świetle niemal każda kamera pokaże ładny obraz. My zrobiliśmy nagrania porównawcze. Wszystkie materiały wideo zostały nakręcone w tym samym miejscu, w ciągu jednej godziny, więc warunki oświetleniowe były dla wszystkich modeli zbliżone. Odbyły się zarówno próby biegowe, jak i bardzie statyczne.

Nagranie w czasie biegu

W czasie tych nagrań wszystkie kamery miały ustawioną najwyższą rozdzielczość, jaką można ustawić przy 60 kl/s.

Explorer Action Camera

GoPro Hero 5 Session

Polaroid Cube+

Ricoh WG-M2

Sony FDR-X3000R

Najlepszy obraz wydaje się mieć Sony. Jest on jasny, płynny i  najbardziej stabilny. Na drugim miejscu kamerka GoPro. Daje bardzo ostry obraz, choć bardziej “lata” i ciężej się go ogląda. Ricoh ma bardzo szeroki kąt widzenia, więc obraz jest zakrzywiony.

Próba mniej dynamiczna

Explorer Action Camera

GoPro Hero 5 Session

Polaroid Cube+

Ricoh WG-M2

Sony FDR-X3000R

Przy nagraniach mniej dynamicznych, nagrania wydają się jeszcze bardziej zbliżone, choć znowu Sony daje najlepszy obraz. GoPro mimo, że daje obraz bardzo ostry i wyraźny, jest on dość ciemny. Explorere kosztujący 1/3 ceny jest jaśniejszy.

Nagranie aktywności sportowej

Kamery były ustawione na twardej powierzchni i nagrywały wspinanie. Ustawiona była wysoka rozdzielczość. Niestety nagranie z GoPro nie za bardzo się udało, kamera notorycznie przerywała nagrywanie, najczęściej błędem karty, dlatego też nagranie jest ograniczone. Raz kamera wyłączała się po 15 s innym razem po 1,5 min, choć to, co nagrywała, było bardzo dobrej jakości. Nowy firmware kamery naprawił jednak te problemy.

Explorer Action Camera

GoPro Hero 5 Session

Polaroid Cube+

Ricoh WG-M2

Sony FDR-X3000R

2 przemyślenia nt. „Kamery sportowe [test]

  1. Dałoby radę uzupełnić o kamerę x10.1? Bardzo mnie ciekawi ta kamera. Widziałem już parę filmików i wygląda obiecująco a u Ciebie te testy faktycznie są życiowe.

  2. Aż dziwne, że sony tak mocno szarpało. Pamiętam, że jest strona poświęcona rejestratorom samochodowym i kamerom sportowym to tam tak nie wyszło źle. Swoją drogą x10.1 tam też jest Panie Jarku (mają tam dobry test tej kamery).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger