fbpx

Krwawa Pętla już 28 czerwca. Masz odwagę, by się z nią zmierzyć?

Autor: admin • 05.06.2019

Krwawa Pętla 2014 Fot. Jakub Wolski 05

Krwawa Pętla 2014. Fot. Kuba Wolski

Krwawa Pętla to wyzwanie, podczas którego w głowie dzieją się dziwne rzeczy. 250 km, 24 godziny, max 4 zawodników i brak jednego roweru…

 Podstawowe informacje: 

Termin: 28-29 czerwca 2019 r. (sobota – niedziela)
Miejsce:  Start: pętla ZTM „Międzylesie” w Warszawie (Aleja Dzieci Polskich/ul. Przedwiośnie).
Dystans: 250 km
Limit czasu: 24 godziny:
Formuła: bike&run – zespoły maksymalnie 4-osobowe; liczba rowerów o jeden mniejsza niż liczba zawodników
Więcej informacji: www.krwawapetla.com

Krwawa Pętla 2014

Krwawa Pętla 2014. fot. Andrzej Chomczyk / Sztuka Kadru

Wystarczy spojrzeć do archiwum wyników, żeby zorientować się, że nie jest to łatwa impreza. Podczas pierwszej, pilotażowej edycji – w 2012 r. – do walki stanęły tylko dwa zespoły. Oba przejechały trasę w limicie, ale zajęło im to ponad 23 godziny (zwycięski team osiągnął czas 23 godz. i 19 min). Rok później z rywalizujących między sobą 6 ekip żadna nie ukończyła Krwawej Pętli w limicie, a tylko jedna w ogóle doczołgała się do mety (w czasie 25 godz. i 30 min). Rok 2014 to wreszcie sensowna rywalizacja i okazja do walki na trasie: wystartowało osiem ekip, cztery z nich ukończyły wyścig w limicie, jedna dojechała do mety po czasie (25 godz. i 33 min), a trzy zrezygnowały w trakcie. Wygrała drużyna, która zwyciężyła także podczas pierwszej edycji Krwawej Pętli (dokładnie w takim samym składzie) – ERGO Vege Niezła Korba. Aktualny rekord trasy ustanowiony w 2014 r. to 20 godzin i 46 minut. Należy zaznaczyć, że w edycji 2014 po raz pierwszy dozwolony był support, czyli wsparcie zespołu na trasie przez osoby trzecie (dostarczanie jedzenia czy pomoc w serwisowaniu sprzętu).

Krwawa Pętla 2014 Fot. Jakub Wolski 03

Aktualni rekordziści trasy. Od lewej: Jan Kaseja, Aleksander Tittenbrun, Piotr Kłosowicz, Arkadiusz Recław. Fot. Kuba Wolski

O co właściwie chodzi?

Formuła bike&run oznacza, że 250-kilometrową trasę trzeba pokonać na rowerze i biegiem. Każdy maksymalnie 4-osobowy zespół (płeć zawodników dowolna; najmniejszy dopuszczalny zespół to 2 osoby) ma do dyspozycji jedynie rowery (oczywiście swoje), ale w liczbie o jeden mniejszej niż liczba zawodników. Czyli zespół 4-osobowy może mieć 3 rowery, zespół 3-osobowy 2 rowery, a zespół 2-osobowy 1 rower. Oznacza to, że jedna osoba zawsze musi biec (nie można jej w żaden sposób holować). Jak długie będą zmiany biegowe – o tym decydują sami zawodnicy. Sami też decydują, kiedy i czy w ogóle chcą robić przerwy, czy chcą się przespać. Muszą też sami zadbać o swoje wyżywienie (bez pomocy osób trzecich), choć mogą korzystać ze sklepów i punktów gastronomicznych znajdujących się w pobliżu trasy.

Krwawa Pętla 2014 Fot. Jakub Wolski 01

Krwawa Pętla 2014. Fot. Jakub Wolski

Aby być sklasyfikowanym, zespół musi całą trasę pokonać w takim samym składzie. Nagrody są symboliczne. Pierwsza drużyna na mecie otrzyma przechodni puchar, a członkowie wszystkich ekip, które ukończą Krwawą Pętlę w limicie, dostaną certyfikaty i koszulki finishera.

Krwawa Pętla 2014 Fot. Krzysztof Dołęgowski

Krwawa Pętla 2013. Fot. Krzysztof Dołęgowski

Trasa

Trasa Krwawej Pętli wiedzie głównie czerwonym szlakiem turystycznym stanowiącym Warszawską Obwodnicę Turystyczną PTTK. Do pokonania jest 240-250 km.

Trasa ma nie tylko nawierzchnię asfaltową – na zawodników będzie czekać sporo leśnych ścieżek, trochę (albo całkiem sporo – w zależności od pogody) błota, a nawet piaszczystych wydm. Nie wszędzie jazda rowerem jest możliwa i miejscami biegacz będzie poruszał się szybciej niż rowerzyści.

Trasa – poza oznaczeniami szlaków – nie będzie dodatkowo znakowana przez organizatorów. Dlatego istotne jest wcześniejsze prześledzenie całego jej przebiegu. Na całej trasie dozwolone jest korzystanie z dowolnych systemów nawigacji (wszelkie mapy, urządzenia GPS). Również w zakresie nawigacji nie można korzystać ze zorganizowanej pomocy osób trzecich (spoza drużyny).

Krwawa Pętla 2014 Fot. Jakub Wolski 04

Krwawa Pętla 2014. Fot. Jakub Wolski

Więcej informacji i formularz zapisów znajdziesz na stronie krwawapetla.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger