fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt

Magnetyczna nerka do biegania Runtimate

runtimate3

Fot. Runtimate

Nerki biegowe znane są od dawna, a ich forma od początku nie uległa większym zmianom. Dodane zostały np. uchwyty na bidon czy ściągacze, ale to wszystko. Runtimate to jednak produkt inny niż wszystkie,. Nawet jeśli nie pobije rekordów sprzedaży, trudno przejść obok niego obojętnie.

runtimate2

Fot. Runtimate

Nerka Runtimate z wyglądu w zasadzie nie różni się od innych. Na pierwszy rzut oka jest jak wszystkie inne – ot, pasek z kieszonkami, w które można wrzucić trochę drobiazgów. Jednak wygląd to właściwie jedyne podobieństwo. Runtimate to nieco więcej niż prosta torebka noszona w pasie, można ją nazwać – może nieco szumnie – systemem. Nerkę stanowi pas, do którego mocuje się wybrane przez siebie elementy, w dodatku, w dowolnej konfiguracji. Kieszonki, telefon, uchwyt na kurtkę czy bidon. Żaden inny pas nie daje nam takich możliwości wyboru. W tym przypadku pas możemy spersonalizować i dostosować do własnych potrzeb.

runtimate1-1

Fot. Runtimate

Najciekawsze jest jednak to w jaki sposób owe kieszonki czy bidony mocowane są do pasa. Służą do tego magnesy. Nie ma żadnych sprzączek, zatrzasków czy rzepów. Bierzesz kieszonkę, bidon czy uchwyt z telefonem (wyposażone w magnesy), przykładasz do pasa i gotowe, kieszonka zamontowana. Chcesz ściągnąć? Nic prostszego po prostu odrywasz element i to wszystko.

Jest to co prawda projekt na Kickstarterze, ale to, że przejdzie do fazy realizacji jest niemal pewne. Problemem może być jednak cena, która zaczyna się od 60 euro, a w najdroższej opcji z pełnym wyposażeniem zbliża się do 100 euro. Jak na pas biegowy, jest to stawka absurdalna.

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca