fbpx

Maraton Leszno. Po wielkopolskich lasach 17 sierpnia

Autor: Marek Tronina • 16.06.2013

Maraton Leszno

Wakacyjna podróż rzuci nas czasami w miejsce, które nie wydaje nam się ani niezwykłe, ani przyjemne. Ale możemy zostać pozytywnie zaskoczeni, kiedy nagle okaże się, że w tym niewyróżniającym się zakątku czeka na nas wspaniała przygoda. Taka jak w Lesznie.

17 sierpnia już po raz czwarty będzie można wziąć udział w malowniczym i bardzo dobrze zorganizowanym biegu w Lesznie Wielkopolskim. Maraton Leszno rozgrywany jest na czterech leśnych pętlach, z których każda zaczyna się i kończy w pobliżu leśniczówki przy ulicy Kameruńskiej (skąd w Lesznie ulica Kameruńska – licho raczy wiedzieć). Trasa w większości wiedzie leśnymi drogami, co zapewnia tak przyjemny w tym okresie cień, ale też w kilku miejscach słońce potrafi dać w kość. Jednak generalnie jest płasko, sprawnie i przyjemnie.

Dodatkowa atrakcja to częste w tym okresie letnie wyprzedaże w miejscowych centrach handlowych, dzięki czemu nasze piękniejsze połowy mogą tych kilka godzin spędzić na bezkarnym wydawaniu tego, co nam nie udało się przepuścić na niezbędne każdemu biegaczowi czwarte zapasowe skarpety i jeszcze trochę nowszy model pulsometru. W ten sposób wszyscy są zadowoleni.

IV Maraton Koleżeński Leszno, 17 sierpnia, www.maratonleszno.pl

Foto: Marta Tronina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger