Marcin Lewandowski wicemistrzem Europy na 1500 m! [WIDEO]

Autor: Jakub Karasek • 10.08.2018
fot: Paweł Skraba

fot: Paweł Skraba

Marcin Lewandowski zdobył tytuł wicemistrza Europy w biegu na 1500 m. To pierwszy dla Polski medal w Berlinie w konkurencji biegowej i pierwszy medal na 1500 m na Mistrzostwach Europy dla biało-czerwonych od 47 lat!

Marcin Lewandowski odniósł kolejny sukces w swojej przebogatej karierze. Polak po raz drugi został wicemistrzem Europy na otwartym stadionie, jednak inaczej niż 2 lata temu, tym razem srebro zdobył na 1500 m, a nie na 800 m. Lewandowski do halowego wicemistrzostwa świata w tej konkurencji dorzucił jeszcze wicemistrzostwo Europy ze stadionu. Bieg rozegrał w swoim stylu, trzymając się przez większość dystansu na końcu stawki i atakując na pół okrążenia do mety. Na pozycję medalową awansował dosłownie na ostatnich metrach, wyprzedzając m.in. 2 braci Ingebrigstenów.

Marcin Lewandowski osiągnął czas 3:38,14, tracąc do zwycięzcy – 17-letniego Jakoba Ingebrigstena z Norwegii jedynie 0,04 sekundy. Jest to pierwszy medal dla Polski w biegu na 1500 m mężczyzn od 1971 r., kiedy również srebrny krążek z Helsinek przywiózł Henryk Szordykowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger