fbpx

Marcin Lewandowski wygrywa półfinał i 2. raz z rzędu pobiegnie w finale mistrzostw świata na 1500 m!

Autor: Jakub Karasek • 04.10.2019
PHOTO PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS DOHA !!! ROZLICZONE OSOBNA UMOWA !!! MISTRZOSTWA SWIATA W LEKKIEJ ATLETYCE - DZIEN 7 N/Z MARCIN LEWANDOWSKI 03/10/2019 DOHA MISTRZOSTWA SWIATA LEKKOATLETYKA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

PHOTO PAWEL SKRABA

Marcin Lewandowski po raz drugi z rzędu zakwalifikował się do finału mistrzostw świata w biegu na 1500 m. Polak udowodnił tym samym, że już na dobre zadomowił się w światowej czołówce milerów.

W swoim półfinale, podobnie, jak w eliminacjach, Lewandowski biegł w jednym biegu m.in. z Mattem Centrowitzem, Jakobem Ingebrigstenem czy Samuelem Teferą. Zadanie przed naszym zawodnikiem nie było łatwe, bowiem awans do finału zapewniało zajęcie miejsce w pierwszej 5. Oprócz tego, do ostatniego biegu awansowało także 2 zawodników z najlepszymi czasami spośród tych, którzy zajęli w swoich półfinałach miejsca gorsze niż 5.

Pierwszy bieg okazał się dość szybki, zawodnicy osiągnęli rezultaty w granicach 3:36-3:37, co oznaczało, że aby z drugiego półfinału mogło awansować 7 zawodników, trzeba było podyktować mocne tempo. Od początku wiadome było, że na pewno tego zadania nie podejmie się Lewandowski, biegnący w swoim stylu na końcu stawki. Razem z Polakiem początkowo trzymał się Ingebrigsten, który zaczął przesuwać się do przodu po pokonaniu 600 m, a za nim podążył nasz reprezentant lecz po chwili puścił Norwega.

Na 400 m przed metą Lewandowski wciąż jednak znajdował się z tyłu, ale już na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia przypuścił mocny atak i przesunął się na czoło. Ostatnią prostą pokonał bez większego wysiłku, kontrolując sytuację i wygrywając swój półfinał w czasie 3:36:50. Bieg rozegrał całkowicie w swoim stylu, wykorzystując sprawdzoną, bardzo dobrą taktykę. Tym samym Polak 2. raz z rzędu wystartuje w finale mistrzostw świata w biegu na 1500 m. 2 lata temu w Londynie zajął 7. miejsce.

Finał biegu na 1500 m mężczyzn zostanie rozegrany ostatniego dnia mistrzostw w niedzielę 6 października. Start o godz. 18:40 polskiego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger