fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

Największy drużynowy bieg w Polsce – XVII EKIDEN Maraton Sztafet za nami!

540 drużyn, ponad 3 tysiące uczestników, rywalizacja sztafetowa i piknikowa, letnia atmosfera – integracja i sport w jednym! To wszystko miało miejsce 20 maja w Parku Kęp Potocka!

Już po raz siedemnasty odbył się EKIDEN Maraton Sztafet. W parku Kępa Potocka ponad trzy tysiące uczestników spotkało się by rywalizować w wyjątkowej, drużynowej imprezie. Jak połączyć zabawę na świeżym powietrzu, zaciętą rywalizację i integrację? Wiedzą to organizatorzy i uczestnicy EKIDENU – wyjątkowego warszawskiego biegu.

EKIDEN – co to takiego?

EKIDEN to największy w Polsce drużynowy bieg sztafetowy na dystansie maratońskim, czyli 42,195 km.

W sztafecie biorą udział drużyny składające się z kolegów, współpracowników, przyjaciół, biegaczy amatorów i profesjonalistów oraz rodzin których łączy radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólną walką o wynik. Drużyny liczą po 6 osób – każda ma do pokonania określony odcinek. Pierwszy zawodnik przebiega 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny, więc wkład każdego członka zespołu ma realne znaczenie.

XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Bartosz Kucharski

Znakomita frekwencja i gorąca atmosfera

EKIDEN cieszy się ogromną popularnością wśród amatorów biegania i wszystkich tych, którzy szukają nowych wrażeń i okazji do spędzenia wspólnie czasu. W porównaniu do ubiegłego roku na start w imprezie zdecydowało się ponad 200 drużyn więcej! Miasteczko biegowe – którego centralną część stanowiły namioty uczestniczących firm oraz miejsce do piknikowania, tętniło życiem!

Kępa Potocka ugościła ponad 3 tysiące biegaczy – spotkaniom, integracji i wielogodzinnemu piknikowaniu sprzyjała letnia pogoda. Impreza rozgrywana w przestrzeni parkowej to strzał w dziesiątkę dla ekip firmowych oraz grup przyjaciół, którzy chcą połączyć bieganie z dobrą zabawą i zacieśnieniem więzi. Szczególnie istotnym aspektem wydarzenia jest właśnie dobra zabawa – wynik sportowy jest ma znaczenie, jednak nie on jest gwarancją doskonale spędzonego czasu.

#BiegamDobrze – 60 tysięcy złotych dla Fundacji!

#BiegamDobrze to pierwsza i jedyna w Polsce akcja, w której biegacze prowadzą zbiórki na rzecz wybranych organizacji charytatywnych. W ramach tej inicjatywy na EKIDENIE można było wesprzeć jedną z 4 organizacji partnerskich: Fundację Rak’n’Roll, Fundację DKMS, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę lub Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Ścieżkę charytatywną zapisów wybrało prawie 60 drużyn! Te wybiegły na trasę z wyjątkowymi, pomarańczowymi numerami startowymi z logiem wspieranej fundacji. Łącznie aż 60 tysięcy złotych powędrowało do popularnych NGO’sów. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger
XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger

Wyjątkowa nagroda i okazja do integracji

Najlepszą w klasyfikacji generalnej drużyną okazał się team Szczutowo Biega – trasę maratonu pokonali w czasie 02:31:17. Drugim zespołem był Żórawski Team 2 (02:34:34), zaś trzecim KS LEMIESZ TEAM II (02:42:20).

Dla zwycięzców kategorii generalnej w tegorocznej edycji EKIDENU przygotowano wyjątkową nagrodę – symboliczny, acz niezwykle namacalny upominek od Muzeum Sportu i Turystyki. Zdjęcie zwycięzców – Szczutowo Biega – zawiśnie w muzealnej gablocie! To stałe miejsce w przestrzeni muzealnej będzie od tego roku nagrodą przechodnią dla najlepszych ekip EKIDENU.

Nagrody wręczano także w ponad ośmiu kategoriach branżowych. EKIDEN to znakomita okazja dla sztafet reprezentujących firmy do wykazania się. Możliwość sportowej integracji wewnątrz zespołów złożonych z pracowników to obecnie przewaga konkurencyjna pracodawców.

Mało co budzi takie emocje jak rywalizacja drużynowa. W tym roku unowocześniliśmy formułę biegu – wydarzenie stało się jeszcze bardziej dynamiczne i widowiskowe. Bezpośrednia walka na trasie, dynamiczne zmiany na prowadzeniu, konieczność skupienia się ale także niezwykle malownicze otoczenie parku, wiekowych drzew – to właśnie magia Maratonu Sztafet. Wiem, że na imprezę przybywają grupy znajomych oraz reprezentancji firm – ci szczególnie pięknie angażują się w oprawę wydarzenia, rozkładają własne strefy relaksu i dają pracownikom szansę na integrację na wysokim poziomie. EKIDEN jest wyjątkowy – tutaj liczy się zarówno dobra zabawa, jak i współpraca, która przekłada się na wspólny sukces. mówi Magda Skrocka z Fundacji “Maraton Warszawski”.

XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger
XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger

Galerie zdjęć z wydarzenia dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/MaratonWarszawski/

Już teraz warto zastanowić się nad udziałem w przyszłorocznym EKIDENIE – niezapomniane emocje oraz rodzinna atmosfera. Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć żadnego miłośnika sportu oraz wypoczynku na świeżym powietrzu! Zbierz sześcioosobową ekipę i baw się dobrze!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]

Za nami jubileuszowy, 20. Cracovia Maraton, a już niebawem – 14 czerwca, w samo południe, rozpoczną się zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego! Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków! Największa pod względem frekwencji impreza z […]

9. Cracovia Półmaraton Królewski: 14 czerwca początek zapisów!

Jedynie do 30 maja potrwają zapisy elektroniczne na Plum Ekiden 2023. To oznacza, że impreza dla biegowych zespołów, która odbędzie się w Białymstoku w pierwszy weekend czerwca jest już za pasem. Kto jeszcze nie zdążył […]

Plum Ekiden w Białymstoku – to już ostatnie dni zapisów!

Zapalenie rozcięgna podeszwowego, nazywane również ostrogą piętową, jest jednym z najczęstszych problemów dotykających biegaczy. Jest to schorzenie, które powoduje ból w okolicy pięty, utrudniając codzienną aktywność fizyczną. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny zapalenia rozcięgna podeszwowego, […]

Zapalenie rozcięgna podeszwowego u biegaczy – przyczyny, leczenie, ćwiczenia

Miasto Żychlin już po raz trzeci będzie gościć biegaczy z województwa łódzkiego. Rywalizacja toczona będzie na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Zawody odbędą się 11 czerwca (niedziela), a dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. […]

Emocje biegowe w Żychlinie. Biegi na 5 i 10 kilometrów już 11 czerwca

Bieganie jest sportem mocno eksploatującym ciało. Przeciążenie organizmu po treningu może mocno dawać się we znaki. W poniższym artykule przedstawiamy suplementy pomagające uporać się z tym problemem. Zmęczenie po treningu objawy Suplementy na przeciążenie organizmu […]

Zmęczenie po bieganiu? Zobacz co postawi Cię na nogi

Na stronie i w aplikacji eobuwie.pl trwa właśnie mega wyprzedaż obuwia sportowego do biegania i trekkingu. Do 31 maja w promocyjnych cenach można kupić buty topowych marek takich jak: adidas, ASICS, CMP, New Balance, Columbia […]

Trwa wyprzedaż obuwia do biegania na eobuwie.pl. Macie czas tylko do końca maja!