fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

Największy drużynowy bieg w Polsce – XVII EKIDEN Maraton Sztafet za nami!

540 drużyn, ponad 3 tysiące uczestników, rywalizacja sztafetowa i piknikowa, letnia atmosfera – integracja i sport w jednym! To wszystko miało miejsce 20 maja w Parku Kęp Potocka!

Już po raz siedemnasty odbył się EKIDEN Maraton Sztafet. W parku Kępa Potocka ponad trzy tysiące uczestników spotkało się by rywalizować w wyjątkowej, drużynowej imprezie. Jak połączyć zabawę na świeżym powietrzu, zaciętą rywalizację i integrację? Wiedzą to organizatorzy i uczestnicy EKIDENU – wyjątkowego warszawskiego biegu.

EKIDEN – co to takiego?

EKIDEN to największy w Polsce drużynowy bieg sztafetowy na dystansie maratońskim, czyli 42,195 km.

W sztafecie biorą udział drużyny składające się z kolegów, współpracowników, przyjaciół, biegaczy amatorów i profesjonalistów oraz rodzin których łączy radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólną walką o wynik. Drużyny liczą po 6 osób – każda ma do pokonania określony odcinek. Pierwszy zawodnik przebiega 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny, więc wkład każdego członka zespołu ma realne znaczenie.

XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Bartosz Kucharski

Znakomita frekwencja i gorąca atmosfera

EKIDEN cieszy się ogromną popularnością wśród amatorów biegania i wszystkich tych, którzy szukają nowych wrażeń i okazji do spędzenia wspólnie czasu. W porównaniu do ubiegłego roku na start w imprezie zdecydowało się ponad 200 drużyn więcej! Miasteczko biegowe – którego centralną część stanowiły namioty uczestniczących firm oraz miejsce do piknikowania, tętniło życiem!

Kępa Potocka ugościła ponad 3 tysiące biegaczy – spotkaniom, integracji i wielogodzinnemu piknikowaniu sprzyjała letnia pogoda. Impreza rozgrywana w przestrzeni parkowej to strzał w dziesiątkę dla ekip firmowych oraz grup przyjaciół, którzy chcą połączyć bieganie z dobrą zabawą i zacieśnieniem więzi. Szczególnie istotnym aspektem wydarzenia jest właśnie dobra zabawa – wynik sportowy jest ma znaczenie, jednak nie on jest gwarancją doskonale spędzonego czasu.

#BiegamDobrze – 60 tysięcy złotych dla Fundacji!

#BiegamDobrze to pierwsza i jedyna w Polsce akcja, w której biegacze prowadzą zbiórki na rzecz wybranych organizacji charytatywnych. W ramach tej inicjatywy na EKIDENIE można było wesprzeć jedną z 4 organizacji partnerskich: Fundację Rak’n’Roll, Fundację DKMS, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę lub Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Ścieżkę charytatywną zapisów wybrało prawie 60 drużyn! Te wybiegły na trasę z wyjątkowymi, pomarańczowymi numerami startowymi z logiem wspieranej fundacji. Łącznie aż 60 tysięcy złotych powędrowało do popularnych NGO’sów. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger
XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger

Wyjątkowa nagroda i okazja do integracji

Najlepszą w klasyfikacji generalnej drużyną okazał się team Szczutowo Biega – trasę maratonu pokonali w czasie 02:31:17. Drugim zespołem był Żórawski Team 2 (02:34:34), zaś trzecim KS LEMIESZ TEAM II (02:42:20).

Dla zwycięzców kategorii generalnej w tegorocznej edycji EKIDENU przygotowano wyjątkową nagrodę – symboliczny, acz niezwykle namacalny upominek od Muzeum Sportu i Turystyki. Zdjęcie zwycięzców – Szczutowo Biega – zawiśnie w muzealnej gablocie! To stałe miejsce w przestrzeni muzealnej będzie od tego roku nagrodą przechodnią dla najlepszych ekip EKIDENU.

Nagrody wręczano także w ponad ośmiu kategoriach branżowych. EKIDEN to znakomita okazja dla sztafet reprezentujących firmy do wykazania się. Możliwość sportowej integracji wewnątrz zespołów złożonych z pracowników to obecnie przewaga konkurencyjna pracodawców.

Mało co budzi takie emocje jak rywalizacja drużynowa. W tym roku unowocześniliśmy formułę biegu – wydarzenie stało się jeszcze bardziej dynamiczne i widowiskowe. Bezpośrednia walka na trasie, dynamiczne zmiany na prowadzeniu, konieczność skupienia się ale także niezwykle malownicze otoczenie parku, wiekowych drzew – to właśnie magia Maratonu Sztafet. Wiem, że na imprezę przybywają grupy znajomych oraz reprezentancji firm – ci szczególnie pięknie angażują się w oprawę wydarzenia, rozkładają własne strefy relaksu i dają pracownikom szansę na integrację na wysokim poziomie. EKIDEN jest wyjątkowy – tutaj liczy się zarówno dobra zabawa, jak i współpraca, która przekłada się na wspólny sukces. mówi Magda Skrocka z Fundacji “Maraton Warszawski”.

XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger
XVII EKIDEN Maraton Sztafet | fot: Maciej Krüger

Galerie zdjęć z wydarzenia dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/MaratonWarszawski/

Już teraz warto zastanowić się nad udziałem w przyszłorocznym EKIDENIE – niezapomniane emocje oraz rodzinna atmosfera. Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć żadnego miłośnika sportu oraz wypoczynku na świeżym powietrzu! Zbierz sześcioosobową ekipę i baw się dobrze!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

To będzie wielkie święto polskiego biegania! Już za trzy tygodnie w Zakopanem odbędzie się „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023”, w trakcie której wszyscy amatorzy biegania otrzymają kompleksową wiedzę niezbędną do zdrowego uprawiania tego […]

Przed nami wyjątkowe wydarzenie „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023”

Dla zawodników wytrzymałość specjalna to podstawowy środek treningowy w okresie przedstartowym i startowym. Dla ambitnych amatorów – ciekawe, ale ryzykowne rozwiązanie. Warto spróbować! Podobnie jak wielu zakazanych rzeczy – by życie było z pieprzykiem. A że czasami szczypie…

Bieg tempowy – dla kogo? Jak wykonywać?

Udało Ci się ukończyć w tym roku nieco biegów? Zarejestruj się na Lidze Biegowej do końca września i sprawdź, jak wysoko w rankingach jesteś! Zabawa jest bezpłatna i dostępna dla każdego – bez względu na […]

Ostatnie dni na dołączenie do Ligi Biegowej! Wszystkie swoje wyniki miej zawsze pod ręką

Lekkoatletyczny sezon 2023 dobiega powoli końca. Nadchodzi zatem czas na pierwsze podsumowania. Na naszych łamach zaczynamy od sprintu mężczyzn. Tegoroczny sezon sprinterski, nawet pomimo tego, że nie najszybszy w historii, okazał się bardzo interesujący. A […]

Podsumowanie sezonu 2023 – gwiazda sprintu i teamu adidas: Noah Lyles

Saucony Kinvara PRO to nowa propozycja w gronie butów treningowych z karbonową wkładką od amerykańskiej marki. W ostatnich tygodniach mieliśmy okazję ją przetestować, weryfikując zapewnienia o komforcie czy szybkości buta. Jak wypadły w naszym teście? […]

Saucony Kinvara PRO – Kinvara na sterydach

Zbliżająca się jesień to czas, kiedy wreszcie można skorzystać z bogactwa polskich warzyw i owoców sezonowych bez konieczności kupowania produktów importowanych. Co powinno znaleźć się w diecie świadomego biegacza, który chce się zdrowo odżywiać? Dlaczego […]

5 sezonowych produktów, które warto włączyć do codziennego menu

Gloria victoribus! Tegoroczne tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim zdobyli Kenijczycy David Kiprono Metto wśród mężczyzn i Philice Cheboriot Kipkerio wśród kobiet. To oni 24 września jako pierwsi pojawili się pod Kopcem Piłsudskiego na […]

Kenijczycy David Kiprono Metto i Philice Cheboriot Kipkerio zwycięzcami PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców

Niedziela 24 września należała do biegaczy! Wielkie biegowe emocje, sprzyjająca biegaczom pogoda, udane premiery – lokalizacji pod Pałacem Kultury i Nauki, projektu europejskiej rywalizacji drużynowej i imponującego Marathon Zone dla całych rodzin – tak podsumować […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już za nami! Święto biegania w Polsce – nowa trasa, nowa znakomita lokalizacja startu i mety, premiera formatu TEAM UP! Europe i zwycięstwo Polki – Ewy Jagielskiej. Świetna frekwencja i moc kibicowania w sercu Warszawy!