fbpx

Ostatnie zawody Pucharu Świata ITU przed Rio – Hamburg już dziś!

Hamburg

Fot. IRONMAN Unlimited Events Germany/Hochzwei

Już dziś w Hamburgu odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata ITU. Dla wielu zawodników będzie to ostatnie przetarcie przed docelowym startem – igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.

Gwiazdy triathlonu będą mierzyć się dziś na trasie na dystansie sprinterskim – 750m pływania (jedno okrążenie), 20 km roweru (6 pętli po 3.33 km, określanych przez organizatora jako trudne technicznie, ale płaskie) i 5 km biegu (dwa okrążenia). Na liście startowej jest wielu zawodników przygotowujących się do igrzysk w Rio. Najważniejsze zawody czterolecia, a dla większości najważniejszy start w karierze odbędzie się już 18 i 20 sierpnia.

hamburg_trasa

O 16:35 rozpocznie się rywalizacja kobiet. Stawka jest mocna: obok Gwen Jorgensen, zeszłorocznej mistrzyni świata i chyba największej pretendentce do złotego medalu olimpijskiego wystąpi równie groźna Helen Jenkins, a także Katie Zaferes, Ai Ueda i Jodie Stimpson. Ostatnia z nich nie została zakwalifikowana do występu w igrzyskach olimpijskich, dlatego tym bardziej szykuje się do zdobycia tytułu mistrzyni świata.
Pełna lista startowa kobiet

Wśród mężczyzn, którzy wystartują o 18:40, są Fernando Alarza i Mario Mola, silni reprezentanci Hiszpanii, kandydaci do medalu olimpijskiego w Rio. Będą rywalizować między innymi z braćmi Polyianskimi, Richardem Murrayem i Henrim Schoemanem.
Pełna lista startowa mężczyzn

Transmisję na żywo będzie można oglądać na stronie triathlonlive.tv.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger