fbpx

„Piekło Północy” – do zdobycia punkty ITRA

Autor: admin • 17.05.2019

piekło północy

W festiwalu biegowym „Piekło Północy” będzie można zdobyć punkty ITRA na dwóch dystansach (140 km i 75 km). Na zawodników czekają trudne trasy północnych Kaszub o dużych przewyższeniach, przebiegające przez urozmaicone tereny pasa nadmorskiego.

„Piekło Północy” to nowy festiwal biegów trailowych przebiegających przez urokliwe, ale i bardzo trudne terenowo zakątki Pomorza. Organizowany jest po raz pierwszy. Zadebiutuje w dniach od 31 maja do 1 czerwca. Dla biegaczy przygotowano 4 trasy o łącznej długości ponad 240 kilometrów. Organizatorem biegu jest stowarzyszenie Ultra Way, a bazą zawodów miasto Rumia.

Dwie najdłuższe i najtrudniejsze trasy to „Piekło Północy” na dystansie 140 km+ oraz „Wrota Piekieł” o długości ponad 75 km. To właśnie na tych dystansach International Trail-Running Association przyznała punkty. Za pokonanie trasy „Piekła Północy” do zdobycia będzie 5 punktów, a za trasę 75 km+ do zdobycia będą 3 punkty ITRA.
„Piekło Północy” odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2019 roku (31.05 – 01.06). Organizacją wydarzenia zajęło się stowarzyszenie „Ultra Way” założone przez wielokrotnych uczestników biegów ultra w całej Polsce – Dariusza Rewersa (wielokrotny zwycięzca i medalista biegów ultra), Krzysztofa Romana (triathlon, biegi na orientację, biegi ultra) i Rafała Bieszke (biegi ultra, kolarstwo). W zawodach weźmie udział ponad kilkuset uczestników. Trasy przebiegać będą przez przepiękne tereny północnych Kaszub, które w wielu miejscach są jeszcze naturalnie dziewicze i nieodkryte przez inne imprezy biegowe. Na uczestników czekają wzniesienia morenowe, morze, plaża, Puszcza Darżlubska, Wysoczyzna Żarnowiecka, klify nadmorskie, Zatoka Pucka, tereny bagniste i polodowcowe. Trasy obfitować będą w zbiegi i podbiegi (łączna suma podejść to ponad 4000 m).

  • „Piekło Północy” – 140 km plus – najdłuższy, „tytułowy” dystans, którego trasa przebiegać będzie po niezwykle urozmaiconych terenach północnych Kaszub oraz wybrzeżem Bałtyku. Każdy zawodnik, który go ukończy otrzyma tytuł Stolema, czyli prawdziwego kaszubskiego siłacza. Do zdobycia jest 5 punktów ITRA
  • „Wrota piekieł” – 75 km plus – bieg dla lubiących szybkie ultra lub szukających dystansu dłuższego niż tradycyjny maraton. Trasa przebiegać będzie m.in. urokliwymi ścieżkami nad Zatoką Pucką i lasy Puszczy Darżlubskiej. Do zdobycia są 3 punkty ITRA
  • „Małe piekiełko” – 21 km plus – to nie będzie zwykły półmaraton. Zawodnicy już na pierwszym odcinku przekonają się jakie góry można spotkać nad morzem.
  • „Siódemka dla Siódemki” – 7 km – zawody dla młodzieży powyżej 16 lat i dorosłych, którzy chcą zrobić pierwsze kroki w odkrywaniu piękna biegów terenowych. Bieg ten dedykowany jest – Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi, w której będzie Centrum Zawodów.

Zapisy trwają na:
elektronicznezapisy.pl/event/3505

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger