fbpx
Antoni Cichończuk w 2009 roku. Fot. Archiwum prywatne Antoniego Cichończuka

Wydarzenia > Biegi zagraniczne > Ludzie > Wydarzenia

Polacy wracają z medalami z Mistrzostw Świata Weteranów

Antoni Cichończuk w 2009 roku. Fot. Archiwum prywatne Antoniego Cichończuka

2009 rok. Antoni Cichończuk. Fot. Archiwum prywatne

Podczas odbywających się w Brazylii Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Weteranów reprezentanci Polski zdobywali medale w konkurencjach biegowych. Największe sukcesy odnieśliśmy w biegach długich. Z tytułami mistrzowskimi wracają Jan Morawiec, Robert Celiński, Stanisław Łańcucki i Zofia Więciorkowska, z wicemistrzowskimi Antoni Cichończuk, Sylwester Lorenz i dwukrotnie Więciorkowska.

Jan Morawiec zdobył złoty medal w biegu maratońskim w kategorii M-80, osiągając czas 4:04:37. Biegacz jest byłym mistrzem Polski seniorów w maratonie, startującym w zawodach biegowych od ponad 60 lat. W Porto Alegre ukończył dystans maratoński jako jedyny biegacz w swojej kategorii wiekowej. Na tym samym dystansie, ale w kategorii M-60 tytuł wicemistrzowski obronił Antoni Cichończuk, z wynikiem 2:59:20. Jego historia jest inna: sukces osiągnął bez przeszłości wyczynowej, po zwalczeniu w ostatnich latach ciężkiej choroby nowotworowej.

W biegu przełajowym na dystansie 8 kilometrów najlepszy w kategorii M-40 był Robert Celiński, startujący od wielu lat również w zawodach na bieżni, w tym w mistrzostwach Polski seniorów. Jego czas to 26:10.

W biegu na dystansie 100 metrów przez płotki drugie miejsce w kategorii M-60 dla Sylwestra Lorenza. Wynik na mecie to 17,65. Na 400 m przez płotki trzecie miejsce w kategorii M-55 dla Wiesława Musiała1.09,09.

Na 3000 m z przeszkodami kolejny tytuł mistrzowski dla Polski – Stanisław Łańcucki wygrywa z czasem 10.07,30.

KOBIETY

Najbardziej utytułowana polska weteranka w historii, Zofia Więciorkowska, wywalczyła tytuł mistrzowski na dystansie 2000 metrów z przeszkodami, z czasem 7.54,19. Pani Zofia zajęła także drugie miejsce na dystansie 800 metrów, osiągając czas 2.23,18 oraz na dystansie 1500 m, z czasem 5.03,12. Tytuły wywalczyła w kategorii W-50.

Na 5000 metrów trzecie miejsce w kategorii W-50 przypadło Krystynie Pieczulis. Jej wynik to 20.08,05. Pani Krystyna była również czwarta na dystansie 10 000 metrów z czasem 42.18,71.

mm
Marcin Nagórek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali