fbpx

Przegrał, bo za wcześnie się ucieszył. Zaskakujący finisz biegu sylwestrowego [WIDEO]

Takiego zakończenia biegu sylwestrowego w Brazylii pewnie żaden z kibiców się nie spodziewał. A tym bardziej Jacob Kiplimo, zawodnik z Ugandy, który myślał, że zwycięstwo ma w kieszeni. Gdy podnosił ręce w geście zwycięstwa, na krok przed metą wyprzedził go Kenijczyk Kibiwott Kandie.

31 grudnia 2019 w Brazylii odbył się bieg na 15 km –  San Silvestre de Sao Paulo. Od początku tempo było bardzo mocne, o czym świadczy chociażby czas zwycięzcy, Kenijczyka Kibwotta Kandie – 42:59. Jest pierwszym zawodnikiem w historii tej imprezy, któremu udało się zejść poniżej 43 minut. Drugim na mecie Ugandyjczyk Jacob Kiplimo (43:00) i to on zapewne zapamięta te zawody na długo. Gdy ten 19-latek radośnie wyrzucał dłonie w górę, jego bardziej doświadczony rywal wręcz wepchał się przed linię mety i w tym momencie nie tylko wygrał, ale również pobił 24-letni rekord imprezy.

Trzecie miejsce zajął również Kenijczyk, Titus Ekiru (43:54).

Wśród kobiet królowała Brygid Kosgei (48:56), na drugim miejscu znalazła się także kenijska zawodniczka, Sheila Chalangat (50:10), na trzecim Etiopka Tisadk Nigus (50:12).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger