fbpx

Puchar Polski w Augustowie dla Damentki i Klimas! [INF. PRASOWA]

Autor: admin • 13.06.2017

ets2017_augustow_foto3

W minioną niedzielę triathloniści po raz kolejny rywalizowali o punkty w ramach Pucharu Polski. Rywalizacja w Augustowie podczas zawodów z cyklu Elemental Tri Series była niezwykle zacięta. Tegoroczne zawody odbywające się w urokliwej scenerii Jeziora Necko pokazały, że to miasto ma doskonały potencjał do zorganizowania dużej imprezy triathlonowej.

Do najbardziej prestiżowego wyścigu przystąpili zawodnicy na dystansie sprinterskim rozgrywanym w ramach Pucharu Polski elity i młodzieżowców (0,75-20-5), a na linii startu można było zobaczyć m.in. Kamila Damentkę, Daniela Juszkowca, Przemysława Szymanowskiego, Paulinę Klimas, Martę Łagownik czy Małgorzatę Wąsik. Oprócz startujących na sprincie, triathloniści rywalizowali również o punkty do rankingu Pucharu Polski kategorii wiekowych na dystansie olimpijskim (1,5-40-10), a także w supersprincie wśród juniorów i juniorów młodszych (0,2-10-2,5).

Dzieci wzięły udział w zawodach biegowych Elemental Kids, które odbyły się na dystansach 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat). W imprezie wzięło udział w sumie niemal pół tysiąca zawodników.

Jako pierwsi na starcie zameldowali się zawodnicy na dystansie supersprinterskim. Najlepszy okazał się Kuba Kowalski z czasem 29:36 i Magdalena Sudak (31:02), oboje UKS G-8 Bielany Warszawa.

Kilka minut przed południem rozpoczęła się zdecydowanie najciekawsza rywalizacja na dystansie sprinterskim w ramach Pucharu Polski w triathlonie. Zacięty pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść Kamil Damentka (UKS G-8 Bielany), który uzyskał na mecie czas 01:00:10. Damentka od początku prowadził, jako pierwszy wyszedł z wody, pierwszy był również na trasie kolarskiej i nie oddał prowadzenia do samego końca. Na mecie wyprzedził drugiego Daniela Juszkowca (UKS G-8 Bielany Warszawa) o 62 sekundy. Trzeci na mecie pojawił się Przemysław Szymanowski (Idmar Racing Team-Triathlon Division), który osiągnął czas 01:01:31.
Rywalizację kobiet wygrała doskonale dysponowana Paulina Klimas (GVT BMC AZS-AWF Katowice), która przekroczyła linię mety z wynikiem 01:05:31, przed Martą Łagownik (Smaruj na Trening Team) 01:05:52 i Małgorzatą Wąsik (MKS Triathlon Malbork) z czasem 01:06:03.

W samo południe do zmagań przystąpili triathloniści na dystansie olimpijskim. W tej rywalizacji zwyciężył Bartosz Awruk (Nadaktywni) (02:05:32), a wśród pań najlepsza okazała się Monika Chodyna (Najmowicz Triathlon) z wynikiem 02:21:30. Wśród trzyosobowych sztafet, pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Zbigniew Lubaszewski, Michał Przekop, Marek Opolski.

Kamil Damentka, zwycięzca Elemental Tri Series Augustów 2017 na dystansie sprinterskim powiedział:

Dzisiejszy start był bardzo udany, ponieważ udało mi się pierwszy raz wygrać Puchar Polski. Bardzo lubię trasę w Augustowie, startuję tutaj już po raz drugi. Trasa jest przepiękna, jezioro czyste, rower bardzo ciekawy. Bieg był wymagający z wieloma podbiegami, ale generalnie szybki, bardzo interesujący i poprowadzony przez las. Czego chcieć więcej, tylko się ścigać!

Marta Łagownik, druga zawodniczka wśród pań na dystansie sprinterskim:

Woda była zdecydowanie cieplejsza niż na zawodach w Olsztynie. To był mój dzień dzisiaj, czułam się dobrze, popłynęłam bardzo spokojnie. Trasa na pływaniu była bardzo dobrze widoczna, strefa zmian świetnie oznakowana, a trasa kolarska bardzo szybka. Musiałam gonić grupę, w której była zwyciężczyni dzisiejszego sprintu i dlatego pojechałam bardzo mocno. Dogoniłam ich, zeszłyśmy razem na bieg. Działo się od początku do końca – super emocje!

Aktualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski prowadzi Kamil Damentka, a wśród pań liderką jest Paulina Klimas.

Cały czas można się zapisać na kolejne dwa etapy cyklu Elemental Tri Series 2017, kolejno: w Blachowni k. Częstochowy 30.07.2017 r. oraz na wielki finał tegorocznego cyklu, który odbędzie się 20.08.2017 r. w Białymstoku. Wystarczy wypełnić formularz na stronie zawodów. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger