fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Rozpoczęły się zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego!

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego, czyli kolejny bieg słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” wystartowały. Uczestnicy wystartują w sobotni wieczór, 27 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom.

Biegacze podczas 33. Biegu Powstania Warszawskiego mogą zmierzyć się z dystansem 5 i 10 kilometrów lub pobiec wirtualnie – w dowolnym miejscu na świecie! Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

33. Bieg Powstania Warszawskiego
fot: Maciej Krüger

Start w Warszawie i… gdziekolwiek będziecie!

Bieg na 5 km rozpocznie się o godz. 20.30, zaś start biegu na 10 km przewidziany jest na 21.15. Biegacze zmierzą się z wybranymi dystansami na nowych trasach. Szczegóły na temat ich przebiegu pojawią się już wkrótce!

W Biegu Powstania można wziąć udział także wirtualnie – z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualna edycja wydarzenia rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Uczestnicy mogą pobiec wybrany dystans w dogodnym dla siebie dniu. Wszystkich, którzy wybiorą wirtualną formę udziału w imprezie, zachęcamy do wystartowania 27 lipca w godzinach wieczornych. Start o wspólnej porze z uczestnikami w Warszawie będzie miał dodatkowy, symboliczny wymiar. Dla biegaczy „wirtualnych” przygotowano odrębną klasyfikację oraz trzy rodzaje pakietów pozwalających na uczestnictwo.

Bieg Powstania ma wyjątkową atmosferę, w tym roku szczególnie, gdyż przypada na okrągłą 80. rocznicę. Biegamy po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta. mówi Renata Kaznowska, zastępczyni Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Nastrój zapewnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu i większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. Jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna. Zapraszam gorąco do zapisów.

33. Bieg Powstania Warszawskiego
fot: Maciej Krüger

Pamięć o powstańcach

Biegowi towarzyszy akcja charytatywna #BiegamDobrze, zainicjowana przez Fundację „Maraton Warszawski”. W odróżnieniu od standardowych zasad projektu realizowanego przy innych biegach, udział w tej edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. To niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

Biegacze i ich bliscy już trzeci raz swoim gestem wesprą Stowarzyszenie Monopol Warszawski, które opiekuje się Bohaterami Powstania. Środki zebrane przez uczestników akcji #BiegamDobrze dla bohaterów pozwolą między innymi na przeprowadzenie badań słuchu oraz zakupienie podopiecznym organizacji sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania.

33. Bieg Powstania Warszawskiego
fot: Maciej Krüger

Bieg Powstania Warszawskiego oprócz wyjątkowej, wieczornej pory startu ma niezwykłą, podniosłą atmosferę i oprawę. Cieszę się, że po raz trzeci odbywa się #BiegamDobrze dla Bohaterów, czyli akcja w której zapisani mogą wspomóc Stowarzyszenie Monopol Warszawski opiekujące się Powstańcami. Rok temu biegacze ufundowali między innymi siedem wózków i osiem chodzików, które cały czas są używane i poprawiają komfort życia seniorów. Przy tym biegu, po raz kolejny, uczestnicy połączą swoją pasję z wyrażaniem patriotyzmu i pomaganiem – to piękne gesty. – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Powstania Warszawskiego.

Zapisz się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego!

Wybierz dystans 5 lub 10 km oraz formę biegu – stacjonarną lub wirtualną i upamiętnij ważną datę w historii Warszawy razem z tysiącami biegaczy. Zapisz się na bieg – oddaj hołd bohaterom! Na mecie czekać będą pamiątkowe medale, których wzór zaprezentowany będzie już niebawem.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: www.biegpowstaniawarszawskiego.pl

Zapisy: www.rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Polska reprezentacja ukończyła Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 w Rzymie z dorobkiem 6 medali i na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej. To najsłabszy wynik Polski na mistrzostwach kontynentu od 12 lat. W kontekście spełnienia oczekiwań medalowych […]

Medale, samotność i dyskwalifikacje: Jak Polacy zapisali się w historii Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Rzymie?

Już po raz czwarty w końcówce czerwca oczy setek biegaczy z całej Polski zwracają się ku Beskidom – nie bez kozery, bo to właśnie tam odbywa się Europejski Festiwal Biegowy “Dwa Beskidy”. Wydarzenie sportowo-kulturalne w […]

Biegowe wyzwanie w beskidzkiej krainie Łemków. Europejski Festiwal Biegowy startuje w ostatni weekend czerwca. Zapisy trwają!

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce wystąpią podczas Memoriału Czesława Cybulskiego na Golęcinie. Coraz większe zainteresowanie biletami na imprezę, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Świeżo […]

Anita Włodarczyk i Piotr Lisek zasilają obsadę Memoriału Czesława Cybulskiego

Żelazo pełni różnorodne funkcje w organizmie biegacza i wchodzi w skład hemoglobiny, barwnika krwi. To dzięki niemu tlen może być transportowany przez krwinki czerwone do każdej części ciała, aby brać udział w produkcji energii. Biegacze są szczególnie zagrożeni jego niedoborem.

Żelazo – pierwiastek dobrych wyników

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed organizatorami legendarnych wydarzeń sportowych, do jakich w polskich warunkach należy zaliczać Bieg Westerplatte, jest dostosowanie się do zmieniających się realiów, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru tych imprez. […]

W hołdzie Obrońcom Wybrzeża: historia i współczesność Biegu Westerplatte. Przed nami już 62. edycja!

Kiedy myślimy o bieganiu, wyobrażamy sobie pracę nóg i wydolność sercowo-naczyniową jako kluczowe elementy sukcesu. Jednak wiele osób zapomina, że górna część ciała, a zwłaszcza ręce, odgrywają istotną rolę w efektywnym biegu. Ćwiczenia na ręce […]

Ćwiczenia na ręce – po co one biegaczowi? Gotowy zestaw

Ile potrzebujesz kalorii aby schudnąć lub utrzymać swoją wagę? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać najpierw swoją podstawową przemianę energii, a następnie całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź, jak to zrobić. Podstawowa przemiana materii – co to […]

Podstawowa przemiana materii a zapotrzebowanie energetyczne – jak obliczyć? Jak schudnąć?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy to jedna z tych imprez, które w ostatnich latach dostarczały polskim kibicom wiele powodów do radości. Nasi reprezentanci potrafili nie tylko sprostać wyzwaniom, występując w roli faworytów, ale także nierzadko zaskoczyć, zdobywając […]

Mistrzostwa Europy – w których konkurencjach biegowych liczymy na medale?