fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Rozwiń Skrzydła, czyli w poszukiwaniu pegaza. Warszawa, 1 września 2013

Z zapowiadaniem biegów jest tak, że ma ono sens zaraz po ogłoszeniu zapisów – póki jeszcze są miejsca. A na dzień czy dwa przed biegiem na listach startowych tych najbardziej popularnych czy najciekawszych imprez próżno szukać wolnych miejsc.

Stąd i pewna konfuzja zapowiadających. Zdarza się jednak, że imprezy pojawiają się w kalendarzu spontanicznie, z dnia na dzień – i to jest szansa dla tych, którzy w bieganiu cenią sobie pewną nieprzewidywalność i spontaniczność.

Tak jest w tym tygodniu z biegiem Pegasus Run – Rozwiń Skrzydła. To co prawda nie tyle bieg, ile gra miejska, ale od czasu, kiedy bieganie zdecydowanie przestało być sportem samotnych ludzi, taka formuła łączenia przyjemnego (bieg) z przyjemnym (aspekt towarzyski) zyskuje coraz więcej zwolenników.

Po siedem zespołów, co trzy minuty

Tym razem trzyosobowe zespoły będą szukać pewnego kultowego buta, który świętuje swoje 30 urodziny. Start zapisów – w niedzielę o 10.00. Start biegu – o 11.00. Limit – 100 trzyosobowych teamów. Zespoły będą ruszać na trasę po siedem, co trzy minuty. O 13 – finał gry.

Trzy minuty przed startem każdy zespół dostanie mapę z zaznaczonymi 30 punktami kontrolnymi, do których powinien dotrzeć, w kompletnym, trzyosobowym składzie. Na niektórych punktach będą jeszcze do wykonania zadania i dodatkowe bonusy dla zespołów. Niespodzianką dla uczestników ma być lokalizacja mety – wskażą ja litery zebrane na wcześniejszych punktach.

Dla (nie)ścigaczy

Poszukiwanie pegaza zapowiada się na dobrą propozycję dla tych, którym chwilowo znudziło się zwykłe ściganie czy pogoń za jak najlepszym czasem. A także dla tych, którzy w bieganiu cenią przede wszystkim… towarzystwo i dobrą rozrywkę. I jeszcze dla tych, którzy w swoją pasję chcieliby zaangażować najbliższych i szukają sposobu, jak namówić ją czy jego (lub ich) do wspólnego biegania.

Kiedy:

Niedziela, 1 września 2013, godz. 10 (zapisy), godz. 11.00. (start)

Gdzie:

Sklep ForPro przy ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie

Zapisy:

Na miejscu. Limit: 100 zespołów po 3 osoby.

Opłaty:

brak.

Trasa:

Nieznana. Meta-niespodzianka.

Formuła:

Gra miejska.

mm
Anna Pawłowska-Pojawa

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Oddajemy w Wasze ręce nową odsłonę portalu MagazynBieganie.pl. Strona jest teraz nowocześniejsza i w pełni dopasowana do ruchu mobilnego. Ma nieco nowych funkcjonalności, m.in. kalkulator tempa biegu, możliwość oceny każdego tekstu. Nie musicie już też czekać na […]

Nowa odsłona Magazynu Bieganie!

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali

Słyszeliście już o Under Armour HOVR Machina? Pierwszy kontakt z nowym modelem butów od amerykańskiego producenta za nami. Czy od razu podbiły nasze serca? Czy jest to but, jakiego świat jeszcze nie widział? Przekonajcie się, jakie pierwsze wrażenie wywarła na nas nowość amerykańskiej marki.

Under Armour HOVR Machina – jak prezentują się na pierwszy rzut oka?