fbpx

Soaring shoes – buty rowerowe z podstawką do biegania

soaring-sheos2

Fot. Soaring shoes

Najwięksi producenci obuwia biegowego unikają przesadnych ekstrawagancji i dziwactw. Owszem, trafią się kwiatki jak zygzaki od Reeboka czy Springblade Adidasa, ale są to pojedyncze modele, będące jedynie dodatkiem do całej kolekcji. Mniejsi producenci, aby przyciągnąć uwagę, wymyślają czasem nieco absurdalne rozwiązania, czego przykładem są Soaring Shoes.

soaring-sheos1

Fot. Soaring shoes

Pierwszy rzut oka na buty i od razu wydaje się coś nie tak: przecież to buty kolarskie na jakiejś podstawce… Nic bardziej mylnego, ta podstawka to element butów, które według producenta służą do chodzenia i biegania. Nie da się jednak ukryć, że jest to wypisz wymaluj but szosowy z karbonową podeszwą i przyłączonym do niej zawieszeniem. Wprawne oko dostrzeże również charakterystyczny plastikowy element na pięcie, w który wyposażone były buty DMT oraz Gaerne.

Producent twierdzi, że Soaring shoes mają poprawić amortyzację, odciążyć układ kostny i – co wydaje się chyba najważniejsze – dać frajdę z biegu poprzez niesamowite odbicie. Ten ostatni element wydaje się kluczem, bowiem na grafice producent sytuuje swoje buty pomiędzy takimi cudakami jak Adidas Springlbale a skaczącymi butami typu Tramp-it, i wydaje się, że to jedynie zabawa może zachęcić potencjalnych kupujących. To by mogło też tłumaczyć użycie włókna węglowego do produkcji podeszwy, w innym wypadku byłby to pewnie krok szalony, choć i tak produkt wydaje się dziwaczny. Zresztą karbon został użyty w dwóch podeszwach – zarówno w tej, która będzie miała kontakt z ziemią, jak i w tej w bucie rowerowym, gdzie zapewne jest wymagana sztywność, aby kolumny nie odciskały się na stopie.

Oczywiście producent zastrzega, że nie jest to produkt do wyczynowego uprawiania sportu i ekstremalnych aktywności oraz że nadaje się tylko na asfalt i beton, ale i tak chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie porwałby się w tym wynalazku na zawody sportowe… Czy buty wejdą do masowej produkcji? Nie wiadomo, bo jest to projekt na Kickstarterze, więc musi najpierw zostać sfinansowany, a czy znajdą się chętni na buty rowerowe z podstawką – trudno powiedzieć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger