fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Strrraszne biegi – przegląd imprez z okazji Halloween

haloween

Jedną z propozycji biegowych imprez z okazji Halloween są II Siemianowickie Nocne Marki. Fot. Łykasz Dyguś

Chociaż najpopularniejszymi okazjami do organizowania biegów jesienią w Polsce jest Święto Niepodległości oraz popularne Mikołajki, biegacze korzystają również z innych pretekstów do organizacji zawodów. Jedną z nich jest Halloween. Zapraszamy na nasz przegląd biegów z nutką strachu.

 II Amatorski Rybnicki Bieg Leśny – Halloween 2016 

Miejsce: Rybnik – Paruszowiec
Start: 29 października, godz.: 12:00

Dystans 5 lub 10 kilometrów po leśnych, żwirowych, trawiastych i naturalnych ścieżkach będą mieli do pokonania uczestnicy II Amatorskiego Rybnickiego Biegu Leśnego – Halloween 2016. Zawody odbędą się na terenie Nadleśnictwa Rybnik w dzielnicy Paruszowiec. Impreza ma bardzo kameralny charakter – w zawodach udział weźmie ok. 70 osób. Dodatkową atrakcją dla uczestników, która podkreśli rodzinną atmosferę wydarzenia będzie ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek po zakończeniu biegu i wręczeniu medali.

Więcej informacji: facebook.com

 II Siemianowickie Nocne Marki 

Miejsce: Siemianowice Śląskie
Start: 29 października, godz.: 17:00

II Siemianowickie Nocne Marki to impreza biegowa, która skierowana jest nie tylko do miłośników aktywnego spędzania czasu, ale także do tych, którzy lubią dobrze się bawić, a zamiast w sportowych, biegać w wymyślnych strojach. Nocne Marki to bowiem bieg przebierańców. W tym roku odbędzie się już druga edycja imprezy. W poprzedniej w zabawie wzięło udział blisko 500 osób (bieg główny) oraz 150 dzieci. W tym roku organizatorzy zwiększyli limit w biegu głównym do 600, ale i tak go wyczerpali. Siemianowice Śląskie odwiedzi łącznie 800 biegaczy, małych i dużych.

nocna%20koszulka

Wszyscy chętni do udziału będą mogli wybrać bieg na dwóch dystansach – 5 km lub 9 km. Dla tych, którzy wolą marsze z kijami, organizatorzy przewidzieli konkurencję Nordic Walking na dystansie 5 km.  Teren, po którym będą biegać uczestnicy ucieszy wszystkich, którym znudziło się bieganie po asfalcie. Trasa, przebiega bowiem przez siemianowicką bażantarnię, wzdłuż pola golfowego. Nie zabraknie też halloweenowych akcentów, okolice 3 km wiodą tuż obok cmentarza, a każdy pełny kilometr podświetlany będzie zniczami. Gościem specjalnym imprezy będzie Agnieszka Dygacz – siemianowiczanka, chodziarka sportowa, tegoroczna olimpijka z Rio.

Więcej informacji: facebook.com

 Horror Run 

Miejsce: Bielsko-Biała
Start: 29 października, godz.: 18:00

Horror Run – to przyprawiająca o dreszczyk nazwa biegu, który z okazji Halloween odbędzie się w Bielsku-Białej. Dlaczego Horror? Po pierwsze, bieg rozgrywany będzie po zapadnięciu zmroku, dlatego obowiązkowym elementem wyposażenia dla uczestników jest latarka lub czołówka. Po drugie, zawodnicy na trasie będą… straszeni przez przebrane osoby oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Jednocześnie uczestnicy sami mogą się przebrać, a najciekawsze kreacje będą wyróżnione przez organizatorów.

Dystans biegu to 4,2 km. Start nastąpi spod Hotelu Błonia, a meta zlokalizowana będzie w schronisku na Koziej Górze. Trasa prowadzić będzie przez Cygański Las. Impreza nie ma charakteru rywalizacji, więc nie będzie pomiaru czasu ani klasyfikacji. Liczy się dobra zabawa i… strach. O tym, że atmosfera podczas Horror Run jest niepowtarzalna, możecie przekonać się, oglądając poniższe wideo:

Więcej informacji: facebook.com

 3. Ogólnopolski Bieg o Gorącą Dynię 

Miejsce: Zwoleń
Start: 29 października, godz.: 18:00

Symbolem Halloween jest dynia i właśnie o symboliczną gorącą dynię będą ścigać się uczestnicy 3. Ogólnopolskiego Biegu o Gorącą Dynię. Impreza odbywa się w Zwoleniu i to ulicami tego miasta prowadzić będzie 2,5-kilometrowa pętla, którą uczestnicy pokonają dwukrotnie. Zawody odbywają się w nocnej atmosferze – biegacze wystartuję o godzinie 18:00. Na mecie będzie czekała na nich oczywiście gorąca zupa-krem z dyni. Wśród wszystkich uczestników po ukończeniu biegu rozlosowanych zostanie aż 66 nagród. O tym, czego można spodziewać się po biegu w Zwoleniu możecie przekonać się, oglądając poniższy film z ubiegłorocznej edycji imprezy:

Więcej informacji: facebook.com

 Halloween Run 

Miejsce: Częstochowa/Odrzykoń
Start: 30 października, godz.: 12:00


trzy dystanse będą mieli do wyboru uczestnicy biegu Halloween Run 2016 rozgrywanego w Częstochowie. Biegacze będą mogli pokonać 5, 10 lub 15 kilometrów (1, 2 lub 3 pętle . W biegach na 10 i 15 km prowadzone będą klasyfikacje open i wiekowe, a na najkrótszym z tych 3 dystansów wyłącznie klasyfikacje open. Dodatkowo przewidziano 10-kilometrową trasę nordic walking oraz biegi dla dzieci na dystansie 500 metrów. Przy tak szerokiej ofercie każdy, bez względu na wiek czy kondycję będzie mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję. Trasy będą miały charakter leśno-przełajowy o nawierzchni gruntowo-piaszczystej.

Więcej informacji: halloweenrun.pl

 1. Charytatywny Bieg o Złotą Dynię 

Miejsce: Częstochowa/Odrzykoń
Start: 30 października, godz.: 12:00

Był bieg o Gorącą Dynię, dlaczego nie miałoby być biegu o Złotą Dynię? Sklep Biegacza Lublin oraz Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie czyli organizatorzy 1. Charytatywnego Biegu o Złotą Dynię, udowadniają, że impreza halloween’owa nie musi być tylko przyjemna, ale także pożyteczna. Dlatego cały dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc 3-letniej Weronice, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z elementami atotycznymi. Dziewczynka potrzebuje ortez i sprzętu rehabilitacyjnego oraz opieki rehabilitanta, logopedy i psychologa. Właśnie dla niej uczestnicy zawodów pokonają 5-kilometrową trasę na terenie Wąwozu Rury.

Więcej informacji: facebook.com

Wszystkim uczestnikom niedzielnych biegów przypominamy o zmianie czasu w nocy z soboty na niedzielę!

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe modele w nowej odsłonie zostały zaprezentowane w trakcie spotkania pod hasłem „Poczuj różnicę” […]

ASICS zaprezentował nową kolekcję biegową AW20’

U rekordzisty świata w biegu na 400 m Wayde’a Van Niekerka stwierdzono zakażenie koronawirusem. Reprezentant Republiki Południowej Afryki miał właśnie rozpocząć tegoroczny sezon, gdy dowiedział się o chorobie. To oznacza, że jego przerwa w starach […]

Aktualny rekordzista świata i mistrz olimpijski z COVID-19!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w naszym życiu zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również środowiska biegowego, bo obostrzenia wprowadzone przez rząd zablokowały organizację zawodów. Nawet po ich zluzowaniu nie jest tak jak dawniej, a wiele […]

Czy warto bronić się przed biegami wirtualnymi?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]

Biegacze lubią wyzwania i chętnie je podejmują. Start w maratonie, czy biegu ultra kusi wielu, bo dystans… ma znaczenie. Jednak bywają zawody, w których liczba kilometrów stanowi zagadkę. Tak zdarza się podczas zawodów o określonym […]

Jak przygotować się do biegu 24-godzinnego? Radzi Patrycja Bereznowska

Uchwalono nowe przepisy dotyczące dozwolonych butów biegowych. Koniec z dowolnością producentów.

Nowe regulacje dotyczące butów dozwolonych na zawodach

Jak co roku, w środku lata wielu biegaczy zmaga się z upałem i wysokimi temperaturami. Jak przetrwać ten okres bez większego uszczerbku dla naszych treningów? Poznaj 5 podstawowych zasad trenowania w upalne dni! Chociaż każdy […]

5 podstawowych zasad treningów w upalne dni