fbpx

Sztafety mieszane na wzór ITU – MP w Suszu

euco

Fot. materiały organizatora

W tym roku na arenie wydarzeń triathlonowych w Polsce pojawi się zupełnie nowa formuła rozgrywania zawodów. 26 czerwca w Suszu odbędą się Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet Mieszanych.

Konkurencja będzie rozegrana w formule wzorowanej na zawodach ITU. Rywalizacja sztafet mieszanych to niezwykłe i dotąd niespotykane w Polsce widowisko. W skład sztafety wchodzi czworo zawodników – dwóch mężczyzn i dwie kobiety, którzy kolejno startują na stosunkowo krótkich dystansach triathlonu. Dzięki temu, że każdy członek sztafety pokonuje trasę złożoną z wszystkich trzech dyscyplin, rywalizacja sztafet jest konkurencją stricte triathlonową, a nie pływacko-kolarsko-biegową.

Mistrzostwa Polski Sztafet Mieszanych odbędą się 26 czerwca 2016 roku w ramach euco Susz Triathlon. W rywalizacji mogą wziąć udział zawodnicy klubów zrzeszonych w Polskim Związku Triathlonu. Czworo triathlonistów będzie startować kolejno na dystansach 250m pływania, 7.4 km jazdy rowerem i 1.5 km biegu.

Start będzie wspólny dla zawodniczek pierwszej zmiany i odbywać się będzie w formie skoku z pomostu. Po pokonaniu trasy zawodniczka pierwszej zmiany wbiega do strefy zmian sztafet i poprzez dotknięcie dowolnej części ciała zawodnika drugiej zmiany danej drużyny daje mu sygnał do startu. Procedura ta obowiązuje przy następnych zmianach. Kobiety startują na pierwszej i trzeciej zmianie, mężczyźni na drugiej i czwartej zmianie.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger