fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia

Tańsze zapisy na XV edycję sztafety maratońskiej „Ekiden” do piątku 26 kwietnia!

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl, www.ekiden.pl

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
fot: www.sportografia.pl, www.ekiden.pl

Wiosna rozkwitła w stolicy na dobre. Dotarła również do stołecznego Parku Szczęśliwickiego, gdzie już w dniach 18-19 maja odbędzie się sportowa celebracja współpracy i integracji – jubileuszowa, XV odsłona sztafety maratońskiej „Ekiden”. Rywalizować będą nie tylko doświadczeni biegacze, ale również amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. To idealna okazja na sprawdzenie umiejętności pracy zespołowej, jak również dotlenienia organizmu i uwolnienia pokładów endorfin! Opłata startowa w niższej cenie będzie dostępna tylko do piątku 26 kwietnia, do końca dnia.

„Ekiden” to sztafeta dla sześcioosobowych zespołów, których członkowie wspólnymi siłami pokonują pełny, maratoński dystans – 42,195 km. Na pierwszego zawodnika czeka odcinek o długości 7.195 km, dwóch następnych bardziej wymagające 10 km, a ostatnią trójkę po 5 km. Bieg może okazać się ciekawym testem na integrację zespołu – kapitanowie drużyn muszą poszukać optymalnego rozłożenia sił tak, aby jak najlepiej wykorzystać umiejętności całej drużyny. Prawo startu w biegu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu startu ukończą 15 lat.

Japońska tradycja pomaga innym

Ekiden to dość enigmatyczna nazwa, wywodząca się ze starej, pięknej japońskiej tradycji. W XVII wieku pomiędzy miastami Edo (obecne Tokio) i Kioto skonstruowano niezwykle szybki system transportowo-pocztowy, który umożliwiał przesyłanie wiadomości i towarów na odległość blisko 500 kilometrów w rekordowym czasie. Wszystko dzięki „sztafetowym”, częstym zmianom koni na trasie. Zainspirowane tym sztafety maratońskie, które pozwalają każdemu na bycie ważną częścią zespołu, od wielu lat odbywają się na całym świecie, rośnie też ich popularność w Polsce.

Organizator wydarzenia, Fundacja Maraton Warszawski, umożliwia na wzbogacenie swojego biegu o dodatkową wartość – pomoc innym. Każdy uczestnik może bowiem wziąć udział w największej biegowej akcji charytatywnej – #BiegamDobrze, wspierając dowolną z trzech fundacji partnerskich – Synapsis, Rak’n’Roll, lub też Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję podczas zapisów i do 8.05 zebrać na koncie drużyny 1000 zł na cel dobroczynny. Akcja #BiegamDobrze jest także obecna na półmaratonach oraz maratonach organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski. Całkowite rozliczenie zbiórki nastąpi 29 maja.

– Ekiden jest kolejną z imprez biegowych, przy okazji których można wesprzeć cel charytatywny w ramach akcji #BiegamDobrze. W ostatnich latach udało nam się zebrać w ten sposób ponad 4 miliony złotych i wesprzeć działania kilkunastu organizacji dobroczynnych. Społeczność biegową budują radośni i szczerzy ludzie, otwarci na potrzeby innych – mówi Magda Skrocka – koordynator akcji.

Dołącz do „Drużyn marzeń”

Uczestnicy Ekidenu pobiegną w 3 turach startowych, a limit miejsc to 750 zespołów. Wydarzenie jest częstą formą integracji drużyn z różnych firm, które chętnie wystawiają swoje reprezentacje. Nie jest on jednak skierowany tylko do członków przedsiębiorstw – do Ekidenu można swobodnie zgłaszać także swoją paczkę przyjaciół czy rodzinę. W chwili obecnej na swój start czeka już kilkaset drużyn!

Podczas XV Ekidenu prowadzone będą poniższe klasyfikacje:

• Klasyfikacja generalna
• Klasyfikacja sztafet charytatywnych zgłoszonych do akcji #BiegamDobrze
• Klasyfikacje dodatkowe – sztafeta może wybrać maksymalnie jedną klasyfikację, w której chce brać udział:
◦ banków
◦ firm ubezpieczeniowych
◦ Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych

Zapisy trwają na stronie: ekiden.pl

***
Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Tradycją dla wielu z nas stało się aktywne świętowanie odzyskania przez nasz kraj wolności. 11 listopada zapraszamy Was do Parku Skaryszewskiego, aby celebrować ten ważny historycznie dzień tak, jak lubicie najbardziej – na biegowo! Zapisy […]

Bieg 11 Listopada uświetni obchody Święta Niepodległości w Warszawie! Zapisy ruszyły

Seria butów adidas Boston cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy od wielu lat. To lekkie maratońskie startówki, dające nieco więcej amortyzacji niż najbardziej wyścigowe modele adidasa. Czy 10. odsłona Bostona zmieniła jego istotę? Buty z […]

adidas adizero Boston 10 – test nowej odsłony popularnego modelu

Karolina Nadolska poprawia w Poznaniu rekord Polski w półmaratonie, osiągając znakomity czas – 1:09:18. W klasyfikacji zajmuje drugie miejsce za Kenijką Tabithią Gichią. Bardzo szybko biegali mężczyźni – zwycięzca złamał barierę 60 minut!

Półmaraton Poznań. Nowy rekord Polski!

Wieści, które wstrząsnęły światem biegowym dobiegają z Kenii. Dzisiaj rano w domu w Iten znaleziono ciało Agnes Tirop. Według doniesień, biegaczka została zamordowana. Agnes Jebet Tirop to biegaczka, która reprezentowała Kenię na igrzyskach olimpijskich w […]

Rekordzistka świata w biegu na 10 km zamordowana w Iten

W najbliższą niedzielę, 17 października odbędzie się 7. Cracovia Półmaraton Królewski. Po raz kolejny start będzie miał miejsce z ul. Lema – przed TAURON Areną Kraków, a meta na płycie głównej największej hali widowiskowo-sportowej w […]

7. Cracovia Półmaraton Królewski już w najbliższą niedzielę! Prezentacja medalu

Sezon jesiennych biegów ulicznych rozkręcił się na dobre. Za nami już kilka interesujących imprez, jak np. maratony w Berlinie, Londynie czy Warszawie, ale wciąż jeszcze pozostało kilka biegów, zwiastujących niemałe emocje. Co czeka nas w […]

Jesień – największe i najszybsze biegowe wydarzenia w Polsce i na świecie

13. PKO Poznań Półmaraton, odbywający się po ponad roku przerwy, zapowiada się zaskakująco mocno. W postpandemicznym roku organizatorzy zaprosili na start wyjątkowo mocną i ciekawą elitę. Jest szansa na rekordy trasy, ba – nawet rekord Polski!

Rekordowo mocny 13. PKO Poznań Półmaraton!

ASICS, w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zachęca do podejmowania aktywności fizycznej i doświadczenia mentalnych korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu. Jednocześnie, japońska marka kieruje otwarte zaproszenie […]

Weź udział w ASICS World Ekiden 2021!