fbpx

Technologia daje wyniki, czyli czego użyć żeby podkręcić tempo? [PR]

Autor: Materiał PR • 23.03.2016

Foto-1

Niezależnie od tego od jak dawna i dlaczego biegacz, na każdym etapie przyda się technologia, która odpowiednio podkręca tempo.

Materiał sponsorowany

Żeby zacząć biegać nie trzeba wiele. Sportowe buty, koszulka, spodenki i można ruszać na swoją pierwszą w życiu trasę. Motywacje są różne, najczęściej zaczyna się z chęcią zrzucenia kilku kilogramów, czasem dla zdrowia. Po pewnym czasie pojawia się chęć bicia własnych rekordów, a na sam koniec potrzeba współzawodnictwa i chwalenia się swoimi osiągnięciami.

Na sam początek warto wyposażyć się w sportowy zegarek lub opaskę monitorującą wysiłek. Nie musisz kupować najdroższej, chociaż warto wybrać dobrze – w przyszłości nie pożałujesz takiej inwestycji. Na sam początek wystarczy jednak najprostszy sprzęt. Taki, który pokaże czas treningu i zapisze trasę biegu. Jeżeli biegasz dla zrzucenia wagi, to najważniejsza jest długość treningu – pół godziny to absolutne minimum, dlatego bieganie ze stoperem jest podstawą.

Sprawdź opaskę GARMIN Vivosmart monitorującą aktywność.

Jednocześnie będziesz chciał zadbać o swoją dietę. Lekarze i dietetycy twierdzą zgodnie, że należy jeść minimum cztery posiłki dziennie. Ważna jest także wielkość, skład i kaloryczność. Żeby kontrolować to, co jesz, niezbędna jest waga kuchenna. W połączeniu ze specjalną aplikacją do mierzenia kalorii, szybko można odczuć luz w pasie i poczuć więcej energii do regularnych treningów!

Odpowiednie odżywianie jest także kluczowe dla osiągania coraz lepszych rezultatów. Jadłospis zacznie wymagać większego zróżnicowania, a posiłki powoli zamienią się w małe dzieła kulinarnej sztuki. Nie tylko precyzyjnie odmierzone i przygotowane z najlepszych składników, ale też przyrządzone za pomocą najnowszej kuchennej technologii. Świeżo wyciskane soki z samego rana, na obiad grillowana ryba, idealnie skomponowana sałatka na kolację. Wszystko to przełoży się na kolejne życiówki.

Najlepsze potrawy na parze przygotujesz za pomocą urządzenia Philips HD 9126/00.

Foto-3

Z każdym pobitym rekordem chęć zmierzenia się z innymi biegaczami będzie większa. W końcu zdecydujesz się na udział w pierwszych zawodach i będziesz chciał się do nich jak najlepiej przygotować. W takich wypadkach warto zapolować na promocję. Saturn do każdego pakietu startowego dodaje bon na 15% rabatu, który można wykorzystać na zakup sprzętu poprawiającego wyniki! Prosty zegarek sportowy warto zamienić na mierzący kilkadziesiąt parametrów band lub zaawansowany smartwatch, który obsługuje najbardziej rozbudowane i przydatne aplikacje sportowe. Na tym etapie zaawansowany sprzęt jest już niemal niezbędny – treningi musisz odpowiednio zaplanować, kontrolować posiłki i dokładnie mierzyć postępy. I tak przez ponad miesiąc, aż do dnia zawodów. A kiedy już przekroczysz linię mety będziesz chciał powiedzieć o tym światu!

Najlepsze zdjęcia i filmy zrobisz za pomocą kamery GoPro Hero 4 Silver.

Foto-2
W dzieleniu się swoimi osiągnięciami nie ma nic złego. Robią tak gwiazdy sportu, robią i zwykli ludzie. Warto natomiast zadbać o odpowiednią jakość zdjęć i filmów. Producenci sprzętu nie próżnowali i w tym zakresie. Na rynku dostępnych jest już kilkanaście modeli kamer sportowych, za pomocą których możesz nagrać swoje ulubione trasy i zrobić sobie zdjęcie na mecie. Prosty montaż i delikatna obróbka dodatkowo podkreślą twój sukces, więc warto poświęcić chwilę na doszlifowanie materiałów.

Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteście, warto pomóc sobie osiągnięciami techniki. Unikniesz w ten sposób wielu błędów, a postępy będziesz monitorować na bieżąco. Łatwiej ci też będzie osiągać cele, bo każdy trening zapisze się w pamięci twojego sprzętu jako mały sukces. Dzięki wszelkiego rodzaju statystykom, zdjęciom czy filmom zyskasz dodatkową motywację, bo twoje postępy i osiągnięcia będą także śledzić twoi przyjaciele i znajomi. Dzięki technologii na pewno podkręcicie tempo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger