fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia

To zdjęcie polskiego fotografa zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie World Athletics

Fot: Paweł Skraba

Fot: Paweł Skraba

Z 370 zdjęć organizacja World Athletics (IAAF) wybrała 27 najlepszych. Wśród nich jest zdjęcie naszego polskiego fotografa sportowego, Pawła Skraby.

Paweł Skraba od lat współpracuje między innymi z Magazynem Bieganie. To jego zdjęcia obrazują publikowane u nas relacje z lekkoatletycznych mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. Jest on bowiem jednym z najlepszych fotografów młodego pokolenia, co zostało docenione również poza granicami naszego kraju.

Okładki Magazynu Bieganie ze zdjęciami Pawła Skraby

Okładki Magazynu Bieganie ze zdjęciami Pawła Skraby

 –  W konkursie wzięło udział 370 fotografów akredytowanych na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Dosze, w tym ośmioro z Polski. Każdy mógł nadesłać na konkurs tylko jedno, wybrane zdjęcie. Eksperci World Athletics mieli wybrać spośród nich i nominować do nagrody „Photo of the Year” 25 – ich zdaniem – najlepszych. Uznanie fachowców zyskało ostatecznie 27 fotografii – mówi Paweł Skraba.

Zdjęcie Pawła przedstawia naszą kobiecą sztafetę tuż po tym, jak zawodniczki dowiedziały się, że właśnie pobiły rekord Polski i zostały wicemistrzyniami świata.

– To zdjęcie powstało ostatniego dnia i nie ma co ukrywać, że wykonywałem je w wielkich emocjach. Podobnych do tych, które mają w sobie Aniołki Matusińskiego na tej fotografii. Ja na szczęście powstrzymałem emocje i zamiast patrzeć na tablicę wyników i cieszyć się razem z nimi, robiłem zdjęcie.

Tutaj znajdziecie wszystkie wyróżnione przez World Athletics zdjęcia:

Prace Pawła możecie obejrzeć między innymi na jego Instagramie fot. pawelskraba.

mm
Iwona Ludwinek-Zarzeka

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali

Słyszeliście już o Under Armour HOVR Machina? Pierwszy kontakt z nowym modelem butów od amerykańskiego producenta za nami. Czy od razu podbiły nasze serca? Czy jest to but, jakiego świat jeszcze nie widział? Przekonajcie się, jakie pierwsze wrażenie wywarła na nas nowość amerykańskiej marki.

Under Armour HOVR Machina – jak prezentują się na pierwszy rzut oka?

Podkolanówki kompresyjne zdają się podstawowym wyposażeniem biegacza i triathlonisty. Na temat przydatności tego akcesorium krążą skrajne opinie, zarówno wśród specjalistów w zakresie medycyny i fizjoterapii, jak i samych zawodników. Według licznych badań jest to jednak sprzęt, który w znaczący sposób wpływa na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej.

Skarpetki kompresyjne. Czy nam pomogą?

Prawdopodobnie wszyscy nasi czytelnicy o tym wiedzą, ale na wypadek, gdyby ktoś jeszcze się uchował, wyjaśniamy: wyraz „fartlek” pochodzi z języka szwedzkiego i określa „zabawę prędkością”. W Polsce najpowszechniej spotykane określenie tego typu treningu to […]

Zabawa biegowa – co to jest i jak się ją wykonuje? [+ PLAN NA PÓŁMARATON]