fbpx

To zdjęcie polskiego fotografa zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie World Athletics

Autor: Iwona Ludwinek • 28.11.2019
Fot: Paweł Skraba

Fot: Paweł Skraba

Z 370 zdjęć organizacja World Athletics (IAAF) wybrała 27 najlepszych. Wśród nich jest zdjęcie naszego polskiego fotografa sportowego, Pawła Skraby.

Paweł Skraba od lat współpracuje między innymi z Magazynem Bieganie. To jego zdjęcia obrazują publikowane u nas relacje z lekkoatletycznych mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. Jest on bowiem jednym z najlepszych fotografów młodego pokolenia, co zostało docenione również poza granicami naszego kraju.

Okładki Magazynu Bieganie ze zdjęciami Pawła Skraby

Okładki Magazynu Bieganie ze zdjęciami Pawła Skraby

 –  W konkursie wzięło udział 370 fotografów akredytowanych na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Dosze, w tym ośmioro z Polski. Każdy mógł nadesłać na konkurs tylko jedno, wybrane zdjęcie. Eksperci World Athletics mieli wybrać spośród nich i nominować do nagrody „Photo of the Year” 25 – ich zdaniem – najlepszych. Uznanie fachowców zyskało ostatecznie 27 fotografii – mówi Paweł Skraba.

Zdjęcie Pawła przedstawia naszą kobiecą sztafetę tuż po tym, jak zawodniczki dowiedziały się, że właśnie pobiły rekord Polski i zostały wicemistrzyniami świata.

– To zdjęcie powstało ostatniego dnia i nie ma co ukrywać, że wykonywałem je w wielkich emocjach. Podobnych do tych, które mają w sobie Aniołki Matusińskiego na tej fotografii. Ja na szczęście powstrzymałem emocje i zamiast patrzeć na tablicę wyników i cieszyć się razem z nimi, robiłem zdjęcie.

Tutaj znajdziecie wszystkie wyróżnione przez World Athletics zdjęcia:

Prace Pawła możecie obejrzeć między innymi na jego Instagramie fot. pawelskraba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger