fbpx

Triathlon Stryków – 17 września 2016 debiutancka impreza w centrum Polski

stryków

Fot. materiały organizatora

17 września 2016 roku w Strykowie niedaleko Łodzi odbędzie się debiutująca impreza – Triathlon Stryków na dystansie 1/4 Ironmana. Doskonałe położenie terenu zawodów sprawia, że z każdego zakątka Polski będzie się dało dojechać szybko i sprawnie.

Zespół organizacyjny Triathlonu Stryków – firma inesSport – to grupa pasjonatów triathlonu i biegania, którzy od lat organizują liczne zawody i biorą udział w imprezach rozgrywanych w Polsce i za granicą. Organizują między innymi znany i lubiany Kleszczów na Piątkę, Bieg Fabrykanta czy Bieg Niepodległości w Łodzi. Gmina Stryków położona jest w doskonałym miejscu pod względem komunikacyjnym, na terenie węzła autostrad A1 i A2.

– Tegoroczny limit uczestników nie jest duży, ale chcemy żeby wszyscy czuli się komfortowo. Przy wyborze dystansu kierowaliśmy się dostępnością imprezy dla osób początkujących i debiutantów. W naszej ocenie dystans ¼ Ironman czyli 950 m pływania, 45 km rowerem i 10,5 km biegiem to idealne połączenie – w imprezie mogą wystartować zarówno doświadczeni zawodnicy jak i ci, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z triathlonem – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Triathlon Stryków.

Limit zawodników wynosi 250 osób. Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych, organizator przygotował także kategorię oraz konkurs przeznaczony specjalnie dla debiutantów. Konkurs jest skierowany do osób, które swój pierwszy triathlonowy start planują właśnie na Stryków. Do wygrania jest pakiet treningów poprowadzonych przez Krzysztofa Józefowicza z partnerskiej firmy Trucht.com. Aby wziąć w nim udział, należy zamieścić na swoim profilu facebookowym zdjęcie z treningu, opatrzyć je tagiem @triathlonstrykow i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego zadebiutuję w triathlonie na zawodach w Strykowie?”. Dwie osoby, które do 28 czerwca przyślą najciekawsze odpowiedzi, wygrają darmowe zajęcia wraz z planem treningowym od lipca aż do wrześniowych zawodów w Strykowie.

Zawody będą rozegrane na jednej pętli pływackiej w zalewie w Strykowie (950 metrów), czterech pętlach rowerowych w konwencji bez draftingu oraz jednej, 10,5-kilometrowej pętli biegowej.

Regulamin zawodów

Strona imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger