fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

UNDERRUN – ruszają zapisy na cykl biegów… pod ziemią

underrun_grafika (1)

Organizatorzy biegowych imprez prześcigają się w pomysłach na zachęcenie uczestników do wzięcia udziału w organizowanych przez nich wydarzeniach. Jednym z takich pomysłów jest UNDERRUN – nowo powstały cykl biegów w… kopalniach.

Bieganie w kopalni dla każdego

Pomysł na organizowanie biegów w kopalni nie jest nowy. Od lat jednym z najpopularniejszych biegów sztafetowych w Polsce jest 12-godzinnny Podziemny Bieg Sztafetowy w Bochni. UNDERRUN to jednak impreza skierowana do zawodników indywidualnych, a także pierwszy cykl podziemnych biegów w Polsce.

Jak zapewniają organizatorzy, biegi w kopalniach są dla każdego, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych biegaczy. W imprezie można wziąć udział czysto rekreacyjnie – choćby z ciekawości i chęci sprawdzenia jakie to uczucie biegać pod ziemią. Organizatorzy pomyśleli również o tych, którym zależy na ściganiu i sprawdzaniu swojej formy – podczas biegu prowadzony będzie pomiar czasu oraz nagrody dla najlepszych kobiet i mężczyzn. Wydarzenie zostanie zabezpieczone przez ochronę, opiekę medyczną i całe zaplecze, aby uczestnicy mieli odpowiednie warunki do startu.

Cykl 4 biegów

Pomysł zakłada zorganizowanie czterech biegów w ciągu całego roku, każdy w innej kopalni. Dystans za każdym razie będzie wynosił 5 km. W pojedynczym biegu może wziąć udział maksymalnie 1000 osób.

Pierwszy bieg odbędzie się 25 czerwca w Kopalni Złota Złoty Stok, która znajduje się w dawnej kopalni złota i arsenu, gdzie uruchomiono Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Muzeum oferuje wystawę obrazującą historię górnictwa złota w sztolni transportowej „Gertruda”, wyprawę do sztolni „Czarnej”, w której można zobaczyć największy w Polsce 10-metrowy podziemny wodospad, przejażdżkę kolejką kopalnianą, a także płukanie złota. To wszystko będą mogli podziwiać uczestnicy biegu 25 czerwca. Zapisy na to wydarzenie już wystartowały i są dostępne pod tym linkiem. Wpisowe wynosi 120 zł.

Kolejne biegi odbędą się: 3 września 2016 r. – w Kopalni Soli w Bochni oraz 22 października 2016 r. w Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Termin i lokalizacja czwartego, finałowego biegu nie są jeszcze znane.

Dodatkowe atrakcje?

medal UNDERRUN

Każdy z zawodników za swój udział otrzyma unikalny medal z wizerunkiem danej kopalni. Oprócz tego na uczestników biegów czekają koszulki techniczne. Organizatorzy, przewidują również dodatkowe atrakcje podczas imprezy, które na razie pozostawiono w tajemnicy. Jak mówi Tomasz Smoleń – pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, na wszystkich biegaczy czekają przeze wszystkim niezapomniane doświadczenia.

Udział w UNDERRUN to oryginalne trofeum dla wszystkich biegaczy, którzy do swojej kolekcji wrażeń sportowych chcą dodać pokonanie trasy podziemnej. To także świetna zabawa dla całej rodziny – połączenie sportowych emocji ze zwiedzaniem ciekawych korytarzy kopalni. Gwarantujemy wszystkim naszym uczestnikom niezapomniane przeżycia.

Zapowiedź wydarzenia można obejrzeć na poniższym filmie:

Więcej informacji o całym cyklu UNDERRUN znajdziecie na stronie: underrun.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebook’u.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!