fbpx

UNDERRUN – ruszają zapisy na cykl biegów… pod ziemią

Autor: Jakub Karasek • 14.04.2016

underrun_grafika (1)

Organizatorzy biegowych imprez prześcigają się w pomysłach na zachęcenie uczestników do wzięcia udziału w organizowanych przez nich wydarzeniach. Jednym z takich pomysłów jest UNDERRUN – nowo powstały cykl biegów w… kopalniach.

Bieganie w kopalni dla każdego

Pomysł na organizowanie biegów w kopalni nie jest nowy. Od lat jednym z najpopularniejszych biegów sztafetowych w Polsce jest 12-godzinnny Podziemny Bieg Sztafetowy w Bochni. UNDERRUN to jednak impreza skierowana do zawodników indywidualnych, a także pierwszy cykl podziemnych biegów w Polsce.

Jak zapewniają organizatorzy, biegi w kopalniach są dla każdego, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych biegaczy. W imprezie można wziąć udział czysto rekreacyjnie – choćby z ciekawości i chęci sprawdzenia jakie to uczucie biegać pod ziemią. Organizatorzy pomyśleli również o tych, którym zależy na ściganiu i sprawdzaniu swojej formy – podczas biegu prowadzony będzie pomiar czasu oraz nagrody dla najlepszych kobiet i mężczyzn. Wydarzenie zostanie zabezpieczone przez ochronę, opiekę medyczną i całe zaplecze, aby uczestnicy mieli odpowiednie warunki do startu.

Cykl 4 biegów

Pomysł zakłada zorganizowanie czterech biegów w ciągu całego roku, każdy w innej kopalni. Dystans za każdym razie będzie wynosił 5 km. W pojedynczym biegu może wziąć udział maksymalnie 1000 osób.

Pierwszy bieg odbędzie się 25 czerwca w Kopalni Złota Złoty Stok, która znajduje się w dawnej kopalni złota i arsenu, gdzie uruchomiono Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Muzeum oferuje wystawę obrazującą historię górnictwa złota w sztolni transportowej „Gertruda”, wyprawę do sztolni „Czarnej”, w której można zobaczyć największy w Polsce 10-metrowy podziemny wodospad, przejażdżkę kolejką kopalnianą, a także płukanie złota. To wszystko będą mogli podziwiać uczestnicy biegu 25 czerwca. Zapisy na to wydarzenie już wystartowały i są dostępne pod tym linkiem. Wpisowe wynosi 120 zł.

Kolejne biegi odbędą się: 3 września 2016 r. – w Kopalni Soli w Bochni oraz 22 października 2016 r. w Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Termin i lokalizacja czwartego, finałowego biegu nie są jeszcze znane.

Dodatkowe atrakcje?

medal UNDERRUN

Każdy z zawodników za swój udział otrzyma unikalny medal z wizerunkiem danej kopalni. Oprócz tego na uczestników biegów czekają koszulki techniczne. Organizatorzy, przewidują również dodatkowe atrakcje podczas imprezy, które na razie pozostawiono w tajemnicy. Jak mówi Tomasz Smoleń – pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, na wszystkich biegaczy czekają przeze wszystkim niezapomniane doświadczenia.

Udział w UNDERRUN to oryginalne trofeum dla wszystkich biegaczy, którzy do swojej kolekcji wrażeń sportowych chcą dodać pokonanie trasy podziemnej. To także świetna zabawa dla całej rodziny – połączenie sportowych emocji ze zwiedzaniem ciekawych korytarzy kopalni. Gwarantujemy wszystkim naszym uczestnikom niezapomniane przeżycia.

Zapowiedź wydarzenia można obejrzeć na poniższym filmie:

Więcej informacji o całym cyklu UNDERRUN znajdziecie na stronie: underrun.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger