fbpx

W Nowym Sączu powstała ścieżka biegowo-rowerowo-spacerowa. Brawo!

Autor: Iwona Ludwinek • 21.08.2019
fot: Kuba Kurcz

fot: Kuba Kurcz

Miasto Nowy Sącz właśnie oddało do użytku pierwszy fragment ścieżki rekreacyjnej, podzielonej na trzy niezależne pasy. “Nawierzchnia gładka, jak stół!”

Nowa trasa biegnie wzdłuż brzegów rzeki Kamienicy. Ma trzy metry szerokości, więc każdy znajdzie sobie na niej miejsce. Póki co jest niedługa – 2,5 km, jednak docelowo w ramach projektu “Centra Aktywnego Wypoczynku” ma powstać 17 km ścieżek.

– Ścieżka bardzo mi się podoba. Ma tylko jeden mankament. Jaki? Jest za krótka. Jeździ się po niej świetnie. Nawierzchnia gładka, jak stół. To autostrada w porównaniu do innych ścieżek. Życzylibyśmy sobie, aby takich ścieżek było jeszcze więcej – mówi sądeczanka dla portalu sadeczanin.info

Na otwarciu pojawili się głównie rowerzyści, w tym prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

To takie przysłowiowe ‘’pierwsze koty za płoty” i już myślimy jak połączyć tę ścieżkę z trasą EuroVelo wzdłuż rzeki Kamienica – powiedział prezydent Ludomir Handzel podczas oficjalnego otwarcia – Mam nadzieje, że w kolejnych latach otworzymy kolejne kilometry takich ścieżek, bo widać po dzisiejszej frekwencji, że są one bardzo potrzebne.

Jednak w związku z tą ścieżką to nie koniec inwestycji. W kolejnych etapach planowana jest instalacja oświetlenia, monitoringu, budowa siłowni plenerowej, stojaków rowerowych.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 563 000 złotych.

Miejmy nadzieję, że nowosądecka ścieżka zainspiruje również pozostałe miasta do realizacji tego typu pomysłów.

2 przemyślenia nt. „W Nowym Sączu powstała ścieżka biegowo-rowerowo-spacerowa. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger