fbpx

Sprzęt biegowy. Tune by Kinematix wkładki, które nauczą cię biegać

tune4

Fit. Tune

Czas, dystans, tempo czy puls to wartości mierzalne, które możemy bez kłopotu odnotować za pomocą zegarka biegowego. Z techniką jest znacznie większy kłopot, ponieważ mało jest urządzeń, które zarejestrują nasz ruch i wskażą czy poruszamy się poprawnie. Zestaw Tune by Kinematix ma w tym pomóc.

tune1

Fot. Tune

Tune by Kinematix to zestaw składający się z trzech elementów: wkładek, modułu zbierającego i przesyłającego dane oraz aplikacji na telefon (Android oraz iOs). Nadajnik ma wymiary 25 mm x 49 mm x 12,75 mm. Malutki nie jest, ale waży tylko 35 g, co sprawia, że po przymocowaniu do buta nie stwarza problemów. Urządzenie łączy się z telefonem poprzez bluetooth smart, a bateria wystarcza na 8 godzin pracy lub 30 dni uśpienia. Pełne ładowanie trwa 1,5 godziny.

tune2

Fot. Tune

Najważniejsze w tym zestawie są jednak wkładki. Są one wyposażone w czujniki nacisku, za sprawą których możemy kontrolować krok. Receptory pozyskują takie dane jak czas kontaktu z podłożem, czas kontaktu pięty z podłożem. Odczytują również punkt na stopie, który jako pierwszy ma kontakt z podłożem i pomagają określić symetrię w pracy nóg. Warto dodać, że wymienione paramtery to tylko niewielka część, danych, które mozemy odczytać w aplikacji telefonicznej. Ich pełna lista jest długa. Tym bardziej, że aplikacja korzysta z GPS-u w telefonie i pozwala pozyskać też standarowe odczyty – tempo na kilometr i dystans.

Urządzeń podających takie dane, trochę pojawiło się ostatnio na rynku. Tym, co wyróżnia Tune spośród innych produktów, jest aplikacja, która pomaga poprawić technikę biegu. Wszystkie pozyskane dane, przetważane są przez program. Na podstawie analizy powstaje profil biegacza.

Każdy kolejny trening porównywany jest z profilem, co umożliwia śledzenie postępów w pracy nad poprawną techniką biegu. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, oprogramowanie ma być na tyle inteligentne, że będzie potrafiło wychwycić błędy w technice. Na podstawie zebranych danych wygenerowany zostanie spersonalizowany plan treningowy, który pomożę zminimalizować ryzyko kontuzji.

tune3

Fot. Tune

Jeśli spodobała się wam koncepcja, muszę ostudzić wasz zapał. Zestaw Tune by Kinematix to póki co projekt na Kickstarterze. Producent zapewnia jednak, że produkt ma być dostępny już w grudniu. Cena w przedsprzedaży to 220 $, a standardowa cena detaliczna ma wynieść 280 $. Produkt będzie dostępny w USA, Kanadzie oraz krajach Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger