fbpx

WTS w Edmonton – zaskoczenie w rywalizacji kobiet

summer

Fot. Wagner Araujo / ITU

W ubiegłą niedzielę 4 września kanadyjskie miasto Edmonton przywitało triathlonistów chłodną pogodą i dużym zachmurzeniem. W rywalizacji mężczyzn obyło się bez zaskoczenia – zupełnie inaczej niż w konkurencji kobiet. Zawodnicy ścigali się na dystansie sprinterskim.

Faworytem do zwycięstwa wśród mężczyzn był Jonathan Brownlee, który dwa tygodnie temu zdobył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a tydzień później z ogromną przewagą zwyciężył w Pucharze Europy w Karlowych Warach. Niezwykle intensywny rozkład startów i ciągłe zmiany stref czasowych nie zrobiły na jego formie większego wrażenia i również w Kanadzie przekroczył linię mety jako pierwszy. Drugie miejsce zajął Mario Mola, trzecie zaś Richard Murray.
Pełne wyniki mężczyzn

Wyścig kobiet okazał się najbardziej pomyślny dla Amerykanek, które po raz trzeci w historii WTS zajęły całe podium. Zwyciężczyni jednak zaskoczyła nie tylko kibiców, lecz przede wszystkim samą siebie. 25-letnia Summer Cook zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi, a jak sama przyznaje, liczyła na miejsce w pierwszej dziesiątce. Amerykanka wyszła z wody jako trzecia i pobiegła zdecydowanie najszybciej, wyprzedzając na długim finiszu swoją koleżankę z drużyny, Sarah True. Na najniższym stopniu podium stanęła Katie Zaferes.
Pełne wyniki kobiet

Na uwagę zasługuje fakt, że – jak mówi zwyciężczyni – tegoroczny sezon był dla niej frustrujący, pełen kontuzji i nieudanych startów. Nie chciała startować w Kanadzie i zastanawiała się, czy nie dać sobie spokoju z triathlonem.

Summer Cook w zeszłym roku nie ukończyła kanadyjskiej imprezy z powodu wychłodzenia organizmu, dlatego w tym roku starannie przygotowała się pod tym względem. Była chyba najcieplej ubraną zawodniczką w stawce – wystąpiła w stroju z długimi nogawkami i rękawami.

Poza “pudłem” uplasowała się Flora Duffy, wciąż pozostająca liderką rankingu Pucharu Świata. Wielki finał, który wyłoni mistrza i mistrzynię świata 2016 roku odbędzie się w dniach 17-18 września w Cozumel. Niestety nie wystąpi w nich Jodie Stimpson z Wielkiej Brytanii, której po nieudanej kwalifikacji do igrzysk olimpijskich bardzo zależało na walce o tytuł mistrzyni świata. Stimpson nie ukończyła zawodów w Edmonton, ponieważ w trakcie startu odnowiła jej się kontuzja ścięgna achillesa. Z tego samego powodu nie wystąpi również w finale WTS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger