fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt

Zegarek sportowy HUAWEI GT model FTN-B19 – test

7

Byłem ciekaw jak to jest posiadać zegarek, który nie tylko będzie spełniał przypisane mu tradycyjne zadania, ale jeszcze posłuży mi podczas treningów oraz posiadać będzie wiele funkcji smartfonu. Czyli po prostu nastał czas, abym wypróbował jakiś elegancki smartwatch. Padło na model FTN-B19 marki Huawei. Ciekawiło mnie wiele różnych możliwości i opcji, jakie posiadają te inteligentne zegarki przeznaczone dla ludzi aktywnych sportowo. Szczególnie moje zainteresowanie budziła możliwość mierzenia tętna z nadgarstka, a dotychczasowe moje sprzęty takiej opcji nie posiadały oraz to jak wygląda współpraca z telefonem.

Cena

W sklepie stacjonarnym: 999 zł. Poprzez profil ceneo.pl można znaleźć oferty sprzedaży zegarka w cenach od 731 zł do 799 zł.

Pierwsze wrażenia

W pudełku znajduje się zegarek z wymiennym silikonowym paskiem, okrągła ładowarka, przewód z portem USB typu C, skrócona instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.
Zegarek jest lekki i wg mnie ma ładny klasyczny wygląd. Obudowa jest wykonana z nierdzewnej stali. Przyciski na boku tarczy są tylko dwa, więc obsługa jest łatwa. Wybieranie opcji może też odbywać się dotykowo bezpośrednio z ekranu.

Cała obsługa jest bardzo intuicyjna i nie sprawia najmniejszego problemu. Właściwe opcje wybieramy przyciskając palcem po ekranie. Tu uwaga: kiedy było chłodno, to w rękawiczkach nie mogłem wybrać właściwej opcji, po prostu lepiej jest wykonywać to gołym palcem.

Uruchomienie

Na początku całe menu wyświetla się w języku angielskim. Po pierwszym połączeniu z telefonem mamy już wszystko po Polsku. Aktywność wielu opcji i możliwość śledzenia treningów odbywa się dzięki zainstalowaniu aplikacji Huawei Health. Ściągamy ją na telefon bezpośrednio z Internetu.

zegarek sportowy
Po uruchomieniu zegarek pobierze też aktualizacje oprogramowania.
Zegarek testowałem we współpracy z Iphone 5S, działającym na systemie iOS 12.2 (można też od wersji 9.0). Smartwatch ten dobrze też współpracuje ze smartfonami, które opierają się na systemie operacyjnym Android (od wersji 4.4).

Wybieranie opcji

Górny przycisk na obudowie po prawej stronie powoduje, że pojawia się tarcza zegarka i menu, natomiast dolny również przywołuje tarczę zegarka oraz wywołuje różne rodzaje aktywności. Wybieramy je przesuwając palcem po ekranie zegarka w górę lub w dół. Zatwierdzamy naciskając palcem na wybraną opcję lub przyciskiem dolnym. Wybieranie jest intuicyjne i prawie natychmiast zrozumiemy na czym polega obsługa. Większość opcji zatwierdzimy i dokonamy wybierania za pomocą dotykowego ekranu. Reagowanie na dotyk jest bardzo dobre, nie będziemy się denerwować, że zegarek działa zbyt wolno. Przesuwamy palcem na boki, w górę i w dół, a zatwierdzamy przez dotyk wybranej opcji.
40

Ekran

Wygaszacz ekranu uruchamia się co 5 sekund. Można jednak w menu nastawić tę opcję tak (przyciskając palcem), żeby nie wygaszał się przez 5 minut (Ekran włączony/wyłączony).

Przejście do ekranu (po wygaszeniu) odbywa się za pomocą przycisków lub też poprzez obrócenie nadgarstka, na którym znajduje się zegarek. Kolory są wyraziste, nasycone i bardzo widoczne. Ekran jest czytelny, nawet nocą. 

Tarcze zegarka

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór tarcz zegarka. Należy mocniej przycisnąć palcem centralną część ekranu, żeby uaktywnić 11 różnych możliwości. Od zwykłej ze wskazówkami, aż do wyświetlających cyfry. Na tarczach nie tylko znajduje się godzina. Niektóre zawierają informację o aktualnym tętnie użytkownika, temperaturze, pogodzie, ciśnieniu atmosferycznym, spalonych kaloriach, wykonanych krokach w ciągu dnia, różnych aktywności, czy też poziomie baterii w zegarku. Czyli bez wchodzenia w opcje mamy na bieżąco podanych wiele różnych informacji. 

Menu

Górnym przyciskiem wybiera się menu. W ten sam sposób możemy powrócić do ekranu zegarka. W menu znajduje się kilka opcji. Podczas treningów biegowych i rowerowych ekran aktywności podzielony jest na 4 części i informuje nas o tempie, tętnie, czasie trwania aktywności i pokonanym dystansie. 

30

1. Ćwiczenie – tu mamy do wyboru różne aktywności. Po zakończeniu ćwiczenia na ekranie ukazuje się odpowiednia informacja. Możemy wtedy zapisać aktywność i później sprawdzić wyniki w aplikacji po zgraniu na komputer. Przed każdym etapem aktywności podaje się zalecane tętno, wtedy wiadomo z jaką intensywnością należy biec.
Na samym dole ekranu podczas aktywności mamy podaną aktualną godzinę.

a) treningi biegowe – jest to opcja dzięki której możemy zaplanować trening interwałowy, jak też taki, który umożliwi pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Są tu ćwiczenia dla początkujących, gdzie marsz jest przeplatamy biegiem, jak i dla bardziej zaawansowanych, którzy będą stosować wyższe tempo.

– podstawowy marsz i bieganie – 22-minutowy trening podzielony na 9 etapów truchtu i marszu (trucht 3 min/jogging 2 minuty/trucht 2 minuty/jogging 3 minuty/trucht 2 minuty/jogging 3 minuty/trucht 2 minuty/jogging 2 minuty/trucht 3 minuty). Po zakończeniu każdego etapu wydobywa się dźwięk informujący o przejściu do następnego.

– bieganie na spalanie tłuszczu – 36-minutowy trening podzielony na 3 etapy (trucht 3 minuty/jogging 30 minut/trucht 3 minuty)

spalanie tłuszczu MIIT – 26-minutowy trening podzielony na 10 etapów (trucht 3 minuty/jogging 2 minuty/bieg 3 minuty/jogging 2 minuty/bieg 3 minuty/jogging 2 minuty/bieg 3 minuty/jogging 2 minuty/bieg 3 minuty/trucht 3 minuty).
– poziom podstawowy MAF180 – 30-minutowy trening podzielony na 3 etapy (trucht 3 minuty/24 minuty jogging/3 minuty trucht).

b) bieganie w terenie – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), tempo aktualne, pokonany dystans (km) i ogólny czas aktywności. 

c) bieganie na bieżni – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), tempo aktualne, pokonany dystans (km) i ogólny czas aktywności.

d) marsz w terenie – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), tempo aktualne, pokonany dystans (km) i ogólny czas aktywności.

e) wspinaczka – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), prędkość (km/h), pokonany dystans (km) i ogólny czas aktywności).

f) bieg przełajowy – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), tempo aktualne, pokonany dystans (km) i ogólny czas aktywności.

g) kolarstwo – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), prędkość (km/h), pokonany dystans (km) i ogólny czas aktywności). 

h) rower stacjonarny – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 3 parametry: tętno (odczyty wyświetlane są w różnych kolorach), ogólny czas aktywności i sumę spalonych kalorii).

i) pływanie na basenie – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: średnie tempo (/100 m)), kalorie (kcal), dystans (m), ogólny czas aktywności. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna blokada ekranu, która chroni przed nieoczekiwanym samoistnym wyjściem z aktywności w skutek uderzania o wodę. Żeby wyjść do menu i zapisać aktywność, należy nacisnąć i przytrzymać dolny przycisk na tarczy zegarka w celu odblokowania.

j) pływanie wody otwarte – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 4 parametry: średnie tempo (/100 m)), kalorie (kcal), dystans (m), ogólny czas aktywności. W tym przypadku również zastosowano automatyczną blokadę ekranu.

k) inne – użytkownik na ekranie ma wyświetlone 3 parametry: tętno, czas oraz sumę spalonych kalorii. Tę opcję może wykorzystać do dowolnej aktywności np. na siłowni, na treningu fitness, czy gdziekolwiek chce.

Po zapisaniu treningu wyświetla się ikonka danej aktywności z datą i godziną zakończenia ćwiczenia. Przesuwając palcem w górę po ekranie mamy informacje takie jak: efekt treningu i ogólne, czyli podstawowe informacje w zależności od rodzaju treningu, tętno, poszczególne strefy tętna. 

9

2. Rejestr ćwiczeń.

Tutaj możemy obejrzeć wyniki naszych ostatnich aktywności. Wchodzimy w dane naciskając na ikonę zarejestrowanej aktywności, następnie przesuwamy palcem w górę. Możemy obejrzeć efekt treningu, ogólne informacje (parametry z ekranu) oraz tętno i jego strefy. 

3. Status ćwiczeń.

Tutaj możemy określić swój obecny stan wytrenowania. Przesuwamy palcem w górę i możemy obejrzeć rejestry obciążenia: czas regeneracji, obciążenie treningowe z ostatnich 7 dni oraz poziom VO2max (ml/kg/min).

4. Tętno.

Aktualny poziom tętna oraz po przesunięciu palcem w górę również strefy tętna. 

5. Aktywność.

Opcja pokazuje wyniki aktualnej aktywności. Na pierwszej planszy mamy ilość kroków, czas aktywności i ilość aktywności w ostatnim czasie. Przesuwając po ekranie palcem w górę pojawia się druga plansza z danymi z ostatniej aktywności takimi jak: ilość spalonych kalorii, przebyty dystans, ilość wykonanych kroków i czas ćwiczenia.

6. Sen.

Ta opcja pozwala monitorować sen. Należy tylko mieć założony zegarek podczas snu, czy też drzemki. Na zegarku odczytamy ilość czasu poświęconego na sen i drzemkę. Dlatego, żeby dokładnie zanalizować jakość naszego snu należy pobrać aplikację Zdrowie Huawei. Możemy np. dowiedzieć się, czy śpimy spokojnie, czy sen jest zaburzany oraz jak oddychamy i co ciekawe dlaczego tak jest. Tak więc ta funkcja umożliwia znalezienie odpowiedzi co zrobić, gdy coś jest nie tak jak powinno. W sumie bardzo przydatna opcja, bo dzięki niej możemy się zastanowić dlaczego podczas ostatnich treningów biegowych byliśmy zmęczeni, nie wyrabialiśmy zakładanego tempa lub też wręcz przeciwnie.

7. Barometr.

Podaje aktualne ciśnienie (hPa) oraz po przesunięciu palcem w górę wysokość. 

8. Kompas.

Należy go najpierw skalibrować wykonując dłonią ,,ósemkę”. 

9. Pogoda.

Do użycia tej funkcji należy włączyć najpierw aplikację Huawei Health. To bardzo przydatna opcja, bo będziemy wiedzieli jaka jest temperatura oraz pogoda w miejscowości, w której się aktualnie znajdujemy.

10. Wiadomości.

– Tu można odczytać informacje z różnych aplikacji Internetowych oraz z telefonu (endomondo, instagram, sms, facebook). Odczytujemy je przesuwając palcem w górę. Jeśli wiadomość jest dłuższa, to żeby ją w całości odczytać przytrzymujemy dłużej palcem tytuł. Jeśli chodzi o wiadomości e-mailowe, to wyświetla się tylko tytuł.
– Na wiadomości nie można odpowiadać z poziomu zegarka.
– Na końcu wszystkich wiadomości tej funkcji znajduje się opcja: ,,wyczyść wszystko”.

11. Stoper.

Dobrze, że jest. Przydaje się, gdy np. nie chcę eksploatować baterii lub jej poziom jest zbyt niski, a ja wykonuję trening na stadionie, gdzie odległości są zaznaczone na bieżni. Można też zmierzyć komuś czas na krótkim dystansie. 

12. Minutnik.

Można ustawić odpowiedni czas, po którego upłynięciu usłyszymy dźwięk informujący o jego zakończeniu. Do wyboru są opcje 1, 3, 5, 10, 15, 30 minut oraz jedna i dwie godziny. Można też ustawić sobie samemu żądane parametry czasu.

13. Alarm.

Można nastawić alarm dźwiękowy na odpowiednią godzinę, a także wybrać tryb powtarzania w określone dni. Istnieje możliwość zmiany godziny i dni w ustawieniu alarmu oraz wyłączenia alarmu bez konieczności całkowitego usuwania jego zapisu. Można zapisać kilka alarmów.

14. Latarka.

Światło jest jasne, ale mogące oświetlić bardzo niewielką przestrzeń.

15. Znajdź telefon.

Jeśli nie wiadomo, gdzie zostawiliśmy telefon, to ta opcja pomoże nam go odnaleźć. Po włączeniu telefon ,,odpowie” dźwiękiem.

16. Ustawienia.

a) wyświetlacz – tutaj możemy wybrać tarczę zegarka. Mamy do wyboru 11 możliwych. Ustawiamy odpowiednią poprzez przytrzymanie palcem w środkowej jej części.

b) nie przeszkadzać – to opcja najbardziej wykorzystywana podczas snu. Kiedy ją włączymy, wtedy ekran nie będzie się uruchomiał rażąc nas światłem. 

c) system – tu można uruchomić zegarek ponownie lub go całkowicie wyłączyć.

d) informacje – podstawowe dane o zegarku ( nazwa, model, adres MAC, wersja, nr seryjny, informacje prawne).

Bateria

Ładowanie baterii od 0 do 100% – wg producenta trwa 2 godziny. Mój zegarek od 0% do 100% naładował się w ok. 1,5 godziny.
Bardzo ważną kwestią jest to, że nie trzeba często ładować baterii zegarka. Producent podaje, że użytkując zegarek, w którym uruchamiamy opcję GPS i pulsometru codziennie przez 1,5 godziny, to po naładowaniu do 100% powinien on pracować przez okres ok. 14 dni. Ten który ja testowałem wytrzymał bez ładowania 19 dni, tylko, że nie trenowałem codziennie.

Gdy bateria osiągnie poziom poniżej 10%, wtedy na ekranie pojawia się jej oznaczenie w kolorze czerwonym.

Dźwięk

Po pokonaniu każdego kilometra zegarek informuje nas o tym dźwiękiem. Tak samo jest po wykonaniu każdego etapu w biegu ze wskazówkami. Dźwięk nie jest zbyt donośny, ale słyszalny nawet przy głośnym oddechu podczas szybkiego biegu. Poza tym poczujemy delikatne wibracje na nadgarstku.

Współpraca z systemami satelitarnymi
Łączenie się z satelitą jest szybkie. Zegarek jest kompatybilny z systemami GPS, GLONAS oraz GALILEO.

Funkcje smarwatcha
– Podczas wielu aktywności ruchowych zegarek podaje nam aktualne tętno, tempo, przebyty dystans, czas aktywności, liczbę kroków, a także spalone kalorie.
– Otrzymujemy powiadomienia sms z telefonu, informacje z instagrama, czy też wiadomości kto z naszych znajomych aktualnie trenuje (np. z endomondo). Najpierw jednak musimy za pomocą naszego smartfonu wybrać odpowiednią aplikację. Możemy więc oprócz wymienionych wyżej otrzymywać też wiadomości z poczty e-mail, Facebooka i innych.
– Na stałe mamy na wyświetlaczu oprócz
tarczy zegarka, po przesunięciu palcem w bok, znajduje się również pulsometr, dzięki czemu będziemy mogli ciągle monitorować swoje tętno, opcję aktualnej pogody, którą najpierw trzeba uruchomić poprzez aplikację Huawei Health oraz funkcję mierzenia kroków, ilość czasu poświęconego na aktywność, a także ilość przerw od braku aktywności. Jeśli sięga ona ponad godzinę, to na wyświetlaczu pojawi się informacja, żebyśmy po prostu się ruszyli.

Widok ekranu zegarka
1) Przy widoku tarczy zegarka przesuwając palcem w dół mamy pokazane funkcje:

a) Nie przeszkadzać – ta opcja zapewnia nam to, że ekran nie będzie się w nocy niepotrzebnie uruchamiał.

b) Ekran wyłączony/włączony (wygaszacz ekranu), który można wyłączyć tak, żeby obraz z ekranu był pokazywany przez 5 minut,

c) Znajdź mój telefon, bardzo przydatna opcja, kiedy nie wiem, gdzie położyłem smartfona. Po uruchomieniu tej funkcji telefon zaczyna reagować dźwiękiem informując, gdzie się znajduje.

d) Zablokuj dzięki tej opcji nic nieumyślnie nie uruchomimy, a i osoby niepowołane, bez znajomości funkcji zegarka niczego nam nie pozmieniają. Bardzo przydatna funkcja podczas pływania, czy padającego deszczu. Odblokowanie polega na przytrzymaniu przez kilka sekund dolnego przycisku, po czym zegarek się odblokuje i znów będziemy mieli dostęp do wszystkich opcji.

e) Ustawienia – tu możemy ustalić poziom jasności wyświetlacza, wybrać jedną z 11 tarcz zegarka, uruchomić funkcję nie przeszkadzać, włączenie lub ponowne uruchomienie systemu, oraz fabryczne i prawne informacje na temat zegarka.

Na dole mamy też informacje na temat aktualnego stanu baterii oraz datę.

2) Przesuwając palcem w górę zobaczymy powiadomienia z uruchomionych wcześniej aplikacji (sms, Facebook, Endomodno, meile itp.) Wszystkie te powiadomienia można wykasować naciskając znajdujący się na dole napis: Wyczyść wszystko.

Pulsometr

Mierzenie pulsu odbywa się z nadgarstka. Na początku sceptycznie byłem do tego nastawiony. Kiedy pierwszy raz biegłem spokojnym tempem, to na ekranie widziałem bardzo wysokie tętno. Oddychało mi się dość dobrze, więc pomyślałem, że system jest niewiarygodny. Jednak byłem świeżo po chorobie i przerwie od biegania, więc może mój organizm po prostu tak reagował. Kiedy po pewnym czasie na trening wziąłem HUAWEI GT oraz mój dotychczasowy zegarek z pulsometrem mierzonym na pasie zakładanym na pierś, tętno było spokojniejsze i obydwa zegarki dawały taki sam odczyt. Tak więc przekonałem się do pulsometru na nadgarstku i do tego właśnie modelu również. Zegarek podczas aktywności informuje nas o niskim lub zbyt wysokim tętnie napisami w odpowiednim kolorze.

20
To świetna opcja, bo od razu wiemy, że należy zwolnić lub że możemy jeszcze przyspieszyć. Niski poziom pulsu oznaczony jest na niebiesko, a następnie zielono, żółto, pomarańczowo, aż do czerwonego.

Podsumowanie

 • Przede wszystkim na uwagę zasługuje łatwość i prostota w obsłudze, która jest wręcz intuicyjna.
 • Design bardzo nowoczesny, elegancki i przyjemny dla oka.
 • Kolorowy wyświetlacz ekranu przyciąga uwagę. To po prostu klasa sama w sobie.
 • Zegarek jest dość lekki. Podczas biegu nie odczuwałem jego wagi. Dobrze trzyma się na nadgarstku.
 • Jasny wyświetlacz dobrze sprawdza się podczas aktywności przy słonecznej pogodzie (wszystko bardzo dobrze widać), jak i podczas biegania po zmroku.
 • Bardzo ciekawą opcją są wyświetlane informacje z aplikacji Internetowych. Wiemy, że ktoś wysyłał nam esemesa, pisze na mesendżerze lub też, co jest chyba najważniejsze, że właśnie do nas dzwoni. To jest naprawdę przydatna opcja, bo często nie słyszałem telefonu podczas biegu, natomiast na wibracje na zegarku od razu zwracałem uwagę.
 • Bieganie ze wskazówkami daje nam możliwość potrenowania interwałów lub biegu ze zmiennym tempem. Oczywiście tylko w wyznaczonym czasie, ale to nie jest problem.
 • Podczas biegania wskaźnik tempa jest bardzo nierównomierny. Nie wiemy przez cały czas jakie jest średnie. Raz może nam pokazać bardzo wysokie, a za chwilę dużo niższe. Tak jest zapewne dlatego, że tętno ustawione jest na bieżące, czyli aktualne w danym momencie. Jeśli biegamy po terenie pagórkowatym, to bardzo ,,skacze” i nie możemy ustalić tempa średniego. Oczywiście po pokonaniu kilometra wyświetla się informacja w jakim tempie go pokonaliśmy. I to jest niestety dość duża wada dla biegaczy, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniej prędkości na danym dystansie np. podczas treningu interwałowego. Zegarek nie pokazuje też średniej prędkości na całym pokonywanym dystansie.
 • Bieganie nie jest zapisywane jeśli nie pokonamy co najmniej ponad 50 metrów.
 • Przy każdym podłączeniu zegarek ściąga aktualizację oprogramowania.
 • Po treningu możemy ściągnąć na komputer lub obejrzeć w telefonie zapisany trening. Mamy w nim podane informacje na temat tempa i tętna na każdym kilometrze, czas i długość dystansu. Wyświetla nam się mapka terenu, po którym biegaliśmy, czyli np. informacje o przewyższeniach. Rzeczywiście jest to cenne źródło informacji do analizy treningu.

Z aplikacji Huawei Health otrzymamy wskazówki na temat jakości naszego snu i praktyczne porady. Będziemy wiedzieli ile czasu potrzebujemy na regenerację po aktywności.

Reasumując można stwierdzić, że zegarek HUAWEI GT FTN-B19 daje nam sporo możliwości. Możemy trenować, a w trakcie aktywności otrzymywać informacje o otrzymaniu wiadomości od znajomych, czy też mieć informację, że ktoś właśnie do nas dzwoni. Analiza treningu jest dokładna i szczegółowa. Posiadanie zegarka jest dobrym pomysłem dla początkujących i rekreacyjnych biegaczy. Jedyna wada, jest taka, że pokazywane jest tempo aktualne, a nie ma wyboru średniego na kilometr lub całość dystansu.
Ogólnie bardzo przydatny sprzęt dla aktywnych osób.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Jarosław Cieśla

Podoba ci się ten artykuł?

4.6 / 5. 5

Przeczytaj też

Wiosna to czas, gdy biegacze chętniej zbiegają z asfaltu na wyboiste ścieżki parków, lasów czy gór. Jeśli także i w Was odezwał się zew przygody, warto się na nią odpowiednio przygotować. I to właśnie ta […]

Przegląd obuwia trailowego – adidas, ASICS, New Balance

Dobra wiadomość dla fanów biegania! W najbliższą niedzielę biegacze z Polski i ze świata wybiegną na ulice stolicy, aby po raz siedemnasty zmierzyć się z trasą Półmaratonu Warszawskiego i biegu na 5 km. Wydarzeniem towarzyszącym […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness przed 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim

Bieganie jest takie proste! Zakładasz buty, odpowiedni strój i lecisz przed siebie. Czyżby? A nie zapomniałeś czasem o… rozgrzewce? Rozgrzewka powinna być bowiem nieodłącznym elementem każdej jednostki treningowej, a szczególnie przed startem w zawodach. Główne […]

Rozgrzewka przed bieganiem – jak NAPRAWDĘ powinna wyglądać?

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore […]

Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!

Istnieje prosty sposób na poprawę biegowej dyspozycji w ostatnich tygodniach czy dniach przed ważnym startem. Jest nim zastosowanie strategii „wyostrzania”, znanej na świecie jako „tapering”. Żadnych długich wybiegań, odpoczywamy psychicznie i fizycznie, a treningi są krótkie i intensywne.

Tapering, czyli ostrzenie pazurów przed wyścigiem

Mazowiecki Track to półmaraton oraz bieg na 10 km. Start i meta znajdują się w warszawskiej Falenicy. Trasa wiedzie wyłącznie przez las – ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tak jak w poprzednich latach, nie zabraknie podbiegów, […]

Wystartowały zapisy na Mazowiecki Track. Biegacze ponownie ruszą trailową trasą u stóp Warszawy

„Najbardziej zaawansowany technicznie”, „zaprojektowany z myślą o dniu startowym”, mający „pomóc zoptymalizować przebieg Twojego maratonu” – to określenia, jakimi New Balance reklamuje model FuelCell SC Elite V3. Za nami test maratońskiej startówki amerykańskiego producenta. Czy […]

New Balance FuelCell SuperComp Elite V3 – startówka z innego wymiaru

Zapraszamy Was do obejrzenia naszego LIVE będącego częścią akcji treningowej, przygotowującej do startu w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. Podczas spotkania z dietetykiem – Karoliną Madej, dowiecie się jak zaplanować odżywianie w okresie przedstartowym. O treningu […]

[LIVE] Ostatnie dni do 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Co jeść i jak trenować?