fbpx

Zimowe nowości do biegania

Boulder w śniegu. Fot. Krzysztof Dołęgowski

fot Krzysztof Dołęgowski

Zima już powoli się kończy, ale to teraz odbywają się w Monachium najważniejsze targi sportowo-turystyczne, gdzie można zobaczyć nowości które mają trafić do sprzedaży.

Oto kilka nowości do biegania zimą:

Kahtoola Connect Gaiters

Raczki i stuptuty, to typowo zimowe elementy wyposażenia. Projektanci z firmy Kahtoola wpadli na pomysł zintegrowania raczków i stuptuta w jedno, i tak powstał Kahtoola Connect Gaiters.

kahtola-connect-gaiter

Raczko-stuptuty są dostępne z ochraniaczami o różnej długości, od klasycznych biegowych czyli krótkich po długie przeznaczone do turystyki.

Crescent Moon Snowshoes

Rakiety są niezastąpione w głębokim śniegu, ale  racji na swoją wagę i toporność, do biegania nie specjalnie się nadają. Crescent Moon Snowshoes to rakiety stworzone specjalnie do szybkiego poruszania się czy biegu. Nie użyto w nich metalowej ramy, a same tworzywa sztuczne i piankę, dzięki czemu zyskują na lekkości (jednak producent nie podaje wagi).

crescent-moon-snowshoes

Dodatkowo rakiety te mają mocno wygięty kształt co ułatwia bieg. Prognozowana cena to 149 $,

The North Face Lightwave Ampere 2 Hc

Model biegowy przeznaczony nie tylko do aktywności na zewnątrz, ale według producenta, ma się również sprawdzać w czasie ćwiczeń w pomieszczeniu. Wyposażony z integrowany stuptut, który zapobiega dostawania się do środka śniegu czy błota.

tnf-lightwave-ampere2hc

Salomon Elevate 3in1 Rain Combi

Elevate, to nowy produkt przeznaczony dla kobiet, który może pełnić trzy funkcje: wiatroszczelnej kamizelki z plecami z siatki, top softshellowy na deszczową aurę lub wszystko razem na bardzo złe warunki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger