fbpx

Znakomite ściganie w Łomiankach

Autor: admin • 05.06.2017

 Piękna słoneczna pogoda, bezchmurne niebo to warunki w jakich przyszło rywalizować zawodnikom podczas III Biegu Łomianek. Najszybszy był Tomasz Walerowicz.

Do zmagań na 10 kilometrowej trasie stanęło ponad 300 osób. Rywalizacja przebiegała pod honorowym patronatem mieszkanki Łomianek Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy – Szewińska należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii; na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich stawała na podium (łącznie zdobyła siedem medali).

Na starcie zlokalizowanym przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym stanęły 324 osoby. Bieg ukończyło 307 zawodników, a najszybszy na mecie był 36-letni Tomasz Walerowicz (CEDROB S.A./LKS Olymp Błonie) z czasem 0:32:51. Warto dodać, że jest on zwycięzcą Wings for Life World Run w Poznaniu. Tuż za nim uplasowali się Sławomir Ptak (BKS Wataha Warszawa) oraz Tomasz Szala (AIRBIKE ARMEXIM TRI TEAM). Wśród pań najlepsza była Maria Cześniak (AIRBIKE ARMEXIM TRI TEAM), która w porównaniu do zeszłorocznej zwyciężczyni Biegu Łomianek była lepsza o 1 minutę i 29 sekund. Jej wynik to 0:38:53.

Podczas III Biegu Łomianek rozegrano również rywalizację wśród dzieci.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia, w tym pełna lista wyników,  dostępne są na oficjalnej stronie biegu: www.bieglomianek.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger