Wytrzymałość i wydolność dzięki Aerobic Capacity

Autor: Redakcja • 10.10.2017

reebok

Aerobic Capacity – trenowanie poprzez bieganie – to uniwersalny program stworzony przez Chrisa Hinshawa – globalnego ambasadora marki Reebok. Metoda ta pomaga zbudować to, co niezbędne w każdym sporcie – wytrzymałość i wydolność.

Podstawą Aerobic Capacity są biegi interwałowe, które pomagają zwiększyć wytrzymałość, wydolność oraz zbudować bazę tlenową. Program treningowy został zaprojektowany tak, aby mógł z niego korzystać każdy, niezależnie od kondycji oraz wybieranej na co dzień aktywności fizycznej.

Aerobic Capacity to innymi słowy trenowanie poprzez bieganie, które może być:

uzupełnieniem treningów z innych dyscyplin sportowych np. fitnessu, siłowni, CrossFitu czy sztuk walki,

wstępem do regularnego biegania, ponieważ ta metoda treningowa pozwala zbudować formę w krótkim okresie czasu,

zaawansowanym treningiem dla osób, które są doświadczonymi biegaczami, ponieważ program pomaga w lepszy i efektywniejszy sposób zwiększyć prędkość biegu oraz wypracować umiejętność utrzymywania odpowiedniego tempa przez dłuższy czas.

Nowatorski program opracował Chris Hinshaw – globalny ambasador marki Reebok, trener najlepszych amerykańskich crossfiterów oraz profesjonalny triathlonista, który 10-krotnie ukończył wyścig Ironman. Jak sam przyznaje, metoda Aerobic Capacity powstała w oparciu o jego wieloletnie doświadczenie. Tworząc program starał się wyeliminować błędy, które sam popełniał, przygotowując się do startów w kolejnych triathlonach.

Podstawą metody są interwały, w których serie przeplatane są krótkimi przerwami. Aerobic Capacity koncentruje się na znalezieniu indywidualnego tempa oraz takiej intensywności treningu, która będzie powtarzalna w każdej serii. Uczestnicy programu uczą się odpowiedniego rozkładania siły podczas biegu, tak aby stopniowo przyzwyczajać organizm do coraz większego wysiłku. W ten sposób zwiększają swoje możliwości biegowe – utrzymanie tempa w każdej serii, czy wydłużenie czasu treningu, co efekcie buduje siłę biegową oraz wytrzymałość.

Szanując czas osób, które przystępują do programu Aerobic Capacity, staramy się przygotować dla nich plan, który przyniesie maksymalne efekty i pozwoli osiągnąć rezultaty najszybciej jak to możliwe. – powiedział Chris Hinshaw. Według niego, jeśli w natłoku obowiązków uda się znaleźć chociaż kilka godzin w tygodniu na aktywność fizyczną, wykonywane w tym czasie ćwiczenia muszą być skuteczne. Dlatego metoda Aerobic Capacity dostosowywana jest do indywidualnych predyspozycji, celów treningowych oraz trybu życia i dzięki temu szybko przekłada się na wymierne efekty.

Aerobic Capacity to program dedykowany wszystkim – zarówno tym, którzy regularnie uprawiają sport, jak i początkującym.

Osoby, które nigdy dotąd świadomie nie biegały, poruszają się z jedną prędkością. To od czego zwykle zaczynamy to nauka kontrolowania tempa biegu. Następnie stopniowo wydłużamy czas wysiłku. W ten sposób wypracowujemy to, co jest najistotniejsze dla metody Aerobic Capacity, czyli siłę i wydolność. – dodaje Hinshaw.

Metoda autorstwa Chrisa Hinshawa jest podstawą treningu Reebok RUN CREW. Zajęcia grupy odbywają się cyklicznie w 5 miejscach w Warszawie – w Wilanowie, Mokotowie, w Śródmieściu, Gocławiu i w Ursusie. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy – doświadczeni biegacze, a także crossfiterzy i trenerzy fitness. Co więcej, sam Chris Hinshaw objął opieką merytoryczną i treningową Tomasza Sypniewskiego, ambasadora Reebok, trenera Reebok RUN CREW, który ma w planach zakwalifikowanie się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio w kategorii sprint.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger