fbpx

11. Bieg Ursynowa – wysoki poziom sportowy i rekord frekwencji

Autor: Jakub Karasek • 05.06.2017

bieg_ursynowa_piotr_dymus

Joseph Mutwanthei Mumo zwycięża w 11. Biegu Ursynowa. Fot. Piotr Dymus

Kenijczyk Joseph Mutwanthei Mumo wygrał 11. Bieg Ursynowa. Impreza tradycyjnie zgromadziła na starcie szereg szybkich zawodników, zapewniających wysoki poziom sportowy. W tegorocznej edycji padł również rekord frekwencji.

11. Bieg Ursynowa utrzymał tradycję szybkiego biegania na 5 km na Ursynowie na początku czerwca. Na starcie pojawiło się wielu utytułowanych zawodników, nawet pomimo tego, że w tym roku zawody nie miały rangi Mistrzostw Polski na 5 km. Zamiast tego w ramach imprezy rozegrano Mistrzostw Polski Masters.

Zwycięzcą 11. Biegu Ursynowa został Joseph Mutwanthei Mumo z Kenii – zawodnik, który tydzień wcześniej okazał się bezkonkurencyjny również w 15. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossman Run w Łodzi. Pokonanie trasy na Al. KEN zajęło mu 14 minut i 10 sekund. Za jego plecami toczyła się pasjonująca walka o 2. miejsce i miano najszybszego Polaka, którą stoczyli Adam Nowicki i Kamil Jastrzębski. Ostatecznie na finiszu szybszy okazał się starszy o 2 lata Nowicki, kończąc rywalizację w czasie 14:22. Sekundę później linię mety minął zwycięzca tegorocznego Biegu Konstytucji 3 Maja. Jako kolejny linię mety przekroczył wicemistrz Europy w maratonie z 2014 r. z Zurychu – Yared Shegumo (14:35), a na 5. pozycji dobiegł Artur Kern, zdobywając tytuł Mistrza Polski Masters na 5 km z wynikiem 14:57. O wysokim poziomie rywalizacji świadczy fakt, że aż 36 osób pokonało barierę 17 minut.

Wśród tych, którym udało się uporać z 17 minutami znalazły się również 3 kobiety. Najszybsza okazała się reprezentantka Ukrainy – Natalia Batrak, osiągając czas 16:49. Drugą lokatę wywalczyła Angelika Mach (16:51), a 3. miejsce zajęła Mistrzyni Polski w Maratonie – Dominika Stelmach (16:57). Najszybszą weteranką okazała się startująca w kategorii K-40 Beata Andres, która uzyskała czas 19:52. Linię mety minęło 2247 osób, ustanawiając rekord frekwencji imprezy.

Link do wyników

[yop_poll id=”81″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger