fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Biegi zagraniczne > Wydarzenia

50. TCS Maraton Nowojorski przełożony na kolejny rok!

Fot. https://www.nyrr.org/media-center

Zaczyna spełniać się czarny scenariusz na tegoroczny sezon maratoński. Organizatorzy Maratonu Nowojorskiego poinformowali, że 50. edycja legendarnej imprezy, zaplanowana na 1 listopada 2020 r. nie dojdzie do skutku w tym terminie.

50. TCS Maraton Nowojorski miał być wielkim świętem biegania. Jubileuszowa edycja mogła zgromadzić ponad 50 tys. biegaczy z całego świata. Jeśli tak będzie, to nie w 2020 r. Chociaż do pierwotnego terminu zawodów pozostało ponad 5 miesięcy, już teraz organizatorzy poinformowali, że w tym roku maraton w Nowym Jorku nie dojdzie do skutku z powodu pandemii COVID-19.

Zarejestrowani biegacze będą mogli poczekać do kolejnego terminu imprezy czyli 7 listopada 2021 r. Wtedy ma ostatecznie odbyć się jubileuszowy bieg. Inna możliwość, to przeniesienie zgłoszenia na edycję w 2022 lub nawet 2023 r. Uczestnicy mogą także wystąpić o usunięcie z listy startowej i zwrot wpisowego. Jak tłumaczy prezes stowarzyszenia New York Road Runners, organizatora biegu, Michael Capiraso, decyzja była trudna, ale konieczna:

Odwołanie tegorocznego TCS Maratonu Nowojorskiego jest wielkim rozczarowaniem dla każdego zaangażowanego w organizację, ale było jasne, że musimy przestrzegać wymagań dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Dzień maratonu i wielu powiązanych wydarzeń podczas weekendu wyścigowego to część serca i duszy Nowego Jorku oraz światowej społeczności biegowej. Nie możemy doczekać się wspólnego powrotu w przyszłym roku.

TCS Maraton Nowojorski to bieg zaliczany do prestiżowego cyklu Abbott World Marathon Majors i miał tradycyjnie kończyć zmagania w cyklu. Już od momentu odwołania Maratonu Bostońskiego wiadomo, że zorganizowanie wszystkich 6 imprez w 2020 r. nie było możliwe. Decyzja organizatorów biegu w Nowym Jorku sprawia, że coraz bardziej realna staje się wizja, że jedynym biegiem w ramach Abbott World Marathon Majors w 2020 r. okaże się zorganizowany w okrojonej formie w marcu maraton w Tokio.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca