fbpx

5150 Warsaw Triathlon – ostatnie przygotowania do ścigania w stolicy

5150

Fot. Tomasz Pojawa

W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, centrum stolicy zamieni się w miasteczko triathlonu. Trwają ostatnie przygotowania do pierwszego polskiego triathlonu rozgrywanego w formule Ironman 5150 oraz pierwszej imprezy triathlonowej w Warszawie po wielu latach.

Zawody na dystansie olimpijskim bez draftingu odbędą się już w przyszłą niedzielę. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1500m w Zegrzu, 45 km trasy rowerowej z Białobrzegów do Warszawy, a na koniec przebiegną 10 km i będą finiszować na Placu Teatralnym w centrum miasta.

Na konferencji prasowej, która miała miejsce wczoraj w hotelu Westin Warsaw, organizatorzy i ambasadorzy imprezy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w związku z nadchodzącym wydarzeniem. – Historia triathlonu w Warszawie sięga połowy lat 80tych – mówił Michał Drelich, dyrektor Sport Evolution. – Wtedy zorganizowano pierwsze zawody w stolicy. Od tamtej pory z przerwami wracał w różnych odmianach. Teraz wraca w wielkim wydaniu. Cezary Figurski, trener triathlonistów, a niegdyś zawodnik w tej dyscyplinie, potwierdzał jego słowa i wyrażał zadowolenie kierunkiem, w którym podąża ewolucja triathlonu w Polsce. Zaznaczył jednak konieczność pozyskiwania do dyscypliny nowych, młodych zawodników, którzy staną się silnym ogniwem reprezentacji i szansą na medale w międzynarodowych zawodach.

Na listach startowych jest 1500 osób, a limit czasu na ukończenie zawodów wynosi 4 godziny. Starty będą odbywać się falami od godziny 9:00 do 9:30. Pretendentami do zwycięstwa są, między innymi: w kategorii mężczyzn Mikołaj Luft, który w zeszły weekend zdobył upragnione mistrzostwo Polski na dystansie średnim i Marcin Ławicki; w kategorii kobiet Maria Cześnik i Paulina Kotfica.

5150 Warsaw Triathlon będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na finisz w ścisłym centrum miasta, lecz także na rozmieszczenie stref zmian. Strefa T1 znajdować się będzie 250m od wyjścia z części pływackiej, a strefa T2 prawie 30 kilometrów dalej, przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, skąd zawodnicy będą wybiegać na trasę dalszej rywalizacji. Ze względu na przebieg zawodów w samym środku stolicy, można spodziewać się ogromnej liczby kibiców.

O trasach i wydarzeniach towarzyszących można przeczytać tutaj.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger