fbpx

Autor: Iwona Ludwinek • 06.03.2019
fot: materiały prasowe

fot: materiały prasowe

2 czerwca odbędzie się druga edycja biegu Wizz Air Half Marathon Katowice. Jakich zmian mogą spodziewać się uczestnicy względem zeszłego roku?

Zmieniamy godzinę biegu na wcześniejszą, by jak najszybciej uciec przed czerwcowym upałem. Zrezygnowaliśmy również z mnogości dystansów, stawiając na te najbardziej oblegane: 21 km oraz 10 km. Oba będą atestowane, ciekawe, prezentujące Katowice tym, którzy je znają i kochają oraz tym, którzy chcą je dopiero poznać. Tym, którzy nie czują się na siłach pobiec 10 km, polecamy zebrać jeszcze dwójkę przyjaciół i wziąć udział w sztafecie na dystansie 3 x ok. 7 km.

Trasa będzie się nieco różniła się od zeszłorocznej, jesteśmy w trakcie ustaleń z policją oraz Miastem Katowice. Mamy nadzieję, że w marcu przedstawimy ją biegaczom. W trakcie biegu pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi, ale obiecujemy na pewno brak „morderczego” podbiegu na koniec (ul. Korfantego). Osobiście myślę, że będzie na niej pobić zeszłoroczne rekordy.

Jakie atrakcje czekają biegaczy na trasie?

Startujemy spod Spodka, a zawodnicy będą mieli okazję przebiec głównymi ulicami centrum Katowic, czyli w samym sercu Śląska. Podobnie jak w zeszłym roku rywalizacja przebiegnie również terenami leśnymi  na terenie Doliny 3 Stawów, po drodze mijając duży staw kajakowy oraz tzw. plażę. Końcówka pozwoli podziwiać Strefę Kultury (m.in. piękny budynek NOSPR) oraz największy w Polsce Pomnik Powstańców Śląskich.

Z Państwa strony internetowej dowiadujemy się, że szykujecie atrakcyjne pakiety startowe. Co zatem otrzymają uczestnicy w ramach opłaty startowej?

Standardowo – piękny odlewany medal na mecie (już za chwilę pokażemy go biegaczom), koszulki biegowe, tym razem w wizzairowych kolorach – różowe kobiece, granatowe męskie oraz (przewyższający cenę pakietu!) voucher o wartości 20 euro do wykorzystania na lot liniami sponsora tytularnego Wizz Air.

Wraz z półmaratonem, planowane są również biegi  towarzyszące – na 10 km  oraz sztafeta 3×7 km. Zapowiada się prawdziwe biegowe święto w  Katowicach! Czy biegacze chętnie zapisują się na te krótsze dystanse?

Największym zainteresowaniem cieszy się dystans półmaratonu, jednak chętnych na krótszy dystans również nie brakuje.  Na pewno limit zostanie wypełniony. Sztafet mamy już zgłoszonych więcej niż wystartowało w zeszłym roku, także tutaj też nie narzekamy na zainteresowanie.

Rok temu oprócz biegania, ważny był również aspekt pomocy charytatywnej.  Dzięki zaangażowaniu biegaczy, udało się zebrać fundusze, które sfinansowały turnusy rehabilitacyjne i zakup leków osobom potrzebującym. Czy w tej edycji również biegacze będą mogli pomóc?

Tak, aspekt charytatywny towarzyszy nam od początku. Celem statutowym Fundacji “Cała Naprzód” jest wsparcie osób niepełnosprawnych. W tym roku, by potrzymać tradycję oraz radość niesienia pomocy również zorganizujemy zbiórkę publiczną w dniu biegu. Uczestników zapraszamy do wrzucenia środków do specjalnie oznaczonych skarbon, z którymi będą chodzić nasi wolontariusze. Prawdopodobnie również dochód ze sprzedaży gadżetów zostanie przekazany na rzecz naszych beneficjentów.

Część osób zapewne będzie chciała przyjechać do Katowic ze swoimi kibicami, czyli rodziną. Czy dla nich również przewidywane są atrakcje  podczas tego półmaratońskiego weekendu?

Aglomeracja śląska obfituje w miejsca do zwiedzania! Jeśli biegacze zawitają do nas już w sobotę polecamy udać się szlakiem zabytków województwa śląskiego i odwiedzić wizytówkę Katowic -Nikiszowiec. Wiele atrakcji zapewni również Muzeum śląskie, czy Fabryka Porcelany. O atrakcjach dla biegaczy i osób im towarzyszących możemy mówić bez końca… tylko nie wiem czy wystarczy czasu na sam weekend!

W dzień samego półmaratonu dostępne będą strefy kibica, mamy nadzieje że wszyscy gromkimi brawami i dobrym słowem będą wspierać biegaczy pod najbardziej charakterystycznym miejscem w Katowicach – Spodkiem, czyli tam gdzie będzie umiejscowiona strefa startu oraz mety. Odbędą się również biegi dla najmłodszych, dla których szykujemy specjalną strefę animacji oraz słodkie niespodzianki.

Do imprezy zostały jeszcze 3 miesiące, jednak zapisy już ruszyły. Dlaczego Pani zdaniem NAPRAWDĘ warto wystartować w drugiej edycji Wizz Air Katowic Half Marathon?

Katowice mają sporo do zaoferowania, zarówno Polsce, jak i całej Europie. Myślę, że nasza impreza jest ciekawym punktem na mapie biegowej, ze względu na trasę, jak i na zawartość pakietu, na którą coraz więcej biegaczy zwraca uwagę wybierając zawody. 2nd Wizz Air Halfmarathon to ponad 21 km ulicami miasta Katowice, które zaskakują rozmaitością terenu, pięknymi parkami, wyjątkowymi zabytkowymi kamienicami oraz serdecznością Ślązaków.

Jakie Państwo, jako zespół organizacyjny ma oczekiwania względem tej edycji?

Wiemy, że nie wszystkie opinie nt. ubiegłej edycji biegu były pozytywne, ale wszystkie wzięliśmy pod uwagę i wyciągnęliśmy wnioski. Założyliśmy sobie zwiększoną frekwencję, ale przede wszystkim chcemy , żeby organizacja stała na jak najwyższym poziomie. Zadbamy o bezpieczeństwo i komfort uczestników, a także o dobrą atmosferę i zabawę! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger