fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Anatomia Biegania – biegowe warsztaty dla amatorów (Warszawa)

Anatomia Biegania

Fot. anatomiabiegania.pl

10 listopada w Warszawie odbędą się pierwsze warsztaty z cyklu prowadzone w ramach projektu Anatomia Biegania. Biegowi eksperci pokażą, jak poprawnie biegać, opowiedzą, jak odpowiednio dobierać ćwiczenia, jak konstruować własny plan treningowy, jak leczyć kontuzje. Wszystkie zajęcia odbywać się będą na Stadionie Narodowym.

Uczestnicy warsztatów będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia czterech specjalistów. Oto oni:

Mariusz Giżyński

Mariusz Giżyński

Z wykształcenia trener lekkiej atletyki, z zawodu biegacz – czołowy polski maratończyk z życiówką 2:11:10. Właściciel firmy Running Consulting, współorganizator ulicznych imprez biegowych, na stałe współpracuje z firmą Nike.

Jakub Wiśniewski

Jakub Wiśniewski

Wyczynowy długodystansowiec i trener biegania, organizator obozów biegowych dla amatorów. Zawodowo również ekspert Nike i redaktor polskiej edycji miesięcznika Runner’s World. Przez lata uprawiał biegi średnie i długie, teraz przygotowuje się do kolejnego maratonu. Na koncie ma także zwycięstwo w Biegu Rzeźnika (2014).

Szczepan Figat

Szczepan Figat

Masażysta i były fizjoterapeuta Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce. Na co dzień specjalista od fizjoterapii – z jego pomocy korzystają zawodowcy i amatorzy.

Jan Sokal

Dr Jan Sokal

Lekarz radiolog w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej ICZMP. Od 2009 roku lekarz Kadry Narodowej Piłki Siatkowej oraz od 2004 roku lekarz Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki. Autor wielu publikacji medycznych w Polsce i zagranicą w dziedzinie radiologii.

 Co czeka uczestników? 

Podczas warsztatów ich uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami mechaniki ludzkiego ciała. Jakub Wiśniewski opowie o tym, jak ważna jest poprawna technika biegania i jakie są rodzaje techniki biegania. Omówi też sposób dobierania ćwiczeń do wyglądu sylwetki.

Mariusz Giżyński podzieli się z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą na temat teorii treningu. Podpowie, w jaki sposób należy dobierać środki treningowe, do czego służą poszczególne jednostki i jak wyglądają. Podczas tej części warsztatów uczestnicy dostaną odpowiedź na pytanie: “Jak trenować?”.

Dr Jan Sokal zapozna biegaczy z zagadnieniem kontuzji. Dzięki przenośnemu sprzętowi USG uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda mięsień zdrowy, a jak kontuzjowany. O błędach treningowych i jeszcze więcej o kontuzjach – ich zapobieganiu i leczeniu – opowie Szczepan Figat.

Nie zabraknie też części praktycznej – na Stadionie Narodowym odbędą się zajęcia biegowe, w tym praca nad techniką biegania.

Po prysznicu będzie czas na podsumowanie – uczestnicy będą mogli zadawać ekspertom pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości dotyczące biegania.

 Co, gdzie, kiedy? 

Termin: 10 listopada (poniedziałek), godz. 9:00 – 15:00

Miejsce: Warszawa, Stadion Narodowy

Koszt: 350 zł netto / 650 zł netto z gadżetem w postaci Pulsometra Polar RS300X

Co trzeba mieć ze sobą: strój sportowy

Zapisy: www.anatomiabiegania.pl/zapisz-sie

Więcej informacji: www.anatomiabiegania.pl

mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Sprzęt często decyduje o sukcesie lub porażce zawodnika. Dla aktywnej kobiety bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Powinien zapewniać piersiom komfort i bezpieczeństwo. O tym, jak dobrać odpowiedni rozmawiamy z Marzeną Abramowicz, certyfikowaną brafitterką z […]

Biustonosz sportowy – jak wybrać ten idealny?

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można […]

PKO Poznań Virtual Run coraz bliżej!

Podobnie, jak organizatorzy, także i biegacze nie wyobrażają sobie października bez biegu w Poznaniu. W nadchodzący weekend miał odbyć się 21. PKO Poznań Maraton. I choć epidemia pokrzyżowała wszystkim plany to możemy połączyć się w […]

Od Pomorza do Tatr – Poznań rozbiega Polskę w najbliższy weekend!

Znalezienie programu zrzucenia 5 kilogramów wagi w 7 dni jest w obecnych czasach jedną z łatwiejszych rzeczy pod słońcem. Diety-cud, magiczne formuły, fantastyczne odkrycia rewolucjonizujące dotychczasowe myślenie o utracie wagi, akcje typu “jedz ile chcesz i chudnij” obiecują dokładnie to, o czym marzy każda osoba z nadwagą – szybki efekt. Prawda jest jednak okrutna i my nie zamierzamy nikogo zwodzić: walka z nadwagą nie jest prosta.

Pierwsze kroki: bieganie a odchudzanie – zrzucamy masę

Czy bieganie na bieżni mechanicznej jest łatwiejsze czy trudniejsze niż na zewnątrz? Zapewne odpowiedź każdego biegacza będzie uzależniona od jego preferencji. A co na ten temat mówią badania? Wraz z pogarszającą się pogodą oraz wprowadzeniem […]

Bieżnia mechaniczna – trudniejsza czy łatwiejsza niż bieganie na zewnątrz?

Po wyczerpujących treningach sportowcy nierzadko sięgają po napoje specjalnie dla nich przeznaczone. Co takiego mają w sobie izotoniki i kiedy oraz kto powinien je stosować? Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym są napoje […]

Napoje izotoniczne. Po co? Kiedy? Dla kogo?

Pobicie rekordu świata w lekkoatletyce to coraz rzadszy widok. Jednak ustanowienie 2 najlepszych w historii rezultatów jednego wieczora to historia wręcz unikatowa. I znów byliśmy jej świadkami w tym zupełnie niestandardowym sezonie! Joshua Cheptegei i […]

2 rekordy świata padły w Walencji!

Osoby, które stresują się wysiłkiem biegowym, nie muszą już czuć obaw. Dzięki metodzie japońskiego profesora nie zmęczą się ani nadmiernie nie spocą, a aktywnie spędzą czas. Co ciekawe, w dużym komforcie i z uśmiechem na […]

Slow jogging – po co i dla kogo?