fbpx

Artur Kozłowski: z Warszawy do Rio

Autor: admin • 12.09.2016

Artur Kozłowski Fot. PAP

Jak się zostaje Mistrzem Polski w maratonie?

Cudownie, było to tak naprawdę zwieńczenie wielu tygodni poświęceń. Należy pamiętać, ile zdrowia i serca wkłada zawodnik w odpowiednie przygotowanie się do dobrego startu. Tysiące przebiegniętych kilometrów, litry wylanego potu na treningach, ale w końcu opłaciło się i mogę się cieszyć z tego wielkiego sukcesu, jakim jest zwycięstwo w jednym z największych maratonów w Polsce.

To nie tylko Mistrzostwo Polski, to jeszcze kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Co cieszy bardziej?

Dla każdego sportowca najważniejszym celem jest start na igrzyskach olimpijskich. Ja mam to szczęście, że uzyskałem kwalifikację do Rio de Janeiro i mogłem pobiec w koszulce z orzełkiem na piersi na dystansie maratonu.

Jak wyglądały twoje przygotowania do igrzysk olimpijskich?

Po ostatnim maratonie poświęciłem kilka tygodni na regenerację. To klucz do dobrego startu w Rio, ponieważ maraton olimpijski był moim trzecim startem na tym dystansie w tym roku. Po okresie odpoczynku powoli wdrażałem się w trening, a najważniejsze tygodnie przygotowań spędziłem na wysokogórskim obozie w Sankt Moritz w Szwajcarii. Jest to miejsce o bardzo korzystnym klimacie w lipcu.

Stosujesz jakąś dietę?

Staram się uważać na to, co jem i przede wszystkim jeść świadomie. W czasie przygotowań odpadają wszystkie tłuste, smażone i ciężkostrawne rzeczy. Unikam też nadmiarowej ilości słodyczy. Dieta jest wtedy oparta w głównej mierze na łatwo przyswajalnych węglowodanach, tak aby na treningach nie zabrakło energii. Do diety włączam też probiotyki, które są bardzo ważne szczególnie w okresie dużych obciążeń treningowych. Najlepiej zwracać uwagę na probiotyki, które są wytwarzane z myślą o osobach aktywnych fizycznie i dla nich przeznaczone, które zapewniają sportowcom utrzymanie odpowiedniej mikroflory.

Czyli poleciłbyś probiotyki osobom aktywnym fizycznie?

Każdy ambitny sportowiec powinien zwrócić na nie uwagę. Szczególnie ci narażeni na duże obciążenia treningowe, ale również i ci, którzy uprawiają sport rekreacyjnie. Zawsze lepiej jest zapobiegać wszelkim dyskomfortom podczas uprawiania sportu, niż później cierpieć z ich powodu. Kupując probiotyki na pewno sprawimy wielką radość nie tylko sobie, ale również każdemu, kto aktywnie prowadzi swój tryb życia.

Jaki jest klucz do sukcesu w maratonie?

Maraton jest na tyle ciężkim dystansem, że liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Sportowiec w czasie swoich przygotowań musi myśleć o wszystkich detalach takich jak odpowiednie nawodnienie, sprawdzony sprzęt czy prawidłowe odżywianie. Dobrym przykładem jest właśnie stosowanie probiotyków przeznaczonych dla sportowców, które mają zapobiegać dyskomfortom w czasie wzmożonej aktywności fizycznej. Mając wszystko dopracowane i wierząc w sukces jesteśmy w stanie spełniać swoje nawet najbardziej wygórowane marzenia.

Artur Kozłowski

– reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro,

– mistrz Polski w maratonie,

– jedyny Polak w historii, który zwyciężył ORLEN Warsaw Marathon.

Sanprobi_active_sport_opakowanie_2

SANPROBI – firma mająca w swojej ofercie najwyższej jakości produkty zawierające wyselekcjonowane szczepy bakterii probiotycznych o ukierunkowanym i udowodnionym naukowo działaniu. Nie zawierają one glutenu i substancji pochodzenia mlecznego. Polecane przez profesjonalistów.

Sanprobi Active&Sport – to wysokiej jakości probiotyk o unikalnym składzie, dobranym do potrzeb ludzi aktywnych fizycznie. Po analizie problemów zdrowotnych, z którymi zmagają się zawodowcy oraz amatorzy sportu – zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wzdęcia, biegunki, bóle brzucha), zwiększona podatność na infekcje górnych dróg oddechowych czy negatywne oddziaływanie stresu oksydacyjnego, opracowany został preparat zawierający 5 starannie wyselekcjonowanych szczepów probiotycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger