fbpx

AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie 15 czerwca

AVON kontra przemoc Fot. Justyna Dybcio 01

Fot. Justyna Dybcio

15 czerwca w Garwolinie nad Wilgą wystartuje bieg będący częścią Wielkiej Kampanii o Godność. Zawodnicy przyczynią się do nagłaśniania problemu przemocy stosowanej wobec kobiet. W zeszłym roku w imprezie wzięli udział m.in. Iwona Lewandowska, Dorota Gruca, Arkadiusz Gardzielewski, Artur Kozłowski, Radosław Kłeczek, Artur Kern.

Podstawowe informacje:

Termin: 15 czerwca 2014 r. (niedziela)
Miejsce: Garwolin
Dystans: 10 km
Limit czasu: 1,5 godz.
Trasa: posiada atest PZLA; oznaczenia co 1 km; nawierzchnia w 100% asfaltowa; elektroniczny pomiar czasu; punkt regeneracyjny na 5. kilometrze i na mecie
Pacemakerzy: będą prowadzić na czasy: 40, 45, 50, 55, 60 i 65 minut
Zapisy: przez formularz on-line lub osobiście w dniu zawodów
Wpisowe:
– płatność do 31 maja: kobiety – 45 zł, mężczyźni – 55 zł, osoby powyżej 65. roku życia – 45 zł
– płatność do 12 czerwca: kobiety – 65 zł, mężczyźni – 75 zł, osoby powyżej 65. roku życia – 65 zł
– płatność w dniu zawodów: 100 zł
Więcej informacji o biegu: www.bieg.truchtacz.pl
Więcej informacji o kampanii: www.wielkakampaniaogodnosc.pl

AVON kontra przemoc Fot. Justyna Dybcio 02

Fot. Justyna Dybcio

Bieg o godność kobiety

Bieg jest częścią Wielkiej Kampanii o Godność, prowadzonej przez markę AVON od 2008 roku. Celem akcji jest pokazanie sprzeciwu wobec przemocy dotykającej kobiety. Kampania jest wspierana przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Część każdej opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz kampanii.

W pakiecie startowym

Pamiątkowa koszulka techniczna (bez gwarancji odpowiedniego rozmiaru dla osób zapisanych po 31 maja), napój regeneracyjny, baton, numer startowy, worek na ubrania, pakiet kosmetyków od sponsora – firmy AVON.

Bieg Rodzinny

10 minut po starcie biegu głównego ruszy Bieg Rodzinny rozgrywany na pierwszych dwóch kilometrach dystansu głównego. Limit czasu to 14 minut i 23 sekundy. Opłata startowa wynosi 15 zł przy zapisach internetowych lub 30 zł przy zapisach w dniu biegu. Limit uczestników to 250 osób. Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Więcej informacji w regulaminie.

AVON kontra przemoc Fot. Grzegorz Mikulski

Fot. Grzegorz Mikulski

Klasyfikacje i nagrody

Prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, klasyfikacja mieszkańców powiatu garwolińskiego, Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w biegu na 10 km oraz klasyfikacje wiekowe. W kategoriach wiekowych będzie podział co 10 lat, oczywiście osobno będą klasyfikowane kobiety, a osobno mężczyźni.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, otrzymają nagrody w wysokości odpowiednio: 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Wysokość nagród dla zawodników z miejsc IV-VI będzie wynosiła: 300 zł, 200 zł, 100 zł.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego otrzymają pamiątkowe puchary oraz upominki od sponsora.

Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal.

Nagrody ekstra

Organizatorzy i sponsorzy przygotowali też nagrody specjalne:

Wśród wszystkich osób, które ukończą bieg w regulaminowym czasie zostaną wylosowane dwa pakiety wyjazdowe na 41. Berlin Marathon 2014.

Kobiety, które zajmą 30., 60., i 90. miejsce od końca, otrzymają od organizatorów pobyt weekendowy w SPA dla dwóch osób.

Święto Garwolina

Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” to część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Możecie być pewni, że atrakcji będzie co nie miara – barwy korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych, a przede wszystkim gorący doping mieszkańców Garwolina.

AVON kontra przemoc Fot. Henryk Witt 01

Fot. Henryk Witt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger