fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Biegi zagraniczne > Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

“Be (at) Your Personal Best” czyli sposób na życiówki w wydaniu ASICS

Zebranie grupy swoich ambasadorów w jednym miejscu na wspólnym biegu i wspólnym celu. Taki pomysł udało się zrealizować marce ASICS w ramach promocji modelu METASPEED Sky. Efektem są aż 24 rekordy życiowe w biegach na 5 i 10 km.

Ambasadorzy marki ASICS z całego świata zebrali się w Domaine du Bois Aux Daims Morton na zachodzie Francji, by we wspólnym biegu wystartować po nowe rekordy życiowe. Kilka wyników, jakie odnotowano, robi naprawdę duże wrażenie. Najlepszy wynik w tym roku w biegu na 10 km ustanowił Kenijczyk Hillary Kipkoech z czasem 27:35. Z rekordem kraju wraca do Erytrei Mekdes Woldu, która do mety dotarła po 31 minutach i 47 sekundach. Padł także nowy rekord Szwecji w biegu kobiet na 5 km (15:22), którego autorską została Sarah Lahti.

W gronie zawodników rywalizujących we Francji nie zabrakło także Polaków. Z nową życiówką do kraju wróciła Beata Popadiak (35:55 na 10 km).

“Zaczęłam dość asekuracyjnie, ale sam wynik dał mi ogromnego, motywacyjnego kopa. Odblokowałam głowę i zaryzykowałam, aby nie obawiać się mocnego biegania. Jeszcze w tym roku spróbuję zejść poniżej 35 minut” – powiedziała zawodniczka.

Swojego rekordu życiowego nie poprawił Damian Kabat. Oficjalny czas 30:33 jest o prawie 40 sekund słabszy niż jego życiówka na 10 km. Pomimo tego całe wydarzenie oceniał bardzo pozytywnie.

ASICS zorganizował bardzo udany event. Znajdowaliśmy się w miejscu nieco na uboczu, gdzie można było wejść tylko na podstawie specjalnej akredytacji. Byliśmy odizolowani od świata zewnętrznego, co jest ważne w dzisiejszych czasach. Trasa również była szybka, dobrze przygotowana, a stawka mocna” – powiedział Damian Kabat.

Mając na uwadze dość sprzyjające warunki, można powiedzieć, że szkoda, że bieg nie odbył się 9 dni wcześniej. Dla przebywającego obecnie na obozie w Szklarskiej Porębie Kabata, prawdopodobnie byłaby to dogodniejsza okazja do walki o lepszy czas.

Na 9 dni przed startem wykonałem sprawdzian na 6 km, który pokazał mi, że mogę być w stanie walczyć o życiówkę. Biegło mi się dobrze, lekko i sam byłem zaskoczony tempem, jakie osiągałem. Jak wiadomo jednak 6 kilometrów to nie 10 i we Francji wyszedł trochę brak obiegania w mocniejszych startach. Jestem jednak na początku przygotowań do sezonu i planuję w kolejnych miesiącach starty na 10 km, półmaratonie, a może nawet maratonie“.

Wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia biegli w modelu ASICS METASPEED Sky, czyli nowym bucie startowym japońskiej marki z karbonową płytką. Niewątpliwie był to jeden z czynników, który pomógł w tym, że w biegu padło aż tak dużo wartościowych rezultatów. Jak podkreśla Damian Kabat, ten but sprzyja szybkiemu bieganiu.

METASPEED Sky to najlepsze buty w jakich biegałem od ASICSa. Właśnie podczas mojego testu na 6 km miałem je na nogach i czułem, jak oddają energię, sprawiając, że tempo wydaje się łatwiejsze do utrzymania. Dużą rolę odgrywa nie tylko karbonowa płytka na całej długości podeszwy, ale także warstwa pianki FLYTEFORAM Blast Turbo czy wygodna, cienka cholewka Engineered Mesh. To naprawdę dobry but, dlatego zamierzam startować w nim także w kolejnych biegach w sezonie” – przyznał Damian Kabat.

Nasza redakcja również miała okazję testować but ASICS METASPEED Sky. Więcej o tym modelu przeczytacie w tekście pt.: “METASPEED Sky: test nowego flagowca ASICS”.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Leśny mech to ciasto na każdą okazję. Święta, urodziny oraz oczywiście moment, w którym trzeba naładować węglowodany. Z dodatkiem szpinaku i oleju rzepakowego stanowi nie tylko energetyczną, ale również zdrową przekąskę. Deser ten właściwiej byłoby […]

Leśny mech – słodycz w pożywnym wydaniu

adidas 4dfwd

Przetestowaliśmy najnowszy model buta biegowego adidas – 4DFWD, którego amortyzacja oparta jest nie o tradycyjną piankę EVA, ale polimer o siateczkowatej strukturze, drukowany w technologii 3D. To kolejna po Booście rewolucyjna technologia niemieckiej firmy, połączona […]

adidas zaskakuje! Poznaj 4DFWD [TEST]

Proftin

Stopy biegacza podczas każdego treningu wykonują ogromną pracę. Odpowiednia pielęgnacja nie tylko zmniejszy ryzyko urazów związanych z wysoką aktywnością, ale także pozwoli zachować ich piękny wygląd. Postaw na SPA dla stóp i sprawdź, jakie efekty […]

Trzy kroki do zdrowych stóp – na lato i na lata!

baby jogger summit x3

Jedną z cech charakterystycznych wózków biegowych jest sztywne przednie koło. Czy model, który koło ma obrotowe i jedynie usztywniane do aktywności, może dobrze sprawdzić się w rękach biegacza? Przekonajmy się na przykładzie wózka Baby Jogger […]

Baby Jogger Summit X3 – uniwersalny wózek dla aktywnych [TEST]

Planowane na 9 maja zawody The Team są w ostatniej fazie przygotowania. Jest prawdopodobne, że odbędą się także kolejne edycje, dlatego polecamy wszystkim zainteresowanym krótki poradnik startów na bieżni. Jak biegać na stadionie, jak się ścigać, jak żyć? Najważniejsze sprawy zebraliśmy w kilku punktach.

Planujesz start na stadionie? 5 rzeczy, o których warto pamiętać

Nawet w tak nieprzewidywalnych czasach, jakich jesteśmy świadkami w ostatnich miesiącach, jedno jest pewne: Maraton Warszawski na pewno się odbędzie! A my właśnie ruszamy z akcją treningową do 43. Maratonu Warszawskiego W ostatni weekend kwietnia odbył […]

Plany treningowe dla uczestników 43. Maratonu Warszawskiego

Przymusowa praca w domu, ograniczenia wyjazdów, zamknięte obiekty sportowe, odwoływane zawody – wiele z nas cierpi z powodu braku aktywności fizycznej. Stąd rosnąca popularność biegów wirtualnych, czyli wyzwań, do których mobilizuje się grupa osób, zjednoczona […]

Ty też masz wpływ – pobiegnij dla sprawy!

Ból piszczeli to jedna z najczęstszych dolegliwości (nie tylko) początkujących biegaczy. Zazwyczaj oznacza to jedno: kontuzję zwaną powszechnie shin splint. Co to oznacza i jak ją leczyć? Określenie oznacza stan zapalny okostnej przy wewnętrznej krawędzi […]

Shin splint – co robić, gdy bolą piszczele? [ĆWICZENIA]