fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Bieg towarzyszący przy 44. Maratonie Warszawskim? Znamy szczegóły!

Wiemy coraz więcej na temat tego, jak będzie wyglądał 25 września, kiedy odbędzie się Maraton Warszawski. Rywalizacja zostanie rozegrana nie tylko na królewskim dystansie, ale też w ramach innych biegów towarzyszących Idzie nowe!

Od kilku lat wraz z zapisami na Maraton Warszawski ruszały także zapisy na Bieg na Piątkę. Oba dystanse cieszyły się dużym powodzeniem wśród biegaczy. Oczywiście maraton, a zwłaszcza Maraton Warszawski wiąże się ze szczególnym ładunkiem emocjonalnym, wyjątkowymi przeżyciami i niesamowitą atmosferą. Śpiewany tuż przed startem „Sen o Warszawie” przyprawia o gęsią skórkę nie tylko samych maratończyków ale też kibiców oraz tych biegaczy, którzy w późniejszych godzinach rywalizowali w Biegu na Piątkę.

Wspomniany Bieg na Piątkę stanowił w ostatnich latach dodatek do Maratonu Warszawskiemu. Dzięki temu osoby lubiące biegać na wyższych prędkościach, ścigać się, rywalizować w krótszych biegach lub po prostu o mniejszym doświadczeniu, mogły stać się częścią wielkiego biegowego święta. W tym roku jednak Bieg na Piątkę ulicami Warszawy rozegrano w ramach 16. Półmaratonu Warszawskiego w marcu. Jak się okazało było to nieprzypadkowe i zwiastowało zmiany w formacie weekendu z Maratonem Warszawskim.

Będzie bieg towarzyszący

Niektórzy fani imprez organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski byli zaskoczeni tym, że w ramach startu zapisów na 44. edycję biegu na królewskim dystansie, nie uruchomiono jednocześnie zapisów na bieg towarzyszący. W ostatnich latach taką rolę pełnił Bieg na Piątkę, gdzie szybka trasa i dogodny termin sprzyjały uzyskiwaniu wartościowych wyników. Dlatego ta rywalizacja cieszyła się niemałym zainteresowaniem. Brak tego punktu w programie sprawił, że niektórzy zaczęli obawiać się, czy 25 września w Warszawie obok maratonu odbędzie się jeszcze jakiś inny bieg?

Po wiosennej „piątce” przyszedł czas na bieg na 10 kilometrów w ramach Maratonu Warszawskiego | fot: www.sportografia.pl

Jak wiemy, tegoroczna edycja Biegu na Piątkę jest już jednak za nami. Organizatorzy postanowili, że nie będą rozgrywać tej samej formuły kolejny raz w ciągu jednego sezonu. Stąd dotychczasowy brak zapisów na dodatkowy dystans przy 44. Maratonie Warszawskim. Znamy jednak już coraz więcej szczegółów dotyczących tego, jak w tym roku będzie wyglądała ostatnia niedziela września. I jest w niej miejsce na bieg towarzyszący. I to niejeden!

Czas na nowe tradycje

Osoby, które szykują się do startu w Warszawie 25 września, ale nie planują porywać się na 42,195 km wciąż będą mogły pobiec szerokimi ulicami w samym sercu Warszawy wśród tysięcy kibiców i innych uczestników. Tym razem czeka na nich możliwość wzięcia udziału w rywalizacji na dystansie 10 km i poczucie na własnej skórze szczególnych emocji i atmosfery wielkiego biegowego święta. Znając popularność tego właśnie dystansu, należy spodziewać się, że do udziału w biegu zgłosi się naprawdę wiele osób. Zwłaszcza, że organizatorzy znani są z wytyczania dogodnych, szybkich tras, a termin biegu będzie idealny, by zacząć zbierać owoce letnich treningów.

Bieg na „dychę” ma być nową tradycją biegu towarzyszącego Maratonowi Warszawskiemu. Będzie prawdopodobnie bardzo istotnym punktem programu i niewykluczone, że z czasem przyciągnie nawet więcej osób niż sam maraton! Jednocześnie oznacza to, że najpewniej Bieg na Piątkę będzie także stanowił stały punkt programu podczas marcowych weekendów z Półmaratonem Warszawskim. W ten sposób jeszcze więcej osób będzie mogło pobiec ulicami Warszawy bez konieczności zamykania ulic w inne dni.

Save the Dates!

Zapisy na bieg na dystansie 10 km towarzyszący 44. Maratonowi Warszawskiemu ruszą w połowie lipca. Wówczas pojawi się więcej dodatkowych informacji i szczegółów odnośnie tej rywalizacji. Sam bieg, podobnie zresztą jak Maraton Warszawski, zostanie rozegrany oczywiście w niedzielę 25 września. Warto zatem zaznaczyć tę datę w kalendarzu.

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji w ramach weekendu z Maratonem Warszawskim. Na trasę na królewskim dystansie ruszą także uczestnicy sztafety maratońskiej. Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych, wracają także biegi dla dzieci. Maraton Warszawski zawsze był imprezą dla całych rodzin, zachęcał nie tylko do biegania, ale też do wolontariatu czy kibicowania również najmłodszych. Teraz, ponownie, dzieci i młodzież, będą miały swoje własne biegi. Więcej szczegółów już wkrótce!

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 2

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?