fbpx

Boot Camp – trening ogólnorozwojowy dla biegacza [ZDJĘCIA]

Boot Camp - wyrzut oponą w przód Fot Piotr Dymus

Redakcja Biegania na Boot Camp w Warszawie nad Wisłą. Fot. Piotr Dymus

W październikowym numerze magazynu Bieganie znajdziecie obszerny materiał o Boot Camp. Na magazynbieganie.pl zobaczycie więcej zdjęć z naszego testowania tego ogólnorozwojowego treningu.

Boot camp obiecuje ćwiczenia o wysokiej intensywności, które dają poczuć wyraźnie o co chodziło Newtonowi z siłą przyciągania Ziemi. Wszystko robi się w grupie, a sponiewierać się może każdy, bez względu na poziom zaawansowania. I chociaż nie odpowiadają mi wojskowe klimaty, gdzie wszystko załatwia się krzykiem, fruwającą na boki śliną i psychicznym przygniataniem robaka-rekruta świeżo wypastowanym butem, zdecydowałam się zaciągnąć redakcję na zajęcia. Na plac boju miały odwagę przyjść tylko trzy osoby. Zajęcia zorganizował dla nas Piotr Tartanus z Boot Camp Polska.

Okazało się, że Boot Camp bardziej przypomina czasy, gdy dzwoniło się domofonem po Bartka, Zuzkę i Janka, żeby poskakać przez murek, pobawić się w berka i wywlec ze skryjówy starą oponę od Malucha Dziadka. Pamiętacie takie zabawy? Wtedy trudno było nas z powrotem zawlec do domu na obiad. Ganialiśmy na dworze do nocy, a z basenu albo jeziora dało się nas wyciągnąć dopiero, gdy usta robiły się sine jak po jagodach.

Spotkaliśmy się z Piotrem na plaży nad Wisłą, nieopodal mostu Łazienkowskiego. Już samo podłoże zapowiadało, że będzie ciężko. Sypki piach, do tego trochę opon i małych pachołków…

Zdjęcia autorstwa Piotra Dymusa: piotrdymus.com

Boot Camp - podskoki na oponach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - skakanie z nogami w bok Fot Piotr Dymus

Boot Camp - skakanie przez opony Fot Piotr Dymus

Boot Camp - swingi oponami Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podnoszenie opon Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podnoszenie opon - Kuba Fot Piotr Dymus

Boot Camp - rzucanie opon na przód Fot Piotr Dymus

Boot Camp - rzucanie opon do przodu Fot Piotr Dymus

Boot Camp - wykroki z oponami Fot Piotr Dymus

Boot Camp - przesuwanie opon Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podpór na boku Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podpór tyłem Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podpór Fot Piotr Dymus

Boot Camp - cwiczenia w parach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - brzuszki w parach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podawanie opon w parach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - rzucanie oponami w parach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - stacje Fot Piotr Dymus

Boot Camp - Piotr Tartanus trener Fot Piotr Dymus

Boot Camp - podpór na boku Tomek Fot Piotr Dymus

Boot Camp - Magda Fot Piotr Dymus

Boot Camp - bieganie z oponą Fot Piotr Dymus

Boot Camp - bieganie z 2 oponami Fot Piotr Dymus

Boot Camp - rzucanie oponami o ziemię Fot Piotr Dymus

Boot Camp - pompki na oponach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - na oponach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - masowa pompka Fot Piotr Dymus

Boot Camp rozciąganie Fot Piotr Dymus

Boot Camp - rozciąganie w parach Fot Piotr Dymus

Boot Camp - rozciąganie solo Fot Piotr Dymus

Boot Camp łatwo dopasować do swojego poziomu. Ktoś, kto dopiero zaczyna i czuje, że jest słaby, może robić mniej powtórzeń, a bardzo różny charakter ćwiczeń sprawia, że każdy w czymś jest lepszy, a w czymś innym słabszy. Podobnie jak w zabawach team buildingowych – liczy się to jak pracuje grupa. Co chyba najważniejsze – trening mija bardzo szybko. Można się solidnie zmęczyć i wykonując różne zadania traktować je bardziej jak zabawę niż pracę nad ciałem. Nie ma nudy i powtarzalności, wszystko dzieje się na dworze, w przyjemnych otoczeniach. W Warszawie – na Agrykoli, przy fontannach na Podzamczu, na Kabatach, Kępie Potockiej, parku Moczydło, Parku Skaryszewskim, Górce Szczęśliwickiej i Polu Mokotowskim oraz przy Stadionie Narodowym, w Poznaniu w Rezerwacie Meteoryt na Morasku i na Cytadeli. Boot camp nie jest jeszcze bardzo popularną zabawą w Polsce. Spotkania różnią się charakterem, czasem trwania, wielkością grup i ceną. W Krakowie organizowane są wypady weekendowe, gdzie przez dwa dni, każdego przez 7 godzin, grupy wykuwają tężyznę fizyczną. Tam bardziej przypomina to rzeczywiście obóz treningowy rekrutów, chociaż w dużo bardziej ekskluzywnej formie. W Poznaniu, chłopaki bardziej pielęgnują żołnierską otoczkę, nazywając samych siebie Generałem Treningu i Majorem Treningu. W Trójmieście prowadzenie zajęć typu Boot Camp deklarują np. Akademia MMA & Fitness Gdańsk (można ich znaleźć na Facebooku) albo Yoko Fitness. Boot Camp Polska ma w planach rozszerzenie swojej działalności na kilka innych miast w niedalekiej przyszłości.

Pełną treść artykułu znajdziesz w numerze październikowym magazynu Bieganie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger