fbpx

Dieta > Informacje prasowe

Cechini Muszyna oficjalną wodą 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Co ją charakteryzuje?

Cechini

Na królewskim dystansie znaczenie ma każdy najdrobniejszy szczegół, w tym odpowiednie odżywianie na trasie. Pozornie niewielki błąd może zniweczyć marzenie o dobrym wyniku. Wiedzą o tym organizatorzy 40. PZU Maratonu Warszawskiego i dlatego w punktach odżywczych wolontariusze będą podawać uczestnikom najwyższej jakości, niegazowaną wodę firmy Cechini Muszyna. Taką samą wodę biegacze znajdą również w pakietach startowych.

Wszystkie butelki od firmy Cechini Muszyna będą posiadały specjalne etykiety z logotypem 40. PZU Maratonu Warszawskiego. To sugeruje, jak mocno firma ta identyfikuje się z biegiem.

– Z Fundacją Maraton Warszawski działamy pierwszy rok, ale widzimy, że mamy do czynienia z pasjonatami i zawodowcami. Ludźmi niezwykle świadomymi tego co robią – mówi Marcin Cechini reprezentujący firmę. Nie ma on wątpliwości, że idea biegu jest spójna z filozofią firmy.

– Nasz produkt Cechini Muszyna wysoko koreluje ze sportem i trendem zdrowego żywienia. Dbamy o to, aby nasza woda była najwyższej jakości. Posiadamy swoje własne laboratorium, które stale monitoruje wszystkie butelki, kontrolujemy też dostawców komponentów z którymi współpracujemy, jak również ich audytujemy. Dzięki temu wszystkiemu mamy pewność, że nasz produkt jest bezpieczny i zdrowy – przekonuje.

Gwarancja zdrowia

Woda Cechini Muszyna pozyskiwana jest z Uzdrowiska Muszyna, a odwierty sięgają głębokości 150 do 200 metrów. Dzięki temu woda jest czysta, bez oddziaływania jakichkolwiek czynników zewnętrznych.

Co charakteryzuje Cechini Muszynę, którą będą pić uczestnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego? To woda niegazowana, wysokozmineralizowana, z dużą zawartością magnezu i wapnia – pierwiastków szybko wytracanych podczas wysiłku fizycznego. Co ważne, posiada ona neutralny zapach i tylko nieznaczny posmak minerałów. Woda ma właściwości profilaktyczne.

Na bieg firma przygotuje 47 tys butelek z wodą. Marcin Cechini jako ciekawostkę podaje, że będzie to równoznaczne z przekazaniem biegaczom ok. 10 kg naturalnego wapnia oraz ok. 5 kg naturalnego magnezu, bo właśnie tyle zawierają łącznie wszystkie butelki z wodą zastaną na trasie.

Przekonuje również, że woda ta jest także idealna do picia na co dzień. – Widzimy modę na suplementację syntetycznych witamin i minerałów, które tak naprawdę przyswajalne są w stopniu znikomym. Nasz produkt jest nie tylko mokry i gasi pragnienie, ale także oferuje naturalne pierwiastki, które tracimy podczas wysiłku fizycznego. Pijąc wodę wysokozmineralizowaną dobrej jakości, jesteśmy w stanie szybko nasycić nimi swój organizm – mówi Marcin Cechini.

Warto także podkreślić, że dla firmy ważna jest ekologia. – Szczególnie dbamy o to, aby nie wyeksploatować odwiertów. Łatwo sprawić, że woda, która jest wysokozmineralizowana, wartościowa i niepowtarzalna, stała się masowym produktem, który nawodni, ugasi pragnienie, ale nie zostawi niczego dobrego w organizmie. Nam zależy, aby nasze wody były niepowtarzalne i aby spełniały potrzeby naszego organizmu. Tak, aby dobrze, zdrowo żyć – podkreśla Marcin Cechini.

mm
Iwona Ludwinek-Zarzeka

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca