fbpx

Dzieciaki biegają: Jak dobrać buty do biegania dla dziecka?

Autor: Materiał PR • 03.06.2015

By dzieci cieszyły się z uprawiania sportu i czerpały korzyści z biegania, należy zadbać o odpowiednio dobrane obuwie. Z racji tego, iż młody organizm dopiero się rozwija, podatność na kontuzję jest większa niż u osób dorosłych. By treningi były bezpieczne, należy położyć nacisk na odpowiedni sprzęt do biegania.

But powinien być dobrany odpowiednio do aktywności dziecka. Jeśli bieganie naszej pociechy traktowane jest rekreacyjnie, to idealnym rozwiązaniem będą produkty Kalenji z linii Ekiden i Elio, jeśli natomiast treningi mają formę regularnej aktywności o dużej intensywności, wtedy warto przyjrzeć się bliżej linii Kalenji Kiprun. Bez względu na wybrany model należy pamiętać, by zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru. Należy pamiętać, by but biegowy był nieco większy niż but do chodzenia na co dzień. Zapas jednego rozmiaru pozwoli uniknąć otarć oraz przecierania się materiału.

Buty Ekiden Active

Buty do biegania dla dzieci

But, który staje się hitem wśród klientów ze względu na zastosowanie powłoki hydrofobowej, która sprawia, że woda spływa po materiale, nie wsiąkając w niego. Jest to doskonałe rozwiązanie, które zapewni suchość w bucie po jego ochlapaniu wodą. W modelu tym amortyzację stopy zapewnia pianka EVA, dzięki czemu podczas biegania komfort będzie znacznie większy niż w zwykłym obuwiu. Specjalnie wyprofilowana podeszwa dopasowana jest do naturalnego ruchu stopy, a dodatkowe zastosowanie elementów odblaskowych zapewni większe bezpieczeństwo dziecka podczas treningów po zmroku. Buty posiadają również usztywniony zapiętek, który chroni i stabilizuje piętę podczas biegu. Buty występują w dwóch wersjach: pierwsza z nich dostępna jest w rozmiarach 29-33 i wyposażona jest w rzep oraz rozciągliwe sznurówki, które zapewniają łatwiejsze zakładanie buta przez najmłodszych biegaczy. Z kolei druga wersja dostępna jest w rozmiarach 34-39 i wyposażona jest w sznurowadła.

Buty Eliofeet

Buty do biegania dla dziecka Kalenji 2

Buty Eliofeet to przede wszystkim większa amortyzacja i stabilizacja podczas biegu. Podeszwę z pianki EVA wyposażono dodatkowo w system CS, czyli małą poduszkę powietrzną pod piętą, co znacznie zwiększa amortyzację podczas biegu. Przewiewna siateczka w cholewce zapewnia wentylację, a specjalna konstrukcja wnętrza buta sprawia, że język nie zawija się. Model ten wyposażony jest w rzep ułatwiający zakładanie i zdejmowanie buta, a liczne nacięcia na podeszwie buta zwiększają jego giętkość.

Buty Kiprun Kid

Buty do biegania dla dziecka Eliofeet

Najwyższy z modeli butów juniorskich Kalenji zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas biegu. Profilowana i chłonna wkładka daje stopie optymalny komfort, a zastosowanie w podeszwie systemu Kring zwiększa amortyzację. W podeszwie buta został bowiem umieszczony krążek z pianki EVA, który przy uderzeniu pięty o podłoże sprawia, że cała energia rozchodzi się na boki, a nie wraca w stawy dziecka. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i ochronie naszego dziecka przed kontuzjami, warto baczniej przyjrzeć się temu modelowi na sklepowych półkach. Zapewnia on bowiem nie tylko najwyższą amortyzację, ale również stabilizację i komfort podczas biegu.

Paweł Bejnarowicz, Ekspert Techniczny Kalenji, Decathlon Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger