fbpx

Hania i Mateusz Kaźmierczak nowymi autorami na magazynbieganie.pl!

Autor: admin • 31.01.2017

Hania i Mateusz Kaźmierczak

Młodzi, zakochani i… piekielnie szybcy. Hania i Mateusz to najmocniejszy małżeński team triathlonowy. Mają doświadczenie, wiedzę i od dziś będą się nią dzielić na naszym portalu. Poznajcie ich!

Kim są Hania i Mateusz?

“Naszym marzeniem jest wspólny start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – w naszej dyscyplinie nie udało się jeszcze żadnemu małżeństwu. Do realizacji programu przygotowań i startów w kwalifikacjach marzenia potrzebujemy solidnego zaplecza finansowego. Dlatego w listopadzie 2017 stworzyliśmy markę Sportowe Love, obecnie realizujemy opartą na niej strategię pozyskiwania środków. Idąc z duchem czasu postawiliśmy między innymi na crowdfunding na platformie Patronite – zachęcamy serdecznie do dołożenia cegiełki na Sportowe Love 🙂 Szczegóły znajdziecie na https://patronite.pl/sportowelove

Hanna Kaźmierczak (ur. 1990) – zawodniczka triathlonowej Kadry Narodowej oraz profesjonalnej grupy GVT BMC Triathlon Team. Pochodzi z Leszna, absolwentka stołecznej AWF, obecnie mieszka w Warszawie wraz z mężem Mateuszem i dwoma kotami. Przygodę ze sportem rozpoczęła już w IV klasie szkoły podstawowej – najpierw trenowała pływanie, po paru latach uwagę skierowała na aquathlon i triathlon. Rok 2017 był jej jedenastym sezonem startowym. Największe osiągnięcia Hani to tytuł Mistrza Polski w aquathlonie w 2014, 3 miejsce w triathlonowych Mistrzostwach Polski na dystansie supersprint w 2015 a także miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Europy ITU. Od 2015 Hania jest żołnierzem zawodowym, reprezentuje z sukcesami polską armię w triathlonowych zawodach wojskowych. Kariera sportowa nie przeszkadza jej w kontynuowaniu edukacji w dziedzinie fizjoterapii.

Mateusz Kaźmierczak: (ur. 1990) – zawodnik triathlonowej Kadry Narodowej oraz profesjonalnej grupy GVT BMC Triathlon Team. Pochodzi z Kalisza, absolwent warszawskiej AWF, obecnie mieszka w Stolicy z żoną Hanią. Ze sportem związany od dzieciństwa: jego pierwszą dyscypliną było pływanie, kolejną kolarstwo górskie. W wieku 16 lat rozpoczął treningi triathlonowe, a niedługo potem triathlon stał się jego życiową pasją. Rok 2017 był jedenastym z sezonem Mateusza w sporcie wyczynowym. Jego największe sukcesy to tytuł Mistrza Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim oraz 2 miejsce w Pucharze Azji w Kazachstanie w roku 2014. Kolejny rok przyniósł mu 2 miejsce w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim oraz, dzięki udanym startom między innymi w Pucharze Świata, pozycję najwyżej skwalifikowanego polskiego zawodnika w rankingu światowym i olimpijskim. Uprawianie sportu na poziomie wyczynowym to 2-3 treningi dziennie oraz życie na walizkach, ale również okazja do zdobywania wiedzy i doświadczenia do roli trenera. Mateusz widzi siebie w takiej roli zakończeniu kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger